آخرین وضعیت بازار سکه و طلا؛ آیا زمان سرمایه گذاری فرا رسیده است؟

فرارو- قیمت طلای 18 عیار در روز چهارشنبه 26 مهر در بازار با قیمت یک میلیون و 341 هزار تومان آغاز شد. این میزان نشان دهنده افت هفت هزار تومانی قیمت طلای 18 عیار نسبت به خرید و فروش روز گذشته است و نسبت به بعدازظهر یکشنبه شاهد افت 14 هزار تومانی قیمت طلای 18 عیار هستیم.

لطفا فرار کنید قیمت سکه امامی نیز همزمان با اولین معاملات بازار به 15 میلیون و 27 هزار تومان رسید. صرافی ها و طلافروشان روز دوشنبه هر قطعه سکه امامی را 15 میلیون و 36 هزار تومان فروختند و اکنون شاهد کاهش 9 هزار تومانی قیمت این سکه هستیم.

قیمت سکه نیز همانند گذشته به 14000000 و 14500000 تومان کاهش یافت. قیمت سکه گرمی به سه میلیون و 60 هزار تومان رسید و قیمت این سکه نسبت به روز گذشته پنج هزار تومان افزایش یافت.

سمت و سوي ين درونة بازار سكه و تالا

آخرین وضعیت بازار سکه و طلا؛  آیا زمان سرمایه گذاری فرا رسیده است؟عبدالله محمدولی كرشناس بازار سكه و تالا د گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه مدت هاست خبری از نوسانات در بازار طلا و سکه نیست، گفت: در حال حاضر آرامش در بازار حاکم است و این نیز به دلیل افزایش قیمت ها در چند سال گذشته است. سال ها.” امروزه در بازار خرید و فروش چندانی وجود ندارد و حجم معاملات بسیار کم است، در چنین شرایطی قیمت ها با این نوسانات محسوس مواجه نمی شوند.»

وی افزود: در حال حاضر قیمت ها با توجه به قیمت دلار در بازار آزاد و همچنین قیمت اونس طلا در سطح جهان تعیین می شود. من معتقدم در حال حاضر فرصت خرید طلا وجود دارد و قیمت سکه حباب ندارد.»

بنابراین اگر فردی قصد سرمایه گذاری در بازار سکه و طلا را داشته باشد، الان وضعیت خیلی خوب است. البته ذکر این نکته ضروری است که دوره سرمایه گذاری را باید بلندمدت دانست نه کوتاه مدت و خریداران طلا و سکه خود را در کوتاه مدت به فروش نرسانند.»

محمدولی با اشاره به اینکه قیمت طلا و سکه تا پایان سال با افزایش مواجه می شود، گفت: این ثبات نسبی قیمت ناشی از عدم خرید و فروش در بازار است و نه زیرا این اتفاق به طور اتفاقی در اقتصاد کشور رخ داده است که باعث ثبات شده است.» بهای آن پرداخت شده است. بنابراین در آینده باید انتظار داشت که تا شب عید با رشد قیمت، قیمت ها با کاهش ملایمی مواجه شود.»

کارشناس بازار سکه و طلا با بیان اینکه مدتی است که اونس جهانی طلا با افت قابل توجه قیمت طلا مواجه شده است، افزود: در حال حاضر قیمت جهانی طلا 1650 دلار در هر اونس است که این نیز دو دلیل عمده دارد. اتفاق افتاد؛ اولاً با توجه به اینکه رقابت جدی بین دلار و یورو در جهان وجود دارد، بانک های مرکزی دنیا در تلاش هستند تا جذابیت طلا را از بین ببرند و ارزش این دو ارز بین المللی را افزایش دهند.

در حال حاضر رقابتی بین دلار و یورو وجود دارد به طوری که ارزش دلار از یورو بالاتر است و این موضوع بعد از مدتی مطرح شده است.》

وی ادامه داد: در وهله دوم همچنین با توجه به اینکه در بلوک های شرق از جمله روسیه، چین و هند طلای زیادی وجود دارد، آنها نیز به دنبال عدم جذب در بازار هستند.

این دو عامل باعث شده تا اونس این روزها در بازارهای جهانی با افت مواجه شود، اما معتقدم با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال 2022 هستیم، زمان تسویه حساب شرکت های بین المللی است، بنابراین تقاضا برای خرید شمش طلا افزایش می یابد. افزایش می یابد و طبیعتا این موضوع باعث افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی می شود.»

محمدولی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت طلا در بازار داخلی نسبت به سایر کالاها با افزایش مواجه نیست، گفت: با توجه به اینکه در چند سال گذشته تمامی کالاها و خدمات کشور با افت های متعددی مواجه بوده است، طلا استدلال ارزش خودش را دارد، ارزش قیمتش را ندارد. به همین دلیل زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در خرید طلا و سکه است و کسانی که درازمدت طلا می خرند ضرری نخواهند داشت.»

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما