جنگ اوکراین گزارش ها نشان می دهد که زنان در حال افزایش هستند، تاثیر آن بر آموزش

این مطالعه توسط زنان سازمان ملل و سازمان بین المللی بشردوستانه CARE بر اساس نظرسنجی و مصاحبه با مردم در 19 منطقه در اوکراین است که بین 2 و 6 آوریل انجام شده است.

زنان به طور فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به سرپرست خانواده و رهبران جوامع خود هستند، زیرا مردان به جنگ اجباری می‌شوند که اکنون در سومین ماه خود است.

رفع نیازهای مختلف

با این حال، زنان تا حد زیادی از فرآیندهای رسمی تصمیم گیری کنار گذاشته شده اند مربوط به تلاش های بشردوستانه، ایجاد صلح و سایر زمینه هایی است که مستقیماً بر زندگی آنها تأثیر می گذارد.

سیما باهوس، مدیر اجرایی سازمان زنان سازمان ملل، گفت: «بسیار مهم است که واکنش بشردوستانه در اوکراین نیازهای مختلف زنان و دختران، مردان و پسران، از جمله کسانی را که بیشتر پشت سر گذاشته‌اند، در نظر گرفته و به آنها رسیدگی کند.»

تجزیه و تحلیل جنسی سریع یافت شد تأثیرات جنگ به ویژه برای آوارگان داخلی و گروه های به حاشیه رانده شده نامتناسب استمانند زنان سرپرست خانوار، جامعه روماها، افراد دارای معلولیت، و افرادی که لزبین، همجنسگرا، دوجنسه، ترنس، دگرباش، اینترسکس یا غیرجنسی هستند (LGBTQIA+).

بسیاری از کولی‌ها گزارش کردند که هم در مبارزه روزانه و هم در دسترسی به کمک‌های بشردوستانه با تبعیض شدید مواجه شده‌اند.

بار مراقبتی پرداخت نشده

نقش های جنسیتی نیز در حال تغییر است. در حالی که بسیاری از مردان بیکار شده اند یا برای خدمت در نیروهای مسلح فراخوانده شده اند، زنان برای جبران درآمد از دست رفته خانواده، نقش های جدید و مشاغل متعددی را بر عهده گرفته اند.

بار مراقبتی بدون دستمزد زنان به دلیل تهاجم روسیه، با تعطیلی مدارس، و همچنین تقاضای زیاد برای کار داوطلبانه و غیبت مردان در جبهه، به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

زنان و دختران نیز برجسته می شوند دسترسی ضعیف به خدمات بهداشتی و درمانی، به ویژه برای بازماندگان خشونت مبتنی بر جنسیت (GBV)، و مادران باردار، باردار و جدید. آنها همچنین از افزایش ترس از GBV، و کمبود غذا، به ویژه برای کسانی که در مناطق درگیری شدید هستند، صحبت کردند.

بسیاری از پاسخ‌دهندگان به چالش‌ها و موانعی که در دسترسی به کمک‌ها و خدمات بشردوستانه با آن‌ها روبه‌رو هستند، اشاره کردند و حدود 50 درصد از زنان و مردان بیان کردند که سلامت روان یکی از حوزه‌های اصلی زندگی است که تحت تأثیر جنگ قرار گرفته است.

برای زنان جا باز کنید

این گزارش حاوی چندین توصیه برای دولت‌ها، جامعه بین‌المللی و سایرین است، مانند اولویت‌بندی زنان و جوانان در نقش‌های رهبری، و تقسیم مسئولیت‌های تصمیم‌گیری به طور مساوی.

همچنین باید به سلامت جنسی و باروری و مراقبت های بهداشتی مادر، نوزاد و کودک، از جمله مراقبت های بالینی از بازماندگان تجاوز جنسی، اولویت داده شود.

«تخریب» پایانی غم انگیز برای سال تحصیلی است

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) همچنان تأکید می کند که چگونه جنگ تأثیر چشمگیری بر زندگی و آینده کودکان اوکراین دارد.

مورات شاهین، نماینده آژانس در اوکراین گفت: «شروع سال تحصیلی در اوکراین برای کودکان پس از اختلالات ناشی از کووید-19، امید و نوید بود.

در عوض، صدها کودک کشته شده اند و سال تحصیلی در میان بسته شدن کلاس های درس به دلیل جنگ و تخریب امکانات آموزشی به پایان می رسد.

آموزش زیر آتش

گزارش شده است که از زمان تهاجم روسیه، صدها مدرسه در سراسر کشور به دلیل استفاده از توپخانه سنگین، حملات هوایی و سایر سلاح های انفجاری مورد اصابت قرار گرفته اند. برخی دیگر به عنوان مراکز اطلاعاتی، پناهگاه ها، مراکز تدارکاتی یا برای مقاصد نظامی استفاده می شوند.

حداقل یکی از شش مدرسه تحت حمایت یونیسف در شرق کشور آسیب دیده یا ویران شده است، از جمله تنها “مدرسه ایمن” در ماریوپل.

برنامه “مدارس امن” با وزارت آموزش و پرورش، عمدتاً در پاسخ به حملات به مهدکودک ها و مدارس در منطقه دونباس، جایی که از زمانی که جدایی طلبان مورد حمایت روسیه در برخی مناطق در سال 2014 مسئولیت را بر عهده گرفتند، درگیری های مسلحانه آغاز شد.

یک دختر نه ساله اوکراینی در حالی که در یک مرکز آموزشی با مادر و گربه اش (در سبد آبی) در رومانی نشسته است، نقاشی خانواده اش را در دست دارد.

© یونیسف/آدریان هولرگا

یک دختر نه ساله اوکراینی در حالی که در یک مرکز آموزشی با مادر و گربه اش (در سبد آبی) در رومانی نشسته است، نقاشی خانواده اش را در دست دارد.

فضایی امن برای کودکان

یونیسف گفت حضور در کلاس‌های درس برای کودکان آسیب‌دیده از بحران بسیار مهم است، زیرا فضای امن و ظاهری عادی را فراهم می‌کند و همچنین تضمین می‌کند که آنها فرصت یادگیری را از دست ندهند.

او می‌گوید: «تضمین دسترسی به آموزش می‌تواند تفاوت بین احساس امید یا ناامیدی برای میلیون‌ها کودک باشد. شاهین افزود. این برای آینده آنها و کل اوکراین بسیار مهم است.»

در بحبوحه درگیری، یونیسف و شرکا در تلاش هستند تا هر چه بیشتر کودکان فرصت های یادگیری امن و مناسب را فراهم کنند.

یک برنامه آموزشی آنلاین برای کلاس های 5-11، که در طول همه گیری کووید-19 توسعه یافته است، همچنان به بیش از 80000 دانش آموز آواره در اوکراین دسترسی دارد.

در شمال شرقی شهر خارکف، کودکان مجبور به جستجوی سرپناه و امنیت در ایستگاه های مترو شده اند. داوطلبان تحت حمایت یونیسف فضاهایی را در این مکان ها ایجاد کرده اند که در آن معلمان، روانشناسان و مربیان ورزشی به طور منظم با کودکان بازی می کنند و با آنها درگیر می شوند.

ابتکارات دیگر شامل یک کمپین دیجیتالی مداوم برای آموزش کودکان در مورد خطر مهمات انفجاری است که به هشت میلیون کاربر آنلاین رسیده است، در حالی که یک پلت فرم جدید مهدکودک آنلاین به طور منظم صدها هزار بازدید دریافت می کند.

میلیون ها جوان نیز از اوکراین به کشورهای دیگر گریخته اند. یونیسف از دولت‌ها و شهرداری‌ها حمایت می‌کند تا این کودکان را در سیستم‌های مدارس ملی خود، همراه با مسیرهای آموزشی جایگزین مانند یادگیری دیجیتال، بگنجانند.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما