توبیخ علی دایی، توبیخ علی دایی، توبیخ «ح». «ع»

سجاد فیروزی در روزنامه شرق نوشت: «فوتبالیست را نگاه نکنید، زن است، مردی که زن است و مذهبی، فوتبال را دنبال نمی کند!»؛ این جمله ای است که چند بار پیش مطرح شد و دردسرهای زیادی به راه انداخت. برای یافتن فردی که چنین نگاه سطحی و کوته بینانه ای دارد کافی است همان عبارت را در گوگل جستجو کنید و به گوینده برسید. فردی که اطرافش او را به عنوان شهری برای سخنرانی های افراطی می شناسند، تصور می کند که می تواند برای خود نامی دست و پا کند. قبلاً در مقاله برای جلوگیری از ایجاد توهم خودبزرگ بینی فقط نام چنین شخصی را در نظر گرفتیم و اکنون فقط به این دلیل که لازم است چندین بار از نام مخفف به شرکت وی مراجعه شود. “ح”. برای آن از «ع» استفاده می کنیم.

جملة فوك را «ح». «ع» آنقدر سطحی است که نیازی به بررسی و بررسی بیشتر ندارد. این اولین بار نیست که او به بازیکنان فوتبال حمله می کند و آنها را شبیه افراد فاسدی می کند که دیگران را فریب می دهند و از فقرا پول می گیرند. عجیب ترین چیز این است که او تمام وقتش را صرف پیگیری فعالیت های فوتبالیست های مجازی می کند و بعد در صحبت هایش برای همین پست های اینستاگرامی فوتبالیست ها هزینه می کند. او اخیرا هم گفته که دغدغه فوتبالی ها حمایت از مهسا امینی و مردمش نیست، بلکه نگران این هستند که خود خانم ها هم محجبه باشند.

جالب است که این سخنرانان افراطی هستند، بین فوتبال و دین هم مرز کشیده اند و به این نتیجه رسیده اند که فردی که فوتبال را دنبال می کند مذهبی نخواهد بود. اما تفسیر دین از منظر «ح» است. «ع» چیست و چه افرادی در دایره دین و مذهب هستند، چندان اهمیتی ندارد. کسی که ایجاد دوقطبی در جامعه امروزی را ترویج می کند و سخنانش را با صدای بلند و البته بدون تحقیق و تفحص می گوید، قطعاً جایی در بین اعراب نخواهد داشت.

در جایی دیگر در حالی که صحبت هایش از یکی از شبکه های منطقه به صورت زنده پخش می شود، فریاد می زند و می گوید: این فوتبالیست ها می خورند تا خرخر می کنند، همیشه زمزمه می کنند. آنها بالاترین ضریب ثروت و بیشترین تعداد هواداران و هواداران را دارند، اما یکی از آنها لیاقت شهادت را ندارد، زیرا شهید زنده نمی ماند. ما بازیکن فوتبال نداریم. نگاه نکنید که فوتبالیست چادری هم هست، فلان خانم مذهبی اصلا دنبال فوتبال نمی رود! این ماهیت «ح» است. «ع» است؛ کسی که می داند چگونه سخنرانی کند و می تواند بدون مدرک صحبت کند. فارغ از اینکه شناختش از شهدای این فوتبالیست آنقدر زیاد است که بسیاری از نزدیکانش هم از این حرف ها خسته شده اند، هیچکس از او نمی پرسد که آیا شهادت می خواهی و شهادت 40 سال پیش قبول نشده، پشت سرش چه می کند؟ میکروفون الان و چرا او هنوز آنجاست؟ او فقط نسخه شهادت را به بازیکنان فوتبال و ستاره های محبوب سینما توصیه می کند.

چنانکه گفته شد، این گونه اظهارات آنقدر پیشرفته و فاقد اندیشه و عقل است که نیازی به بررسی بیشتر ندارد و حتی در حدی نیست که بتوان به این گونه سخنان انتقاد کرد. انتقاد وجود دارد، اما مردم جذب چنین فردی می شوند که به دنبال فردی است که جامعه را دوقطبی و چندقطبی کند و به کل جامعه لطمه بزند، به او تریبون بدهد و از او حمایت کند. “H”. «ع» در این مورد چنان ادعای بی اساس داشت که هنوز هیچ نهاد یا سازمانی برای مسئولیت شرکت او ایجاد نشده است. اما مشکل اینجاست که اگر این اسپیکر به افراط وصل نیست چرا قدرت و توانایی مقابله با او وجود ندارد؟ چطور می شود یک نفر را پشت تریبون فرستاد، هزاران نفر را خطاب قرار داد، صدایش را از تلویزیون پخش کرد و حرفش را در شبکه های مجازی منعکس کرد و وقتی ادعای محال او بی اساس بود، کسی برای عذرخواهی نیامد؟ آیا واقعاً «ح» است. «ع» به جایی وصل نیست؟ اگر پاسخ مثبت است چرا موسسه مذکور رسما ارائه نمی دهد و اگر پاسخ منفی هم هست چطور یک نفر نزدیک به طیف مقابل دو سه جمله می گوید و انتقاد می کند و چندین نهاد و سازمان صف می کشند. با او برخورد کنم؟

حداقل چرا باید بروم؟ کودی در روزهای ک «ح». «ع» به فوتبالیست ها طعنه می زند، الفاظ بی اساس و توهین می کند، دوباره تشویق می کند و صاحب سکو است، فوتبالیست بازیکن سابق است، چون دایی علی در فرودگاه تحت تعقیب است، پاسپورتش ضبط و به دادگاه فرستاده می شود. برای ارائه؟ علی چنان چهره ای است که بیش از 90 درصد هواداران جهان فوتبال ایران را به نام او می شناسند. اما آیا «ح» است. «ع» را بردم مهله كناری‌اش می‌شناسند؟ چطور با علی دایی، چهره بین المللی و پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران که می آید، یک دقیقه نمی گذارند و در همان فرودگاه برای توبیخ او اقدام می کنند، اما صحبت های افراطی که دائماً در جامعه چند قطبی دمیدن، یک حاشیه امنیتی وجود دارد و شما می توانید با او مقابله کنید، اینطور نیست؟

دفع صحبت‌های علی دایی با «ح». «ع» به خوبی که ویتی‌ها را هویدا می‌کند. اسطوره سابق تیم فوتبال ایران در تیم مردم ایستاده است و اخیرا به دلیلی که نوشته است به جای برخورد با مردم ایران، مشکلات آنها را حل کنید. اما «ح». «ع» دین و فوتبال را جدا می کند، عجیب ترین اتهامات را به همسران فوتبالیست ها وارد می کند و در عین حال خود را برای طراحی حمله ای جدید و مشخص به سکو آماده می کند. به راستی زمانی که علی دایی، علی کریمی و بسیاری از چهره های سرشناس فوتبال ایران مشغول کمک رسانی به آسیب دیدگان، سیل زدگان و زلزله زدگان بودند، «ح». «ع» کجا بود؟ آیا مشغول برنامه ریزی برای حمله به بازیکنانی هستید که می خواستند در روزهای سخت کنار زمین باشند؟

آیا «ح» است. آیا «ع» فهرستی از یتیم خانه هایی دارد که فوتبالیست هایی مانند علی دایی و علی کریمی به آن ها کمک می کنند و انجام می دهند یا مانند نام بردن از سه اقتصاددان از پاسخگویی منصرف می شود و با سوال کننده برخورد می کند؟ اینها سوالاتی است که ذهن مردم را آزار می دهد. داگانگی‌ای к bray na paianiy neyt. آیا «ح» است. «ع» از جمله افرادی است که به نامه های بی اساس اهمیت نمی دهد، اما با مردم و چهره های بین المللی مثل علی دایی در فرودگاه بدون اتلاف وقت برخورد می شود؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم