بررسی تقلب در حال افزایش است. در اینجا آنچه می توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید آورده شده است.

اگر از چک های کاغذی استفاده می کنید و آنها را از طریق پست ارسال می کنید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که متوقف شوید.

بر اساس هشدار اخیر شبکه اجرای جرایم مالی، بخشی از وزارت خزانه داری به بانک ها، کلاهبرداری چک مرتبط با سرقت نامه در سراسر کشور افزایش یافته است.

شبکه جرایم مالی معروف به FinCEN گفت که استفاده از چک های کاغذی برای دهه ها کاهش یافته است، با این حال مجرمان به طور فزاینده ای صندوق های پستی را برای ارتکاب کلاهبرداری چک هدف قرار می دهند.

طبق گزارش FinCEN، سال گذشته، گزارش‌های تقلب در چک توسط بانک‌ها تقریباً دو برابر شد و به 680,000 رسید، از 350,000 در سال 2021. این شبکه گفت که ماه گذشته این هشدار را با همکاری سرویس بازرسی پستی ایالات متحده، بازوی اجرای قانون اداره پست، صادر کرده است. این سرویس گفت که از مارس 2020 تا فوریه 2021 بیش از 299000 شکایت از سرقت نامه دریافت کرده است که نسبت به سال قبل 161 درصد افزایش داشته است.

در یک رویکرد رایج به نام «شستشوی چک» که در هشدار FinCEN توضیح داده شده است، مجرمان چک های امضا شده را از صندوق های پستی می دزدند، سپس از مواد شیمیایی رایج مانند پاک کننده لاک ناخن برای حذف مبلغ دلار و نام «گیرنده وجه» یا گیرنده استفاده می کنند. سپس چک‌ها را برای دریافت‌کننده جدید و مبلغی بزرگ‌تر – اغلب صدها یا هزاران دلار بیشتر – قبل از نقد کردن چک بازنویسی می‌کنند.

AARP، گروه حمایت از افراد مسن آمریکایی، اخیراً به اعضای خود در مورد شستشوی چک هشدار داده است. بانک فدرال رزرو آتلانتا در سال 2020 اشاره کرد که مصرف کنندگان کم درآمد و مسن تر نسبت به سایر گروه ها بیشتر با چک های کاغذی پرداخت می کنند.

دیوید میمون، استاد عدالت کیفری و مدیر گروه تحقیقاتی امنیت سایبری مبتنی بر شواهد در دانشگاه ایالتی جورجیا در آتلانتا، می‌گوید: «در حال حاضر این یک مشکل بزرگ است.

شستشو رو چک کن دکتر میمون گفت، از مجرمان کوچکی که یک یا دو چک را از صندوق‌های پستی منازل مسکونی به سرقت می‌برند، به تلاش‌های سازمان‌یافته‌تر شامل سرقت نامه‌های انبوه از صندوق‌های مجموعه پستی تبدیل شده است.

او گفت که مجرمان نسخه هایی از چک های شسته شده را به صورت آنلاین می فروشند، یا کلیدهای اصلی سرقت شده یا جعلی، معروف به کلیدهای جهت دار، که امکان دسترسی به صندوق های مجموعه خدمات پستی را فراهم می کند. (گزارش FinCEN می‌گوید در برخی موارد، حامل‌های پستی با اسلحه به خاطر کلیدهایشان دزدیده شده‌اند؛ در موارد دیگر، کارمندان پست متهم به سرقت چک‌ها در مراکز دسته‌بندی و توزیع می‌شوند.) سپس آنها دیگران را برای غارت صندوق‌های جمع‌آوری استخدام می‌کنند و به عنوان صندوق‌دار چک عمل می‌کنند. (اغلب از شناسه‌های جعلی استفاده می‌کنند) یا حساب‌های باز که برای نقد کردن چک‌های قطعی استفاده می‌شود.

دکتر گفت: “این یک زنجیره تامین پیچیده است.” Maimon، که محققانش سایت‌های به اصطلاح تاریک وب را برای ردیابی فعالیت‌های غیرقانونی، از جمله شستشوی چک، رصد می‌کنند. او گفت که برنامه های پیام رسان رمزگذاری شده هماهنگی و به اشتراک گذاری اطلاعات را برای مجرمان آسان تر می کند.

لارنس براندون اخیراً هدف کلاهبرداری چک قرار گرفت. او در یک مصاحبه تلفنی گفت که در ماه اکتبر، چکی به مبلغ 57.50 دلار برای حق بیمه پست کرده است. اما صورت حساب بانکی وی حاکی از آن بود که چکی به این شماره به مبلغ 4950 دلار پرداخت شده است.

او گفت: “من مطمئناً چنین پولی نمی پردازم، مگر اینکه شخص را به خوبی بشناسم.” براندون، که گفت او یک معلم 80 ساله بازنشسته با نیازهای ویژه در فیلادلفیا است.

او گفت که او این کلاهبرداری را به بانک شهروندی گزارش داده و در ماه دسامبر شماره ادعایی دریافت کرده است، اما وجوه دریافت نکرده است و او را مجبور کرده برای پرداخت برخی هزینه ها از پس انداز استفاده کند. سخنگوی Citizens گفت که او نمی تواند در مورد یک مورد مشتری خاص اظهار نظر کند، اما او از آقای. شماره ادعای براندون تا بتواند وضعیت را بررسی کند.

چرا کلاهبرداری چک افزایش یافته است؟ پل بندا، معاون ارشد ریسک عملیاتی و امنیت سایبری در انجمن بانکداران آمریکا، گفت: مجرمانی که چک‌های محرک و سایر موارد مربوط به بیماری همه‌گیر را رهگیری می‌کردند، ممکن است با پایان یافتن این پرداخت‌ها به منابع جدید درآمد روی بیاورند.

همچنین، “سیستم پست الکترونیکی آنقدر که همه فکر می کردند امن نیست.” یک گزارش حسابرسی در سال 2020 نشان داد که کنترل‌های مدیریت خدمات پستی بر روی کلیدهای جهت دار “بی اثر” بوده و خطر شناسایی نشدن کلیدهای گم شده یا دزدیده شده را افزایش می دهد.

FinCEN گفت که سرقت نامه نه تنها چک های شخصی بلکه چک های تجاری، بازپرداخت مالیات و مزایای دولتی را نیز در معرض خطر قرار می دهد. با این حال، نقد کردن این چک‌ها معمولاً به تکنیک‌های پیچیده‌تری نسبت به شستشوی ساده آنها نیاز دارد. میمون گفت. مجرمان همچنین ممکن است مجبور شوند هویت گیرنده را بدزدند یا در مورد چک تجاری، یک تجارت جعلی با نام مشابه ایجاد کنند، سپس یک حساب بانکی به آن نام باز کنند.

مایکل دبلیو مارتل، سخنگوی سرویس بازرسی، گفت که سرویس بازرسی پستی با خدمات پستی کار می کند تا جعبه های آبی را ایمن تر کند، مانند نصب کردن آنها با دندانه های فلزی برای سخت تر کردن سارقان برای صید پاکت ها. . .

سایر اصلاحات با فناوری پیشرفته تر نیز در حال بررسی هستند، آقای. مارتل گفت، اما او نمی تواند جدول زمانی برای به روز رسانی ارائه دهد. او گفت که “هزاران هزار” صندوق پستی وجود دارد، و ارتقاءها باید قبل از استقرار مهندسی و آزمایش شوند.

او گفت: “سرویس بازرسی پستی، حرمت پست های ایالات متحده را بسیار جدی می گیرد.”

در اینجا سؤالات و پاسخ های مربوط به بررسی تقلب از طریق پست وجود دارد:

نه، آقا گفت. بندا از انجمن بانکداران آمریکا. مصرف کنندگان مسئولیتی در قبال چک های تقلبی یا جعلی ندارند. او گفت: «بانک شما را کامل خواهد کرد. (بسته به ایالت، مشتریان معمولا 30 تا 60 روز از تاریخ آخرین صورت حساب بانکی خود فرصت دارند تا چک های غیرمجاز را گزارش کنند.)

اما بانک‌ها باید تقلب گزارش‌شده را بررسی کنند و مشخص کنند که کدام مؤسسه مسئول ضرر است، بنابراین زمان بازگرداندن پول شما ممکن است متفاوت باشد. مشتریان می توانند در حین ادامه پرس و جو درخواست اعتبار موقت کنند. بندا گفت.

American Banker، یک نشریه تجاری، سال گذشته گزارش داد که بانک‌های کوچکتر شکایت کرده‌اند که به دلیل افزایش تقلب، بانک‌های بزرگ پای خود را برای پوشش وجوه چک‌های دزدیده شده، هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد.

آره. ما واقعاً توصیه می کنیم که اگر می توانید از روش های پرداخت الکترونیکی استفاده کنید. بندا گفت.

اگر باید چکی را پست کنید، بهتر است وارد اداره پست شوید و آن را در محل پست لابی بیندازید یا به کارمند پست بدهید. دکتر “استفاده از جعبه های آبی خطرناک است.” میمون گفت.

اگر مجبور به استفاده از جعبه آبی هستید، چک را قبل از آخرین تحویل برنامه ریزی شده روز تحویل دهید تا یک شبه در جعبه ننشیند. چک را در صندوق پستی خانه خود برای تحویل گرفتن قرار ندهید و پرچم کوچک را برای هشدار به حامل ها بالا ببرید، که به دزدان احتمالی سیگنال می دهد که چیزی در داخل آن وجود دارد.

مرتباً حساب بانکی خود را به صورت آنلاین کنترل کنید تا چک های نقد شده را تأیید کنید و ببینید آیا چیزی مشکوک به نظر می رسد. امی نوفزیگر، مدیر پشتیبانی قربانیان شبکه دیده بان کلاهبرداری AARP گفت: «شما باید مدافع خود باشید و حساب خود را بررسی کنید.

اگر منتظر چک یا پست مهم دیگری هستید، خانم. Nofziger گفت، استفاده از سرویس رایگان Informed Delivery سرویس پستی را در نظر بگیرید، که به شما امکان می دهد پیش نمایش نامه هایی را که انتظار می رود به زودی ارسال شود، دریافت کنید.

اگر فکر می‌کنید چکی که نوشته‌اید از طریق پست رهگیری شده است، فوراً با بانک خود تماس بگیرید و گزارشی را با خدمات بازرسی پستی و اداره پلیس محلی خود، آقای آقای، ارسال کنید. مارتل گفت.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما