جام جهانی جنجالی – نیویورک تایمز

جام جهانی از امروز در قطر آغاز می شود. این بازی‌ها که معمولاً در اواخر بهار یا تابستان شروع می‌شوند، برای سازگاری با آب و هوای کشور کویری تحت فشار قرار گرفتند – یکی از دلایل متعددی که این یک جام جهانی عجیب و غریب است.

بهترین تیم های ملی فوتبال برای کسب عنوان قهرمانی جهان به رقابت خواهند پرداخت. انتظار می رود حدود یک میلیارد نفر فینال را در دسامبر تماشا کنند. 18. طارق پنجه، گزارشگر ورزشی تایمز، در این مسابقات حضور دارد (جایی که هنوز حدود 85 درجه است). من با او در مورد رسوایی های پیرامون این رویداد و انتظارات از بازی ها صحبت کردم.

لورن: من در آرکانزاس بزرگ شدم، جایی که نوع متفاوتی از فوتبال را تماشا کردیم. آیا می توانید به من بفهمانید که جام جهانی چقدر در سطح جهانی بزرگ است؟

طارق: هیچ چیز بزرگتر از این وجود ندارد، حتی المپیک. جام جهانی پربیننده ترین رویداد جهان است. این اتفاق هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد و یکی از نکات برجسته زندگی بسیاری از مردم است.

این 32 تیم حتی در خارج از مرزهای خود تخیل هواداران را به خود جلب می کنند، به ویژه در آسیا، جایی که اکثر کشورها از لحاظ تاریخی جواز حضور در جام جهانی را ندارند. افراد ممکن است تیمی را بپذیرند و با شور و شوق از آنها حمایت کنید.

این چهارمین جام جهانی است که شما پوشش داده اید. چه فرقی با این یکی دارد؟

این اولین بار است که این بازی ها در ماه های نوامبر و دسامبر برگزار می شود. به دلیل گرمای بیابان در قطر، برنامه باید تغییر می کرد و کل تقویم جهانی فوتبال را به هم می زد. فوتبال اروپا برای اولین بار در نیم فصل متوقف شد. بازیکنان اکنون زمان کمتری برای تمرین با تیم های ملی خود دارند.

این بازی ها معمولاً در شهرهای مختلف کشورهای بزرگ مانند روسیه، برزیل یا آفریقای جنوبی برگزار می شود. این کوچکترین مکان میزبان این مسابقات است.

در سال 2009، قطر گزاف ترین پیشنهاد تاریخ را برای میزبانی جام جهانی ارائه کرد. چرا اینقدر می خواست میزبانی کند؟

قطر یک ذره کوچک در صحرای خلیج فارس است که می خواهد دنیا بداند که اینجاست. این اولین کشور عرب و اولین کشور مسلمان است که میزبان یک رویداد ورزشی به این بزرگی است. عربستان سعودی و امارات متحده عربی با حسادت به آن نگاه می کنند و به قطر نفوذ می دهند.

در سال 2009، قطر ده‌ها میلیون دلار برای میزبانی جام جهانی هزینه کرد. آنها به ورزشکاران مشهوری مانند زین الدین زیدان، یکی از بهترین بازیکنان تاریخ، پول دادند تا از پیشنهاد آنها حمایت کنند. با این حال، پیشنهاد قطر مانند یک شوخی به نظر می رسید. به عنوان یک مفهوم بسیار عجیب و غریب بود. آنها در مورد گرما، در مورد اینکه چگونه می توانند بازی ها را در کشوری کوچکتر از کانکتیکات تطبیق دهند و اینکه آیا مشروبات الکلی را مجاز می کنند، سؤال می کردند.

وقتی رئیس فیفا در آن زمان پاکت نامه را باز کرد و نام قطر بیرون آمد، بلافاصله همه به فساد پرداختند. تحقیقاتی که پس از آن انجام شد، فیفا را مجبور کرد تا نحوه تعیین میزبان را تغییر دهد و نشان داد که چگونه یک کشور توانسته است جهان را از طریق قدرت پول نقد به اراده خود خم کند.

شما هفته گذشته وارد قطر شدید. چی می بینی؟

اینجا همه چیز براق و تازه ساخته شده است. مثل کشوری با بوی ماشین جدید است. واضح ترین چیز این است که گرم است – و این نزدیک به زمستان است. نور خورشید بسیار قوی از بتن منعکس می شود که برای همه ساختمان های جدید گذاشته شده است. آنها همچنین فروش آبجو به هواداران در استادیوم ها را ممنوع کرده اند.

قطر چگونه آماده سازی خود را به پایان رسانده است؟ درباره جنجال های پیرامون این مسابقات با ما صحبت کنید.

آنها اساسا باید یک کشور کامل را در 12 سال بازسازی می کردند تا میزبان این رویداد یک ماهه باشند. آنها صدها هزار کارگر در خارج از کشور، به ویژه کارگران آسیای جنوبی، برای انجام این ساخت و ساز جمع آوری کردند. به گفته گروه های حقوق بشر، از سال 2010، سالی که این کشور حق میزبانی را به دست آورد، هزاران نفر از این کارگران در قطر جان باختند. بسیاری دیگر در ساخت و یا بازسازی این هشت استادیوم مجهز به تهویه هوا مجروح شدند که قطر بعد از جام جهانی از آنها استفاده چندانی نخواهد کرد. این برخورد برخی از فقیرترین افراد جهان با جاه طلبی برخی از ثروتمندترین افراد جهان بوده است.

سوابق حقوق بشر این کشور فراتر از مرگ کارگران مورد بررسی قرار گرفته است. یکی از جنبه های کلیدی آن جرم انگاری همجنس گرایی توسط قطر است. جام جهانی قرار است این جشنواره برای همه باز باشد. این وضعیت با کشوری که شما را به خاطر همجنس گرا بودن زندانی می کند چگونه است؟

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، دیروز به این خشم اعتراض کرد و آن را «دورویی» کشورهای اروپایی خواند. او از هواداران خواست به جای قطر از او انتقاد کنند.

برخی از هواداران فوتبال اروپایی از مردم می خواهند تماشای بازی ها را تحریم کنند. به کسی که این تصمیم را می سنجد چه می گویید؟

این مکالمه ای است که مردم در سرتاسر جهان با هم دارند و ماهیت دردسرساز این مسابقات را نشان می دهد. این برای هر فردی است که خودش این را بفهمد. اما از دیدگاه بازیکنان، این تقصیر آنها نیست. این موقعیتی است که فیفا آنها را در آن قرار داده است.

با این حال، در نهایت، این مسابقات می تواند در ماه برگزار شود و همین تعداد چشم را به خود جلب کند.. به زودی، بیشتر مردم جهان فقط در مورد اینکه مسابقه ها چگونه به نظر می رسند صحبت خواهند کرد.

در مسابقات به دنبال چه چیزی هستید؟

همه چیز سیاسی شده است. ایران به دلیل تظاهرات ملی خود بسیار تحت نظارت است. بازیکنی از فرانسه، ادواردو کاماوینگا، پیام‌های نژادپرستانه در شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده است. برخی از هواداران آرژانتین آهنگی تند و زننده و نژادپرستانه درباره بازیکن فرانسوی دیگر کیلیان امباپه ساخته اند.

از نظر فوتبال، مراقب برزیل باشید. آنها یک تیم بسیار عمیق دارند. سپس آرژانتین است. شاید این آخرین جام جهانی برای یکی از بزرگان این ورزش، لیونل مسی باشد. و یک تیم غیر اروپایی از سال 2002 تاکنون موفق به قهرمانی در این مسابقات نشده است. بنابراین شاید اکنون زمان پایان دادن به این انتظار 20 ساله باشد.

اولین بازی این مسابقات قطر مقابل اکوادور، ساعت 11 صبح شرقی شروع می شود. آمریکا ساعت 14 فردا اولین بازی خود را مقابل ولز برگزار می کند. ثبت نام برای به روز رسانی جام جهانی ما.

  • بیش از 70 اینچ برف در بخش‌هایی از منطقه بوفالو بارید و به طور بالقوه رکوردی را برای یک دوره 24 ساعته ثبت کرد. دو نفر کشته شدند.

  • کایری اروینگ به دلیل ارسال پیوند به یک فیلم ضد یهود عذرخواهی کرد. او ممکن است همین امروز به بازی بازگردد.

  • یک توپ آتشین بر فراز مناطقی از کانادا و ایالات متحده پرواز کرد


سوال یکشنبه: آیا ترامپ می تواند در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در سال 2024 شکست بخورد؟

برخی از نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که دولت FiveThirtyEight’s Nate Silver می نویسد: ران دیسانتیس از فلوریدا در یک مسابقه احتمالی ترامپ را رهبری می کند و نخبگان جمهوری خواه ممکن است او را رها کنند. اما داشتن رقبای زیادی در مرحله اولیه می تواند رای ضد ترامپ را تقسیم کرد آلیسا فرح گریفین خاطرنشان می کند و در نهایت به او کمک می کند تا پیروز شود.

روی جلد: چگونه یک سیستم ریلی گسترده به اوکراین کمک کرده تا در برابر تهاجم مقاومت کند.

توصیه: دسر می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

اخلاق شناس: آیا مادر باید از شیردهی خود عکس بگذارد؟

صحبت: برایان اینو در مورد هدف هنر.

موضوع را کامل بخوانید.

  • آلاسکا روز چهارشنبه برگه‌های رأی‌دهی رتبه‌بندی شده را جدول‌بندی خواهد کرد و احتمالاً رقابت‌های مجلس سنا و مجلس نمایندگان را حل خواهد کرد.

  • پنجشنبه روز شکرگزاری است. در رژه روز شکرگزاری میسی در نیویورک، بالن های جدید شامل شخصیت هایی از سری فیلم های «مینیون ها» و کارتون «آبی» است.

  • جمعه، روز میراث بومیان آمریکا و همچنین جمعه سیاه، آغاز سنتی فصل خرید تعطیلات است.

این هفته چی بپزیم

راهنمایی امیلی واینستین برای روزهای منتهی به روز شکرگزاری: شام را ساده نگه دارید، از غذاهای شیرین یا لطیف پرهیز کنید و مرغ کباب (خیلی نزدیک به بوقلمون) را کنار بگذارید. در عوض، اورزو یک تابه ای را با اسفناج و فتا، فتوچین آلفردو چرخانده با چیلی ترد یا یک پاستا پنیری پخته که برای جمعیت عالی است، امتحان کنید.

چهار روز مانده به پایان: خرید شراب یکی از ساده ترین بخش های آماده سازی شکرگزاری است. اریک آسیموف توصیه هایی دارد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم