اوکراین کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی برای ماموریت نیروگاه هسته ای وارد زاپوریژژیا شدند

رافائل ماریانو گروسی، رئیس آژانس در گفتگو با خبرنگاران ابراز اطمینان کرد که آنها می توانند به طور ایمن ماموریت فنی خود را انجام دهند، که پس از ماه ها رایزنی در میان ترس از یک فاجعه بالقوه در بزرگترین تاسیسات هسته ای اروپا انجام می شود.

پتانسیل برای ماموریت “طولانی”.

او گفت که این ماموریت چند روز طول می کشد، اگرچه افزود که اگر آنها بتوانند حضور مستمر در سایت را برقرار کنند، ممکن است “طولانی” شود.

نیروگاه هسته ای Zaporizhzhia از هفته های ابتدایی درگیری توسط نیروهای روسیه اشغال شده و در هفته های اخیر بارها مورد گلوله باران قرار گرفته است.

در پاسخ به این سوال که آیا او معتقد است روسیه به آژانس اجازه می دهد ببیند واقعاً در آنجا چه اتفاقی می افتد، یا خیر. گروسی پاسخ داد که تیمش از افراد بسیار با تجربه تشکیل شده است.

او گفت: “من بهترین ها و درخشان ترین ها را در پادمان ها، ایمنی، امنیت به اینجا می آورم و ما ایده بسیار خوبی از آنچه در حال وقوع است خواهیم داشت.”

اراده سیاسی

آقای. روزنامه نگاری از گروسی همچنین از گروسی پرسید که چگونه می توانند به جلوگیری از ذوب شدن یا حادثه هسته ای ترسناک در نیروگاه کمک کنند.

وی گفت: «این یک موضوع اراده سیاسی است. این موضوعی است که به کشورهایی که در این مناقشه هستند، به ویژه فدراسیون روسیه که محل را اشغال کرده است، مربوط می شود».

آقای. گروسی ماموریت 14 عضوی آژانس بین المللی انرژی اتمی مستقر در وین را که روز دوشنبه عازم اوکراین شد، هدایت می کند. او روز بعد با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور این کشور در کیف، پایتخت این کشور دیدار کرد.

اولویت های این تیم شامل تضمین ایمنی و امنیت هسته ای در نیروگاه و همچنین انجام فعالیت های حفاظتی حیاتی و ارزیابی شرایط کاری پرسنل اوکراینی شاغل در آن است.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما