تحلیل خبری: در معامله بریتنی گرینر، پوتین از درد، اهرمی آشنا استفاده کرد

ولادیمیر وی. پوتین، رئیس جمهور روسیه، می خواهد جنگ خود در اوکراین را به همان شیوه ای که آزادی یک دلال بزرگ اسلحه روسی را در روز پنج شنبه تضمین کرد، محاکمه کند: آنقدر درد و رنج را بر دولت های غربی تحمیل کند که در نهایت، آنها به توافق برسند.

کرملین بیش از یک دهه تلاش کرد تا ویکتور بوت را که در سال 2011 به جرم توطئه برای کشتن آمریکایی ها محکوم شده بود، از زندان در ایالات متحده آزاد کند. اما تنها امسال و با دستگیری بریتنی گرینر ستاره بسکتبال آمریکایی در فرودگاه مسکو بود که آقای. پوتین اهرمی را برای رسیدن به مسیر خود پیدا کرد.

روز پنجشنبه، صداهای طرفدار کرملین از آقای کرملین تجلیل کردند. آزادی بوت، در تبادل زندانی برای خانم. گرینر، به عنوان یک پیروزی، نشانه ای از اینکه صرف نظر از تمایل به تنبیه روسیه در مورد جنگ در اوکراین، ایالات متحده همچنان پای میز مذاکره خواهد آمد، زمانی که منافع کلیدی آمریکا در بازی باشد. ماریا بوتینا – یکی از نمایندگان طرفدار پوتین در پارلمان که خودش دوران محکومیت خود را در یک زندان آمریکایی سپری کرده است – در برنامه پیام‌رسانی تلگرام پست کرد، روسیه از “موقعیت قدرت، رفقا” مذاکره کرد.

آقای. استراتژی نوظهور پوتین در اوکراین، در پی شکست های مکرر ارتش او، اکنون به طور فزاینده ای منعکس کننده استراتژی است که سرانجام آقای پوتین را به ارمغان آورد. بازگشت به مسکو او زیرساخت‌های انرژی اوکراین را بمباران می‌کند و در واقع مردم آن را گروگان می‌گیرد، زیرا به دنبال شکستن روحیه این کشور است.

این تاکتیک اتحادیه اروپا را با موج جدیدی از پناهجویان تهدید می کند، درست همانطور که آقای او. پوتین از یک اهرم اقتصادی آشنا استفاده می کند: خفه کردن صادرات گاز. و آقای پوتین شرط می‌بندد که غرب، حتی پس از اینکه اتحاد بسیار بیشتری نسبت به آقای اوکرایین در حمایت از اوکراین نشان داد. به نظر می رسد پوتین انتظار داشت که در نهایت از این مبارزه و اثرات منفی اقتصادی آن خسته شود.

هیچ تضمینی وجود ندارد که استراتژی کار کند. اگرچه پرزیدنت بایدن در مقابل آقای بایدن تسلیم شد. با این حال، او تمایلی برای تسلیم شدن از حمایت ایالات متحده از اوکراین نشان نداده است. متحدان اروپایی آمریکا، در حالی که با برخی فشارهای سیاسی و اقتصادی داخلی برای فشار برای سازش با روسیه مواجه بودند، همچنان در این توافق باقی مانده اند.

در برابر این همبستگی غربی ها، آقای. پوتین در این هفته بارها نشان داد که حاضر است به جنگ ادامه دهد، علیرغم عقب‌نشینی‌های سرزمینی شرم‌آور، تلفات روسیه که ایالات متحده بیش از 100000 تلفات می‌دهد و تحریم‌های روزافزون غرب. او روز چهارشنبه هشدار داد که جنگ “ممکن است یک روند طولانی باشد.” سوگند در مراسم اهدای مدال کرملین برای سربازان در روز پنجشنبه، آقای. پوتین – به دروغ – اصرار داشت که این دولت اوکراین است که “نسل کشی” را انجام می دهد، و پیشنهاد کرد که حملات روسیه به زیرساخت های انرژی اوکراین ادامه خواهد یافت.

او در سخنانی که از تلویزیون دولتی پخش شد، در حالی که فلوت شامپاین در دست داشت، گفت: «اگر کوچکترین حرکتی را برای پاسخ دادن انجام دهیم، سر و صدا، مذهب و هیاهو در سراسر جهان به راه می افتد. این ما را از انجام ماموریت های رزمی باز نمی دارد.»

آقای. پوتین در مورد تبادل زندانیان خود در روز پنجشنبه اظهار نظری نکرد. اما در زمینه جنگ اوکراین، لحن واضحی برای صدا زدن در مسکو وجود داشت: برای حامیان، آقای. پوتین همچنان یک معامله‌گر باقی می‌ماند و تا زمانی که غرب مانع از هدف او برای کشاندن کشور به مدار خود و تصرف برخی از خاک‌هایش نشود، آماده مذاکره درباره اوکراین است.

تاتیانا استانووایا، تحلیلگر سیاسی که بر روی آقای دکتر مطالعه می کند، می گوید: «او نشان می دهد که آماده چانه زدن است. پوتین گفت. اما او به غرب می فهماند که «اوکراین مال ماست».

در پاسخ به این سوال که جنگ کی می تواند پایان یابد، آقای. دیمیتری اس. پسکوف، سخنگوی پوتین، روز پنجشنبه اشاره کرد که روسیه همچنان منتظر است تا ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، نوعی توافق را بپذیرد: «زلنسکی می‌داند که این همه چه زمانی می‌تواند به پایان برسد. اگر اراده ای وجود داشته باشد، ممکن است فردا به پایان برسد.”

اما وقتی یکی از آقای. سرگئی ناریشکین، جاسوسان ارشد پوتین، ماه گذشته با آقای ویلیام برنز، رئیس سیا، در ترکیه ملاقات کرد. مقامات آمریکایی گفتند که برنز درباره حل و فصل جنگ اوکراین بحثی نکرد. در عوض، آقای برنز درباره عواقب وخیم استفاده از سلاح هسته ای در اوکراین برای مسکو هشدار داد و درباره سرنوشت آمریکایی های زندانی در روسیه از جمله خانم خانم صحبت کرد. آسیاب کن.

جرمی شاپیرو، یکی از مقامات سابق وزارت امور خارجه که اکنون به عنوان مدیر تحقیقات در اندیشکده شورای اروپا در روابط خارجی کار می کند، می گوید: «سبک مذاکره روسیه این است که به صورت شما مشت می زنند و سپس می پرسند که آیا می خواهید مذاکره کنید یا خیر. آمریکایی‌ها در پاسخ به آن گفتند: «می‌دانی، تو فقط به صورت ما مشت زدی، واضح است که نمی‌خواهی مذاکره کنی».

با این وجود، مذاکرات در مورد برخی از موضوعات حتی با تشدید حملات موشکی روسیه ادامه یافته است، مذاکراتی که توسط آقای دکتر برکت داده شده است. پوتین علیرغم انتقادهای گاه و بیگاه جنگ طلب ترین حامیان جنگ او.

وبلاگ نویسان طرفدار جنگ روسیه در ماه سپتامبر زمانی که آقای. پوتین با یک مبادله پرمخاطب قبلی موافقت کرد: فرماندهان گردان آزوف، یک نیروی رزمی ناسیونالیست در ارتش اوکراین که برای دفاع از یک کارخانه فولاد محاصره شده به شهرت رسید، برای یکی از دوستان آقای آقای. پوتین، ویکتور مدودچوک، سیاستمدار اوکراینی. برخی از منتقدان به انتقاد شدید از آقای. موافقت پوتین برای اجازه صادرات غلات اوکراین از طریق دریای سیاه به عنوان یک امتیاز ناروا.

و سپس صحبت هایی در مورد آقای. بوت و خانم آسیاب کن. در ظاهر، با توجه به اختلاف گسترده در شدت جرایم آنها، این مبادله ناهماهنگی به نظر می رسید: یکی از پرکارترین دلالان اسلحه در جهان و یک ستاره بسکتبال آمریکایی که به دلیل سفر با فشنگ های ویپ حاوی روغن حشیش بازداشت شد.

غرفه آقای بایدن نشان داد که آماده سرمایه گذاری سیاسی قابل توجهی برای تامین امنیت خانم است. آزادی گرینر، در حالی که کرملین مدتهاست به دنبال آقای. آزادی بوت

آندری کورتونوف، مدیرکل شورای امور بین‌الملل روسیه، یک سازمان تحقیقاتی نزدیک به دولت روسیه، گفت: «ما می‌دانیم که تلاش‌هایی برای کمک به بوت برای سال‌ها انجام شده است. وی افزود: “او همچنین به یک چهره نمادین برای کرملین تبدیل شده است.”

آقای. بوت در میان مقامات اطلاعاتی آمریکا بدنام شد و لقب “بازرگان مرگ” را به خود اختصاص داد که سال ها از دستگیری طفره رفت. او سرانجام در سال 2008 در یک عملیات مخفیانه در بانکوک دستگیر شد و دادستان‌های آمریکایی گفتند که او با فروش تسلیحات ضدهوایی به خبرچین‌هایی که به‌عنوان خریدار اسلحه برای نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا یا فارک معرفی شده‌اند، موافقت کرده است.

برخی از تحلیلگران معتقدند که آقای بوت با سرویس های اطلاعاتی روسیه ارتباط دارد. چنین پیوندهایی به طور عمومی تأیید نشده اند، اما می توانند توضیح دهند که چرا آقای. پوتین – افسر سابق کا.گ.ب – چنین سهامی را برای کار برای آقای پوتین گذاشته است. آزادی بوت

مارک گالئوتی، مدرس روسیه و جنایات فراملی در دانشگاه کالج لندن، در پایان گفت: «اگر او فقط یک فروشنده اسلحه و یک غول بزرگ محموله‌ها بود، نمی‌توان فهمید که چرا چنین اولویتی برای دولت روسیه بود. تابستان

این بدان معناست که تصمیم آمریکا برای آزادی آقای. بوت – احتمالاً برجسته‌ترین روس در بازداشت آمریکا – نشان دهنده سازش مهمی بود. با وجود اینکه روسیه از آزادی پل ویلان، تفنگدار سابق نیروی دریایی که دولت بایدن نیز آن را گروگان سیاسی می‌داند، خودداری کرد، ایالات متحده این مبادله را پذیرفت.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که تصمیم برای آزادی آقای. مبارزه با خطراتی همراه است زیرا می تواند آقای را تشویق کند. پوتین گروگان‌های جدیدی می‌گیرد – و نشان می‌دهد که استراتژی او برای ایجاد درد و سپس کسب امتیازات، همچنان به ثمر می‌رسد.

آندری سولداتوف، روزنامه‌نگار روسی که در سرویس‌های امنیتی تخصص دارد، گفت که نگران سابقه‌ای است که واشنگتن با معامله یک دلال اسلحه با یک بسکتبالیست که مرتکب تخلف جزئی شده بود، ایجاد کرده است.

او گفت: «در دوران جنگ سرد، همیشه صحبت از افراد حرفه‌ای علیه حرفه‌ای‌ها بود، یک جاسوس علیه دیگری. او گفت در حالی که ایالات متحده باید با تقاضای عمومی در داخل کشور برای بازگرداندن یک گروگان مقابله کند، روس ها می توانند “کاملاً آن را نادیده بگیرند.”

او گفت: اکنون مسکو “فقط می تواند کسی را که دارای شهرت عمومی بالایی در ایالات متحده است – یک ورزشکار، یک ورزشکار” بگیرد. اعتراض عمومی در ایالات متحده “این موقعیت را از نظر این نوع گفتگوها بسیار سودمندتر می کند.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم