& آماده برای شروع در هنگام وقوع بحران& 25 سال واکنش سریع سازمان ملل در بلایا

دقیقاً 25 سال از زمانی که سازمان ملل یک تیم بین المللی واکنش اضطراری جدید برای پاسخ به بلایای سراسر جهان ایجاد کرد می گذرد.

این تیم که رسماً به عنوان سیستم ارزیابی و هماهنگی بلایای سازمان ملل (UNDAC) شناخته می شود، تخصص کشورهای عضو را جمع آوری می کند تا به کمک کشورهای عضوی که در شرایط اضطراری با شروع ناگهانی آسیب دیده اند بشتابند.

روز دوشنبه، کشورهای مختلفی که از تمام قاره‌های جهان به UNDAC کمک مالی می‌کنند، برای گردهمایی سالانه خود در ژنو گرد هم آمدند.

این تیم بخشی از دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه (OCHA) است و در سال 1993 تاسیس شد.

در طول 25 سال گذشته، UNDAC به بیش از 281 وضعیت اضطراری در بیش از 100 کشور پاسخ داده است. اعم از سیل گرفته تا زلزله و بلایای انسان ساز که از درگیری به وجود آمده اند.

برای این پادکست به مناسبت این سالگرد، UN News چهار عضو تیم را گرد هم آورد که همیشه یک کیسه اضطراری در کنار در بسته بندی کرده و آماده حرکت هستند.

اعتبار موسیقی: بدون نیاز به خواب از کتسا

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما