بهترین راه برای مراقبت از گل ارکیده

فرار از زیبایی مسحورکننده یک ارکیده دشوار است، بنابراین اگر نمی توانید در برابر وسوسه داشتن گلدان این گل زیبا مقاومت کنید، حتما این 8 نکته مهم نگهداری را رعایت کنید تا با شکستی پرهزینه و زودرس مواجه نشوید.

به گزارش همشهری، ارکیده ها یکی از بزرگترین و متنوع ترین گروه های گیاهان گلدار در جهان را تشکیل می دهند. خانواده ارکیده شامل بیش از 25000 گونه منحصر به فرد است و جالب است که آنها از هر قاره ای به جز قطب جنوب آمده اند.

سنگاپور یکی از کشورهایی است که سرمایه گذاری زیادی روی این گل انجام داده و چندین آزمایشگاه ژنتیکی را برای توسعه و تنوع ژن های این گیاه راه اندازی کرده است.

این گل زیبا و خاص است اما نگهداری از آن آسان نیست. ایوخنا سیلوور، متخصص گل و گیاه، معتقد است که نور ارکیده باید کافی باشد، اما مستقیم نباشد. به عنوان مثال، پنجره ای رو به شرق که کیفیت نور صبحگاهی را کشف می کند ایده آل است.

دمای محیط ارکیده نباید نه خیلی گرم و نه خیلی سرد باشد. با این حال، ارکیده‌ها نیز مانند انسان‌ها در محیط‌های نسبتاً خنک، یعنی حدود ۱۶ درجه سانتی‌گراد در شب و حدود ۲۴ درجه در روز، سالم‌تر هستند. ارکیده به دلیل منشأ گرمسیری، رطوبت را دوست دارد و اگر محیط آپارتمان شما 40 تا 60 درصد کافی نیست، بهتر است از دستگاه بخور سرد کمک بگیرید.

گل ارکیده را باید هفته ای یک بار و با آب گرم آبیاری کرد، اما ممکن است لازم باشد گلدان خود را در تابستان کمی بیشتر و در زمستان کمتر آبیاری کنید، اما هیچ آبی بهتر از دادن آب اضافی نیست.

گل ارکیده

آزمایشگاه ارکیده های ژنتیکی در غرفه سنگاپور – Expo2020

تاج گیاه باید خشک نگه داشته شود، پس بهتر است مرکز گیاه را با حوله خشک کنید تا از پوسیدگی ارکیده جلوگیری شود. مطمئن شوید که گلدان زهکشی داشته باشد و آب اضافی از گلدان خارج شود.

ارکیده به خاک نیاز ندارد! وقتی چیپس های گلدان ارکیده پوسیده شدند (این معمولاً بعد از 1 تا 3 سال اتفاق می افتد)، آن را تعویض کنید. چیپس های کهنه را از ریشه بشویید، ریشه های خشک را با قیچی جدا کنید و گیاه را در گلدانی با چیپس مرطوب و در محیطی با دمای متوسط ​​قرار دهید.

هر هفته گیاه را با یک کود سبک که در آب حل می شود تغذیه کنید. کد را یک بار در ماه حذف کنید و از آب تمیز اضافی برای شستشوی نمک ها استفاده کنید.

گلهای ارکیده زیبا دائمی نیستند. پس از پژمرده شدن گل، می توانید سنبله را به سمت برگ ها بکشید و بعد از یک سال ساقه های قوی با گل های بزرگتر خواهید داشت.

سوفی تامپسون، کارشناس برنامه باغبانی استرالیا، پیشنهاد می کند که ساقه را درست بالای اولین گره (برآمدگی) زیر پایین ترین گل ببرید. بقیه ساقه اغلب در عرض 8 تا 12 هفته دوباره شکوفا می شود.

گل ارکیده

бахши оз жановых хамые высочные аркидша

در نظر داشته باشید که رعایت این نکات باعث می شود که ارکیده شما در دوران گلدهی بسیار شکوفا و زیبا شود اما این دوره ها فقط بین 6 تا 10 هفته دوام می آورد و پس از آن گیاه شما به استراحت می رود. از طرفی ارکیده به تغییرات محیطی واکنش نشان می دهد، بنابراین بهتر است از تغییر محیط برای رشد آن خودداری شود.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما