تحقیقات ارشد حقوق بشر سازمان ملل نشان می دهد که جنایات جنگی در درگیری اوکراین مرتکب شده است

این یافته در اولین گزارش کمیسیون مستقل بین المللی تحقیق درباره اوکراین، که در ماه مارس سال جاری به درخواست کشورهای عضو شورای حقوق بشر تشکیل شد، به دست آمد.

بیشتر کار کمیسیون بر تحقیقات در مناطق کیف، چرنیهف، خارکف و سومی متمرکز بود، جایی که در اوایل جنگ اتهامات جدی‌ترین نقض حقوق علیه روسیه یا نیروهای تحت حمایت روسیه مطرح شد.

بررسی کامل

اریک موز، رئیس کمیسیون گفت که بازرسان بازدید کردند 27 شهرک و شهرک و مصاحبه با بیش از 150 قربانی و شاهد. آنها همچنین “محل های تخریب، گورها، مکان های بازداشت و شکنجه” و همچنین بقایای سلاح ها را بازرسی کردند.

بر اساس شواهد جمع آوری شده تاکنون وی در گفت و گو با خبرنگاران در ژنو گفت: در طول فعالیت کمیسیون، ما پس از انجام تحقیقات در این چهار حوزه که ذکر شد، متوجه شدیم که جنایات جنگی در اوکراین انجام شده است.

این نتیجه گیری با یافته های منتشر شده در اوایل سال جاری توسط هیئت نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل در اوکراین (HRMMU) مطابقت دارد.

مستند است کشتار غیرقانونی – از جمله اعدام های خلاصه شده غیرنظامیان – در بیش از 30 شهرک در مناطق کیف، چرنیهف، خارکف و سومی توسط نیروهای مسلح روسیه در حالی که آنها این مناطق را در اواخر فوریه و مارس تحت کنترل داشتند.

اعدام های وحشیانه

دیگر یافته‌های کلیدی این گزارش شامل «تعداد زیاد اعدام‌ها» در 16 شهرک و شهرک است که «عناصر مشترک» جنایات شامل «علائم قابل مشاهده اعدام بر روی بدن، مانند دست های بسته شده از پشت، زخم های گلوله به سر، و شکاف گلو“.

این گزارش که اوایل روز جمعه به شورای حقوق بشر ارائه شد، همچنین نحوه استفاده از سلاح های انفجاری توسط نیروهای فدراسیون روسیه “بدون تمایز بین غیرنظامیان و جنگجویان در مناطق پرجمعیت” را مستند کرد.

ما تحت تأثیر تعداد زیادی اعدام و سایر تخلفات نیروهای روسی قرار گرفتیم و کمیسیون دریافت کرد گزارش های مداوم از شکنجه و بدرفتاری

خشونت جنسی، از جمله علیه کودکان

ادعاهای وحشتناک از همچنین مشخص شد که خشونت جنسی علیه جوامع اوکراینی – از جمله کودکان – در واقع مبتنی است.

«کمیسیون موارد خشونت جنسی مبتنی بر جنسیت را بررسی کرد. این پرونده مواردی را که در آن برخی از سربازان فدراسیون روسیه مرتکب چنین جنایاتی شده اند، مستند کرده است.”

کمیسر پابلو دی گریف گفت: نیروهای اوکراینی نیز مسئول نقض حقوق بشر بودند: «ما متوجه شدیم دو مورد بدرفتاری با سربازان فدراسیون روسیه توسط سربازان اوکراینی، و ما در بیانیه خود به این موضوع اشاره کردیم. ما آشکارا پیدا کرده ایم تعداد قابل توجهی از موارد که به جنایات جنگی از جانب فدراسیون روسیه تبدیل می شود

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد (در مرکز) از بوچا در حومه کیف، پایتخت اوکراین بازدید می کند.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد (در مرکز) از بوچا در حومه کیف، پایتخت اوکراین بازدید می کند.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما