تحظيرزني الامريكا عليه يران عوامل کمپین علیه آلبانی باید مسئول باشند

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا بار دیگر از اتهام ایران و گروهک تروریستی «منافقین» به منظور قطع روابط دولت آلبانی و ایران حمایت کرد.

به گزارش ایرنا، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز یکشنبه به وقت محلی مدعی شد که در 9 سپتامبر (18 سپتامبر) در پی حمله سایبری در 15 جولای در آلبانی، یک حمله سایبری انجام شده است. ما به شدت آن را محکوم می کنیم.

وی تصریح کرد که ما به همکاری با آلبانی و سایر شرکای خود برای تقویت دفاع سایبری آنها و پاسخگویی عاملان این کمپین ها ادامه خواهیم داد.

وزارت امور خارجه آلبانی روز شنبه مدعی شد که یک سامانه مرزی هدف حمله سایبری همان منبع ایرانی قرار گرفته است که اخیرا باعث قطع روابط سیاسی دو کشور شده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه آلبانی آمده است: با توجه به حمله به سامانه ثبت ورود و خروج در 2 گذرگاه مرزی آلبانی، تمامی سامانه های دولتی از جمله سامانه مدیریت اطلاعات عمومی ثبت ورود و خروج در گذرگاه های مرزی ، به طور موقت تعطیل شدند.

رسانه های محلی از ایجاد صف های طولانی حداقل در 2 گذرگاه مرزی در جنوب این کشور خبر دادند.

تیرانا مدعی شد که نتایج اولیه نشان می دهد که این حمله از همان منبع حمله 15 جولای (24 جولای) بوده است که منجر به تصمیم تیرانا برای قطع روابط دیپلماتیک با تهران چند روز پیش شد.

آلبانی که یکی از اعضای ناتو است، اخیرا روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرده و کارکنان سفارت را از کیشورمان اخراج کرده است.

این اولین مورد از روابط دیپلماتیک اعلام شده به دلیل حمله سایبری است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای به وقت محلی اعلام کرد که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری، وزارت اطلاعات و امنیت ایران و وزیر اطلاعات در تحريم كارد است.

در ادامه اتهامات بی اساس واشنگتن در روزهای اخیر مبنی بر حمله سایبری ادعایی ایران به آلبانی، این نهاد آمریکایی مدعی شد: در ژوئیه 2022، تهدیدات سایبری که از سوی ایران و وزارت اطلاعات مورد حمایت ارزیابی می شود، باعث ایجاد اختلال در روند برنامه ریزی شده است. سیستم های کامپیوتری دولت آلبانی او دولت را مجبور کرد خدمات آنلاین دولتی را برای شهروندان خود متوقف کند.

در همین حال، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز پنجشنبه اتهامات بی اساس غرب علیه ایران، حمله سایبری اخیر علیه آلبانی را که دولت های واشنگتن و تیرانا تهران را به انجام آن متهم کردند، محکوم کرد.

همچنین استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد در واکنش به اتهامات بی اساس آمریکا و آلبانی علیه ایران اعلام کرد که سازمان ملل اطلاعات دائمی درباره حمله سایبری به آلبانی ندارد.

وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه در واکنش به اقدام ضد ایرانی دولت آلبانی با اشاره به مواضع اساسی جمهوری اسلامی ایران در حوزه فضای مجازی در مجامع چندجانبه و بین المللی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران ایران یکی است هر گونه استفاده از فضای مجازی را به عنوان ابزاری برای حمله به زیرساخت های حیاتی کودکان دیگر رد و محکوم می کند.

این گروهک پس از اخراج گروهک تروریستی منافقین از عراق، طبق قانون اساسی آمریکا و با هماهنگی سایر اعضای ناتو به آلبانی مهاجرت کردند تا از آنجا به جاسوسی و خرابکاری علیه مردم ایران ادامه دهند.

منافقین با دعوت از چهره های ضد ایرانی نشست سالانه خود را در تیرانا برگزار کردند تا اینکه نشست امسال این سازمان به دلایل امنیتی لغو شد.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما