تورم، بدبینی مصرف‌کننده، شرکت‌های بریتانیایی را مجبور به بستن درهای خود می‌کند

لندن- هزاران کسب‌وکار در سراسر بریتانیا تحت تورم افسارگسیخته و تقاضای مصرف‌کننده کاهش یافته‌اند و به فهرست فزاینده تلفات شرکت‌ها در اروپا ناشی از جنگ در اوکراین می‌افزایند.

دولت ها سعی کرده اند با محدود کردن قبوض انرژی در برخی مکان ها از شرکت ها حمایت کنند. آلمان و فرانسه دو شرکت بزرگ آب و برق را که به دلیل افزایش قیمت ها گرفتار شده بودند، ملی کردند.

در بریتانیا، موجی از تعطیلی مشاغل در بحبوحه فشار اقتصادی اکنون سراسر کشور را فرا گرفته است. کافه‌ها و نانوایی‌ها، آبجوسازی‌ها و کتاب‌فروشی‌ها، میخانه‌ها و فروشگاه‌های ماهی و چیپس، که بین افزایش هزینه‌ها از یک سو و کاهش تقاضای مشتریان از سوی دیگر گرفتار شده‌اند، درهای خود را بسته‌اند.

بر اساس گزارش اداره ملی آمار، بیش از یک چهارم میلیون شرکت بریتانیایی در نیمه اول سال جاری تجارت خود را متوقف کردند که 16 درصد بیشتر از نیمه اول سال 2021 و 40 درصد بیشتر از شش ماهه اول پیش از همه گیری 2019 است. به گفته ONS، این بزرگترین عددی بود که تا کنون در یک دوره شش ماهه ثبت شده است.

اطلاعات مربوط به تعطیلی کسب و کار در سه ماهه جولای تا سپتامبر تا اواخر این ماه منتشر نشده است، اما بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که نرخ شکست تسریع شود.

بیشتر این تعطیلی ها کسب و کارهای کوچک هستند. اعداد ONS اندازه شرکت هایی که در حال بسته شدن هستند را تجزیه نمی کند. اما بر اساس گزارش وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی بریتانیا، 95 درصد از 5.6 میلیون شرکت بریتانیا در سال 2021، 9 کارمند یا کمتر داشتند.

مصرف کنندگان مضطرب خرید بلیط های بزرگ مانند تخت خواب را به تاخیر می اندازند. شرکت رختخواب Eve Sleep تعداد کارکنان خود را به نصف کاهش داده است.


عکس:

خونه بخواب

مقایسه اعداد در سراسر مرزها دشوار است، اما طبق داده‌های مربوط به منطقه یورو، ورشکستگی‌ها – زیرمجموعه‌ای از تعطیلی کسب‌وکارها به طور کلی – به طور قابل‌توجهی در بسیاری از بقیه قاره افزایش نیافته است. بر اساس داده‌های دادگاه‌های تجاری فرانسه، در فرانسه، که اعدادی مشابه با بریتانیا گزارش کرده است، در شش ماهه اول سال 183530 کسب‌وکار بسته شدند که تقریباً یک سوم نسبت به نیمه اول سال 2021 افزایش یافته است.

کسب‌وکارهای بریتانیا اخیراً نزدیک به خانه تحت فشار جدیدی قرار گرفته‌اند. بسته بزرگ کاهش مالیاتی که در اواخر ماه گذشته توسط دولت بریتانیا اعلام شد، بازارها را تحت تأثیر قرار داد و چشم انداز مدیران و صاحبان مشاغل را بیشتر مخدوش کرد.

مدیران می گویند مصرف کنندگان بریتانیایی خرید بسیاری از اقلام غیر ضروری را متوقف کرده اند. مصرف کنندگان مضطرب خرید بلیط های بزرگ مانند اتومبیل، مبلمان و تعطیلات گران قیمت را به تاخیر می اندازند.

اعتماد مصرف کننده در بریتانیا در ماه سپتامبر به ضعیف ترین سطح از زمانی که شرکت داده GfK در سال 1974 شروع به ردیابی آن کرد، سقوط کرد. جو استاتون، مدیر استراتژی مشتری این شرکت گفت: «مصرف کنندگان تحت فشار بحران رو به رشد هزینه زندگی در بریتانیا کمانش می کنند. . . کمیسیون اروپا هفته گذشته اعلام کرد که اعتماد مصرف کنندگان به اتحادیه اروپا نیز به پایین ترین حد خود رسیده است.

لیز تراس نخست وزیر بریتانیا پس از کاهش مالیات دولتش که باعث آشفتگی در بازارهای مالی شد، از برنامه های اقتصادی خود دفاع کرد. او در اولین سخنرانی کنفرانس خود به عنوان رهبر، اعضای حزب محافظه کار را خطاب قرار داد. عکس: پل الیس/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

کسب و کارها قبل از جنگ روسیه و اوکراین آسیب دیده بودند. این بیماری همه گیر بسیاری از شرکت ها را تحت فشار قرار داد، اگرچه حمایت مالی دولت برای برخی راه نجات بود. پس از برداشته شدن محدودیت‌های کووید-19، افزایش تقاضا و کاهش خطوط عرضه شروع به افزایش قیمت کردند. با این حال، جنگ این فشار تورمی را در بریتانیا بیش از حد افزایش داده است

کتابفروشی Outwith Books مستقر در گلاسکو هنگام اعلام تعطیلی ماه گذشته خود گفت: “تجارت بسیار نامطمئن است.” در لیدز، آبجوسازی Nomadic Beers گفت که به دلیل “هزینه های فزاینده همه چیز، از آب و برق گرفته تا مواد تشکیل دهنده” قادر به ادامه کار نیست. استیشن مسترز، یک فروشگاه ماهی و چیپس در شهر بینگلی در شمال انگلیس، گفت که به دلیل افزایش هزینه های غذا و قبض انرژی مجبور به تعطیلی آن شده است.

شرکت‌های دیگر در حال برداشتن گام‌های مهمی برای کاهش قدرت هستند. BrewDog PLC ماه گذشته اعلام کرد که شش میخانه در بریتانیا را به دلیل افزایش هزینه ها تعطیل می کند. جیمز وات، مدیر اجرایی آبجوسازی در پستی در لینکدین که تعطیلی آن را اعلام کرد، نوشت: «اگر هیچ اتفاقی نیفتد، به نظر می‌رسد بریتانیا نیمی از میخانه‌ها و بارهای خود را از دست خواهد داد.

آن‌هایی که هنوز فعال هستند با چشم‌انداز تقاضای مصرف‌کننده حتی ضعیف‌تر مواجه هستند، زیرا بانک مرکزی انگلستان نرخ‌های بهره را برای مبارزه با تورم افزایش می‌دهد. این تهدیدی است که با افزایش بازپرداخت وام مسکن و صورت‌حساب‌های کارت اعتباری، باعث کاهش هزینه‌های مالی خانوار می‌شود.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

بریتانیا چه اقداماتی را برای کاهش تأثیر جنگ در اوکراین باید انجام دهد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

شریل کالورلی، مدیر اجرایی Eve Sleep PLC، پس از مبارزه با همه‌گیری کووید-19، در حال برنامه‌ریزی برای بهبودی قوی در سال 2022 بود. این شرکت ملافه‌ها پیش‌بینی می‌کرد که فروش تشک‌های خود نسبت به سال قبل یک سوم افزایش یابد.

خانم می گوید: «سپس روسیه به اوکراین حمله کرد. کالورلی، “و همه چیز از صخره خارج شد.” هزینه ها، عمدتاً برای اجزای محصولاتی مانند تشک و چارچوب تخت، در سال گذشته افزایش یافته بود. پس از شروع جنگ، هزینه های انرژی نیز افزایش یافت.

خانم. کالورلی گفت که مشتریانش با همان صورت‌حساب‌های فزاینده‌ای روبرو بوده‌اند، بنابراین از خرج کردن پول برای چیزهای دیگر خودداری کرده‌اند. به جای رشد پیش بینی شده، فروش ایو اسلیپ در نیمه اول سال 2022 16 درصد کاهش یافت.

این شرکت کارکنان خود را به نصف کاهش داد، از 60 به 30 نفر. پول نقد در پایان ماه اوت به 1 میلیون پوند، معادل 1.1 میلیون دلار کاهش یافته است که از 5.2 میلیون پوند در پایان ژوئن 2021 کاهش یافته است. Calverley به دنبال خریدار یا سرمایه گذار است.

او گفت در حال حاضر، “طبقه متوسط ​​اعتماد به نفس خرج کردن را از دست داده است.”

بنویسید Trefor Moss در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم