حذف تیم ملی والیبال از مسابقات جهانی

تیم ملی ایران در مرحله یک هشتم و پایانی مسابقات جهانی 2022 از ساعت 23:30 روز سه شنبه 24 شهریور به مصاف برزیل رفت و با شکست 3 بر صفر مقابل این حریف قدرتمند از راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی بازماند.

در این دیدار تیم ملی والیبال ایران با ترکیب میلاد عبادی پور، محمدجواد معنوی نژاد، امین اسماعیل نژاد، محمد طاهر وادی، امیرحسین توختا، علی اصغر مقدار و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) مقابل برزیل به میدان رفت. .

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی ایران در این دیدار استفاده از جواد معنوی نژاد در کنار میلاد عبادی پور مهم بود. رنان دالزوتو سرمربی برزیل و همچنین ریکاردو لوکارلی به دلیل مصدومیت گزینه ستاره تیمش را نداشتند. او برای شروع بازی از برونو روزنده، تیم پاس و کاپیتان استفاده نکرد و فلاویو ژیلبرتو را به زمین فرستاد. تیم ایران در ابتدا نتوانست حمله کند و از توپ های برگشتی استفاده نکرد. دفاع روی شبکه برای کنترل مبارزات در برزیل کافی نبود. در اواسط ست صابر کاظمی جای امین اسماعیل نژاد را گرفت اما نتیجه این ست 25 بر 17 زردپوشان برزیلی بود. در پایان جلسه اول، تیم ایران 5 امتیاز و برزیل 15 امتیاز از حمله به دست آوردند.

مبارزات موثر و موفق برزیل در ست دوم نیز ادامه یافت و در وقت استراحت که نتیجه 20 بر 16 بود حریف درخواست برد کرد و به شاگردانش هشدار داد که توپ های ساده و آسان را از دست ندهند و خوب بازی کن. صابر کاظمی و جواد کریمی هم وارد این بازی شدند اما تیم ایران نتوانست اختلاف برزیل و ایران را جبران کند. او برای ایجاد مکث حتی از چالش ویدیویی برای صحنه های واضح استفاده کرد تا ایران در امتیاز 21 از 22 یک پله از برزیل جلوتر باشد. برزیل در ست دوم نیز در ست های 25 و 22 پیروز شد.

تیم ایران در دیدار هفتم از امیرحسین اسفندیار، صابر کاظمی و جواد کریمی استفاده کرد و در ابتدای بازی تیم برتر بود، اما در ادامه بازی، مبارزات برزیل تعیین کننده بود و بلندگوهای تیم ملی نبودند. در میان فینالیست های 5 دوره اخیر مسابقات قهرمانی جهان. تاکید بر گرفتن هر توپ و جستجو برای هر امتیاز بود. تیم ایران نیز با نتیجه 25 بر 23 برزیل را شکست داد تا حریف راحت تر از حد انتظار پیروز شده و راهی یک چهارم نهایی شود.

تیم ملی والیبال برزیل در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان به مصاف آرژانتین خواهد رفت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم