آژانس های سازمان ملل تاکید می کنند که زمان رسیدگی به مسائل مربوط به سلامت روان در محل کار است

آژانس های سازمان ملل دو نشریه را راه اندازی کرده اند که هدف آنها این است از موقعیت ها و فرهنگ های کاری منفی جلوگیری کنید در حالی که همچنین ارائه حمایت و حمایت از سلامت روان برای کارمندان

عملکرد و بهره وری تحت تاثیر قرار می گیرد

“زمان آن رسیده که روی آن تمرکز کنیم اثر مضر تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، که دستورالعمل های جهانی را در مورد این موضوع صادر کرده است، گفت: کار می تواند بر سلامت روان ما تأثیر بگذارد.

“بهزیستی فرد دلیل کافی برای اقدام است، اما سلامت روان ضعیف نیز می تواند تاثیر ناتوان کننده ای بر عملکرد و بهره وری فرد داشته باشد.”

دستورالعمل‌های WHO شامل اقداماتی برای مقابله با خطرات سلامت روان در محل کار است، مانند بارهای سنگین، رفتارهای منفی و سایر عواملی که می توانند ناراحتی ایجاد کنند.

برای اولین بار، آژانس بهداشت سازمان ملل آموزش مدیران را برای ایجاد ظرفیت آنها برای جلوگیری از محیط های کاری پر استرس و پاسخ به نیازهای کارگران توصیه می کند.

یک تابو در محل کار

گزارش بهداشت روان جهانی WHO که در ژوئن منتشر شد، نشان داد که از یک میلیارد نفر که تخمین زده می شود در سال 2019 با یک اختلال روانی زندگی می کنند، 15 درصد از بزرگسالان در سن کار دچار اختلال روانی شده اند.

محل کار مسائل اجتماعی گسترده تر را تشدید می کند که بر سلامت روان تأثیر منفی می گذارد، از جمله تبعیض آژانس گفت و نابرابری.

قلدری و خشونت روانی که به عنوان “موبینگ” نیز شناخته می شود، یکی از شکایات کلیدی آزار و اذیت در محل کار است که تأثیر منفی بر سلامت روان دارد. با این حال، بحث یا افشای سلامت روان همچنان یک تابو در محیط های کاری در سطح جهان است.

این دستورالعمل‌ها همچنین راه‌های بهتری را برای برآوردن نیازهای کارگران با شرایط سلامت روان و پیشنهاد مداخلاتی پیشنهاد می‌کنند که از بازگشت آنها به کار حمایت می‌کند.

افزایش فرصت ها

آنها همچنین اقداماتی را برای تسهیل ورود به بازار کار برای آن دسته از کارگرانی که دارای شرایط بهداشت روانی شدید هستند، ترسیم می کنند.

نکته مهم این است که این دستورالعمل ها مداخلاتی را برای حفاظت از سلامتی، کارکنان بشردوستانه و اورژانس می طلبد.

یک خلاصه خط مشی جداگانه با ILO دستورالعمل های WHO را از نظر استراتژی های عملی برای دولت ها، کارفرمایان و کارگران و سازمان های آنها در هر دو بخش عمومی و خصوصی توضیح می دهد.

هدف این است که حمایت از پیشگیری از خطرات سلامت روان، از سلامت روان در محل کار محافظت و ارتقاء دهد و از افرادی که دارای شرایط بهداشت روانی هستند حمایت کند تا بتوانند در کار مشارکت کنند و پیشرفت کنند.

گای رایدر، مدیر کل ILO گفت: «از آنجایی که مردم بخش زیادی از زندگی خود را صرف کار می کنند، یک محیط کار ایمن و سالم بسیار مهم است.

“ما باید در آن سرمایه گذاری کنیم فرهنگ پیشگیری را حول سلامت روان در محل کار ایجاد کنید، محیط کار را برای جلوگیری از انگ و طرد اجتماعی تغییر شکل دهید و اطمینان حاصل کنید که کارکنان دارای شرایط سلامت روانی احساس محافظت و حمایت می کنند.

کنوانسیون ILO در مورد ایمنی و بهداشت شغلی، و یک توصیه مرتبط، چارچوب های قانونی را برای حفاظت از کارگران ارائه می دهد.

نبود برنامه های ملی

با این حال، تنها 35 درصد از کشورها گزارش دادند که برنامه های ملی برای ارتقا و پیشگیری از سلامت روان مرتبط با کار دارند.

بر اساس یک مطالعه WHO که در ماه مارس منتشر شد، همه‌گیری COVID-19 باعث افزایش 25 درصدی در اضطراب و افسردگی عمومی در سراسر جهان شد.

این بحران نشان داد که دولت‌ها تا چه اندازه برای تأثیر آن بر سلامت روان، و همچنین کمبود مزمن جهانی منابع بهداشت روان آماده نبودند.

در سال 2020، دولت‌ها در سراسر جهان به‌طور متوسط ​​تنها دو درصد از بودجه‌های بهداشتی را صرف سلامت روان کردند، در حالی که کشورهای با درآمد متوسط ​​کمتر از یک درصد آن را اختصاص دادند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم