به دلیل افزایش قیمت پیاز و گوجه فرنگی

مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت انواع میوه و تره بار در بازار به جز گوجه فرنگی و پیاز نوسان چندانی نداشته است.

به گزارش ما، بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه های سطح شهر تهران و گزارش های دریافتی، قیمت هر کیلو پیاز 16 هزار تومان، سیب زمینی 15 هزار تومان، گوجه فرنگی 15 هزار و 900 تا 18 هزار تومان، خیار 18 هزار تومان است. 15 هزار و 900 تومان، موز 53 هزار تومان، انار 23 تا 39 هزار تومان، پرتقال 17 تا 19 هزار تومان، لیموترش 39 هزار تومان، پرتقال 18 هزار تومان، هلو 31 هزار تومان، صورتی 89 هزار و 38 هزار تومان و .

لطفا توجه داشته باشید که قیمت های ذکر شده تقریبی است و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

مشاهدات حاکی از آن است که قیمت پیاز و گوجه فرنگی نسبت به هفته های گذشته حدود 4 تا 5 هزار تومان افزایش یافته است. اسدالله کارگر – رئیس اتحادیه میوه و تره بار فروشان استان تهران – علت افزایش قیمت را تغییر فصل می داند و می گوید در این موقع از سال تقریباً محصولات منطقه تمام شده و محصولات جنوب. کیشور موجود است و این تغییر منجر به تغییر قیمت برخی اقلام می شود

و در پاسخ به اینکه آیا بارندگی های اخیر منجر به از بین رفتن محصولات از جمله گوجه فرنگی و پیاز و افزایش قیمت آن نشده است؟ گفت: بارندگی به صورت اتفاقی اتفاق افتاده است، اما دلیل آن واقعی نیست و ممکن است فقط به کندی برداشت محصول منجر شود.

این کارگر با اشاره به اینکه معمولا با ورود حجم زیادی از گوجه فرنگی و پیاز، محصولات ارزان تر می شود، گفت: این روند در سال های گذشته 15 روز تا یک ماه به طول می انجامید، اما به نظر می رسد امسال این محصولات از محل واردات به بازار وارد شود. جنوب زودتر و قیمت ها کاهش می یابد.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما