خون، عرق و اشک سامه ناكامان بزورج جامه جاهني

کد خبر : 1858033 |
17 آذر 1401 ساعت 13:33 |
7.3K بازدید |

2
نقطه نظر

جام جهانی 2022 قطر؛

بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان طبق تمام دوران های گذشته آنقدر شگفتی ساز در خود داشت که قهرمانان شش دوره جام جهانی نیز اسیر شدند.

خون، عرق و اشک  سامه ناكامان بزورج جامه جاهني

بر اساس گزارش‌ها، جام جهانی 2022 قطر شاهکارهای تاریخی، لحظات قهرمانانه و نمایش استعدادهای مطلق را از تیم‌هایی که انتظار زیادی از آنها نداشتیم به ما هدیه داده است، اما نمونه‌هایی نیز وجود دارد که به ما نشان می‌دهد آن‌ها همانقدر قوی هستند که فکر می‌کردیم و شکست ناپذیر هستند. آنها وجود ندارند و مانند داستان قدیمی داوود و جالوت با یک بازی سقوط می کنند.

جام جهانی 2022 قطر نیز از این قاعده مستثنی نبود. تیم‌های ژاپن، کره جنوبی و استرالیا از کم چالش‌ترین تیم‌ها محسوب می‌شدند، اما انقلاب‌های بزرگی را در زمین انجام دادند تا قدرت‌های بزرگ فوتبال را تحت کنترل خود درآورند.

بازنده های قطر 2022 چه کسانی هستند؟
* آلمان

اگر هر چهار سال یک تیم را همه دوست داشته باشند، آن تیم ملی آلمان است. مشخصه آلمانی ها این است که چهار جام جهانی را برده اند.

اما نمی توان همیشه در اوج بود، در برزیل 2014 آلمان عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد، اما امسال نتوانست از تاج دفاع کند، آنقدر بد کار کردند که از مرحله گروهی عبور نکردند، سخت بود تا آنها به برنده شدن عادت کنند

در قطر 2022، آنها با یک تیم رقابتی و خوب وارد رقابت شدند: نویر، بهترین دروازه بان جهان، مولر، لئون گورتزکا، سانه و دیگران.

آنها در گروه E با اسپانیا، ژاپن و کاستاریکا قرار گرفتند.

هواداران فکر می کردند که اسپانیا و آلمان از گروه صعود خواهند کرد، اما این ژاپن بود که وارد شد و آلمان و اسپانیا را شکست داد و قهرمان شد.

آلمان تا آخرین لحظه تلاش کرد تا به مرحله بعد صعود کند اما جست و جوی این تیم ناموفق بود، آنقدر شنا کردند که در نهایت در ساحل جان باختند و این بار جمله مهاجم خارق العاده خط خاکستری به انگلیسی درست نبود: “فوتبال یازده ضربدر یازده است و آلمان همیشه برنده است”. آلمانی ها در گروه سوم قرار گرفتند و چمدان های خود را بستند و شانسی برای برد نداشتند.

*قطر

مجری جوان در این جام جهانی شاهد صحنه غم انگیزی بود. قطری ها در حالی که منتظر قهرمانی قطر نبودند، حداقل یک حضور شایسته را انتظار داشتند، اما این اتفاق نیفتاد.

آنها در گروه A با هلند، سنگال و اکوادور همگروه بودند.

در نهایت قطری ها با صفر امتیاز در انتهای جدول قرار گرفتند.

*بلژیک

بلژیکی ها در جام جهانی 2018 روسیه با تیمی نسبتاً جوان تر به مقام سوم دست یافتند، اکثر این بازیکنان اکنون در سطح بلوغ متفاوتی قرار دارند، بنابراین حتی انتظار می رفت که شانس بازی در فینال را داشته باشند.

اما در نهایت مراکش در گروه F اول شد و پس از آن کرواسی قرار گرفت.

*اروگوئه

تیم اروگوئه حمله فوق العاده ای دارد: لوئیس سوارز (ناسیونال اروگوئه)، ادیسون کاوانی (والنسیا)، داروین نونس (لیورپول) و فاکوندو پلسترنی (منچستریونایتد) تنها بخشی از سلاح های هجومی این تیم آمریکای جنوبی هستند، اما این کار را انجام داد. متوقف نمی شود

اروگوئه در دو بازی اول مقابل کره جنوبی و پرتغال هیچ گلی به ثمر رساند. آنها در بازی سوم مقابل غنا با یک امتیاز و فشار برای پیروزی به میدان رفتند و چند گل برای صعود به ثمر رساندند.

در نهایت اروگوئه دو گل به ثمر رساند و در امتیاز با کره برابر شد اما آسیایی ها وضعیت بهتری داشتند و همین باعث شد اروگوئه از جام جهانی کنار گذاشته شود و تنها یک گل برای شکست یکی از تیم ها نداشته باشد. سنگین ترین توپخانه جام جهانی به مرحله بعد.

* مکزیک

اگرچه مکزیک هرگز قهرمان جهان و حتی نزدیک به این موضوع نبوده است، اما از جام جهانی 94 آمریکا تا روسیه 2018، تنها دو تیم در تمام این دوره ها به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده اند: برزیل و مکزیک.

او در قطر 2022 با هدایت تاتا مارتینو در مرحله گروهی باقی ماند و بدترین جام جهانی خود را از زمان آرژانتین 78 تجربه کرد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما