آژانس کشاورزی سازمان ملل به محافظت در برابر تهدید ملخ در یمن کمک می کند

برای جلوگیری از خسارات ناشی از این آفت حریص، فائو اخیرا تجهیزات و ماشین آلات مختلفی را به وزارت کشاورزی، آبیاری و شیلات (MAIF) در عدن تحویل داده است.

و تحت حمایت مالی بانک جهانی پروژه مقابله با ملخ صحرای یمن، قرار است محموله دیگری به زودی به صنعا تحویل داده شود.

حسین گداین، نماینده کشور فائو گفت: «این پروژه همراه با سایر مداخلاتی که ما در کشور اجرا می کنیم، تعهد فائو به تغذیه بهتر و امنیت غذایی را نشان می دهد که با تولید پایدار و معیشت مناسب مرتبط است».

شهادت محوری

طی سخنانی در مراسم تحویل، آقای گاداین پروژه ای را که توسط بانک جهانی تأمین مالی شده است، گواهی بر نقش محوری فائو در کاهش سوءتغذیه و ناامنی غذایی در یمن از طریق سیستم های کشاورزی-غذایی کارآمد، فراگیر، انعطاف پذیر و پایدار توصیف کرد.

او گفت: «این امر رژیم غذایی سالم را برای همه در یمن تضمین می کند.

وی با اشاره به احداث مراکز کنترل ملخ بیابانی و اجرای سامانه های مدیریت سموم، ادامه داد: همچنین قابل ذکر است که از طریق این طرح قصد داریم زیرساخت ها را بهبود بخشیده و توان ملی برای هشدار سریع و واکنش زودهنگام را تقویت کنیم.

ایجاد تاب آوری

این پروژه همچنین برای ایجاد انعطاف پذیری کشاورزان در برابر هجوم ملخ های ناشی از آب و هوا و بهبود آمادگی و ظرفیت سازمانی کشور در برابر شیوع ملخ طراحی شده است.

این امر با ایجاد شبکه ملخ صحرا از جمله مراکز ملخ صحرا در صنعا و عدن انجام خواهد شد.

علاوه بر این، مراکز فرعی در هادیه، شبوه و حضرموت ساخته خواهد شد.

واگذاری ماشین آلات حیاتی

ماشین آلاتی که تحویل داده شد شامل چهار نوع ظروف سمپاشی است که هر کدام نوع خاصی از هجوم ملخ را هدف قرار داده و تحت شرایط خاصی کار می کنند.

آنها می توانند سموم دفع آفات بسیار کم را که به میزان یک لیتر در هکتار استفاده می شود، سم پاشی کنند و می توانند هم مواد دافع حشرات شیمیایی و هم بیولوژیکی را مدیریت کنند.

این ماشین آلات شامل یک سمپاش سوار بر وسیله نقلیه برای درختان و بوته ها است که می تواند 100 تا 120 هکتار در روز را درمان کند، سمپاش های کوله پشتی موتوری برای مناطق آلوده کوچکتر، و یک سمپاش دستی برای هجوم ملخ های کوچک و هدفمند که 10 هکتار در روز را درمان می کند.

تجهیزات محافظتی

تجهیزات شخصی برای حداکثر 4000 نفر – مانند لباس، ماسک، عینک، کلاه، چکمه و دستکش – نیز برای محافظت از اپراتورها در هنگام سمپاشی آفت کش تحویل داده شد.

تجهیزاتی برای ایجاد کمپ های موقت برای حداکثر 200 نفر نیز برای مناطق دور افتاده بیابانی در طول کمپین های کنترل ملخ، از جمله چادر، تخت کمپینگ، وسایل آشپزی، کیسه خواب، ظروف آب و ژنراتورهای کوچک فراهم شد.

این تجهیزات در پشت آموزش فشرده با مشارکت کارکنان MAIF در عدن، که به بررسی ملخ صحرا پرداخته است، ارائه می شود. کنترل و استفاده ایمن از آفت کش ها؛ و بهداشت محیط و ایمنی در تعمیر و نگهداری سمپاش.

تامین مالی احیای کشاورزی

در مواجهه با ناامنی روزافزون غذا و تغذیه در یمن، پروژه با بودجه بانک جهانی یکی از مداخلات مختلف فائو برای کمک به بازسازی و بازیابی بهره‌وری کشاورزی و ایجاد فرصت‌های معیشتی است.

برای کمک به تحقق این امر، فائو به دنبال جمع آوری 50 میلیون دلار برای دسترسی به 1.5 میلیون نفر از افراد آسیب پذیر در یمن است.

امروز تنها 28.8 میلیون دلار جمع آوری شده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم