درس های بهداشت عمومی از همه گیری ویروس کرونا آموخته شده است

در طول همه‌گیری ویروس کرونا، بسیاری از موارد اشتباه پیش رفت، زیرا این ویروس در یک کشور قطبی شده نفوذ کرد و رهبران بهداشت عمومی، سیاست‌گذاران و مقامات منتخب در تلاش برای پاسخگویی بودند.

سرمایه گذاری کم مزمن در بهداشت عمومی در سطوح فدرال، ایالتی و محلی فقط اوضاع را بدتر کرد. در مجموع، بیش از 1.1 میلیون نفر بر اثر کووید-19 در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند و بیش از 1000 نفر همچنان هر هفته جان خود را از دست می دهند.

بیش از سه سال پس از اینکه دولت ترامپ در ژانویه 2020 این ویروس را به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد، واکنش همه گیر دولت اکنون وارد مرحله جدیدی شده است. روز پنجشنبه، دولت بایدن اجازه می دهد تا اعلامیه اضطراری منقضی شود و لحظه ای را برای بررسی نحوه واکنش ملت به بدترین بحران بهداشت عمومی در یک قرن ارائه می دهد.

در اینجا چند درس از مبارزه این کشور با این ویروس آورده شده است.

کارشناسان بهداشت عمومی می گویند که هنگام مدیریت یک شیوع بیماری عفونی، ارتباط بخشی از پاسخ نیست. سگ است پاسخ.

همه‌گیری ویروس کرونا نشان داد که پیام‌های گیج‌کننده می‌تواند شیوع بیماری را بدتر کند و ایمان به موسسات بهداشت عمومی را از بین ببرد. اما ارسال پیام در طول یک بیماری همه گیر یک تجارت دشوار است. علم اغلب روز به روز در حال تغییر است و دستورات مقامات بهداشت عمومی – ماسک زدن یا نپوشاندن؟ – همچنین باید تغییر کند، که می تواند باعث سردرگمی و عدم اعتماد شود.

کارشناسان می‌گویند، کلید این است که رهبران بهداشت عمومی مخاطبان خود را با خود همراه کنند و توضیح دهند که راهنمایی‌هایی که امروز ارائه می‌کنند ممکن است فردا تغییر کند – و سپس تصدیق کنند که آنچه دیروز گفته‌اند ممکن است اشتباه بوده باشد.

دکتر می گوید: «وقتی در یک مکالمه روزانه با مردم هستید، می توانید آن اشتباهات را توضیح دهید، آنچه از آنها آموخته اید. ریچارد ای. بسر، سرپرست سابق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در دولت اوباما. “شما می توانید مالک آنها باشید.”

CDC در طول همه‌گیری به دلیل سیستم‌های داده قدیمی و به اشتراک‌گذاری متناقض داده‌ها بین دولت فدرال، ایالت‌ها و ارائه‌دهندگان بهداشت، از بین رفت. و بر خلاف بریتانیا و اسرائیل که دارای سیستم های مراقبت بهداشتی ملی هستند، ایالات متحده هیچ مکانیسمی برای جریان آزاد داده ها بین آژانس های بهداشت عمومی و ارائه دهندگان خصوصی ندارد.

به گفته کارشناسان، واکنش به ویروسی که به سرعت در حال جهش است و خطرات مختلفی برای جمعیت های مختلف ایجاد می کند، به داده های بهتر و سریع تری نیاز دارد.

دکتر می‌گوید: «ما در موقعیت شرم‌آوری قرار داشتیم که مجبور بودیم با بریتانیا و اسرائیل یا آفریقای جنوبی تماس بگیریم تا بفهمیم چه خبر است – چند نفر به این عفونت جدید آلوده شده‌اند، چه گزینه‌ای وجود دارد.» آنتونی اس. فائوچی، که در هر دو دولت ترامپ و بایدن به مقابله با بیماری همه گیر کمک کرد. «چند نفر در حال واکسینه شدن بودند و این داده ها چه تأثیری داشت؟ ما به معنای واقعی کلمه مجبور بودیم به جای دریافت آن در زمان واقعی ماه ها صبر کنیم.

مایکل تی اوسترهولم، مدیر مرکز تحقیقات و سیاست بیماری‌های عفونی در دانشگاه مینه‌سوتا، تعطیلی مدارس را نمونه‌ای ذکر کرد که داده‌های بی‌درنگ می‌توانست کمک کند.

وی گفت که برخی از انواع ویروس کرونا برای کودکان کشنده‌تر از سایرین هستند و اگر مسئولان به داده‌های به موقع در مورد اثرات این ویروس بر کودکان دسترسی داشته باشند، ممکن است می‌توانستند تعطیلی مدارس را متناسب با زمانی که دانش‌آموزان بیشتر در معرض خطر هستند، تنظیم کنند.

دکتر می گوید: «ما به داده های آنی نیاز داریم تا بدانیم چه خبر است. اوسترهلم که به تیم انتقالی پرزیدنت بایدن مشاوره می داد. و با تغییر شرایط، ما باید تغییر کنیم.»

تعطیلی مدارس به خصوص موضوع بحث برانگیزی بوده است، اما بسیاری از کارشناسان اکنون توافق دارند که برخی از مدارس برای مدت طولانی تعطیل بوده اند و حذف ناگهانی میلیون ها کودک از کلاس های درس در آمریکا اثرات مضری بر سلامت عاطفی و فکری آنها داشته است.

هر دو دکتر فائوسی و دکتر. ازکیل جی. امانوئل، استاد اخلاق پزشکی و سیاست های بهداشتی در دانشگاه پنسیلوانیا، گفت که همه گیری نشان داده است که مسئولان باید به دقت در مورد تعطیلی مدارس فکر کنند و تا حد امکان آنها را محدود نگه دارند. هر دو گفتند گردش بهتر هوای داخل خانه ممکن است راهی برای باز نگه داشتن ایمن مدارس باشد.

دکتر دکتر می گوید: «یکی از چیزهایی که آموخته ایم این است که مدارس را برای مدت طولانی تری نسبت به سایر کشورها تعطیل کرده ایم و این تأثیر وحشتناک بر پیشرفت تحصیلی داشته ایم و شاهد کاهش نمرات آزمون بوده ایم. امانوئل، که به آقای. تیم انتقالی بایدن

دکتر. فائوچی گفت که در اوایل همه‌گیری، «در نقطه‌ای که بیمارستان‌ها به معنای واقعی کلمه یک یا دو روز از زیر سلطه‌شدن فاصله داشتند»، بستن مکان‌های عمومی مانند رستوران‌ها، کافه‌ها و مدارس برای فعال نگه داشتن سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی با کاهش سرعت انتشار ویروس مهم بود. .

او گفت: “اما هنگامی که شتاب را کاهش دادید، باید واقعاً بررسی کنید که چگونه ما بچه ها را در مدرسه ایمن نگه می داریم.”

در ماه‌های اولیه شیوع همه‌گیری، کارکنان بهداشتی خط مقدم با کمبود چشمگیر عرضه مواجه شدند و آنها را مجبور به استفاده مجدد از ماسک‌های صورت، پوشیدن لباس‌های محافظ شخصی نامناسب یا به‌طور کامل بدون چنین تجهیزاتی کرد.

دولت فدرال ذخایر ذخایر همه گیر خود را از آن زمان به میزان قابل توجهی افزایش داده است و به این کشور در واکنش به موج ویرانگر کروناویروس یا شیوع ویروسی متفاوتی که به منابع مشابه نیاز دارد، یک شروع عالی داده است.

قبل از همه‌گیری، خریدهای دولتی برای ذخیره‌سازی ملی استراتژیک به شدت برای محافظت در برابر عوامل بیوترور مانند سیاه زخم سنگین بود. در مارس 2020، انبار 13 میلیون ماسک N95 داشت. تا اوایل این ماه، 352 میلیون نفر بود. در همین دوره، تعداد ونتیلاتورها از 12700 به حدود 150000 رسید.

کارشناسان به عنوان مدلی برای واکنش به همه‌گیری‌های آینده، به عملیات Warp Speed، برنامه توسعه واکسن کروناویروس دولت ترامپ اشاره می‌کنند. ابتکار عمل واکسن‌های مؤثری را در زمان بی‌سابقه به آمریکایی‌ها آورد – تا حدی، دکتر. فائوچی گفت، زیرا دولت فدرال سال ها صرف سرمایه گذاری در تحقیقات علمی پایه کرده است.

مقامات فدرال در برنامه Warp Speed ​​خریدهای انبوه زیادی از عکس هایی انجام دادند که هنوز در حال توسعه بودند. دولت فدرال از کارآزمایی‌های بالینی که توسط Moderna و Pfizer، تولیدکنندگان دو واکسن کروناویروس پرکاربرد، اجرا می‌شود، حمایت مالی کرد. و متخصصین کارآزمایی بالینی، اپیدمیولوژیست ها و کارشناسان بودجه را به شرکت ها وام می دهد.

درمان های اولیه برای ویروس مانند هیدروکسی کلروکین و پلاسمای دوران نقاهت توسط سازمان غذا و دارو بدون داده های قوی از کارآزمایی های تصادفی کنترل شده بزرگ مجاز شد – که استاندارد طلایی شواهد مورد استفاده توسط تنظیم کننده ها برای پاکسازی داروها و واکسن ها در نظر گرفته می شود.

آزمایشات برای درمان ها به دلیل کمبود بودجه یا شرکت کنندگان متوقف شد. دانشمندان، پزشکان و تنظیم‌کننده‌های فدرال به داده‌های خارجی، مانند مطالعه بریتانیایی روی دگزامتازون، استروئیدی که برای درمان کووید-۱۹ استفاده می‌شود، تکیه کردند.

دکتر “بریتانیا کارآزمایی‌های تصادفی بزرگی را با معیارهای ورود بسیار ضعیف، هزاران بیمار، راه‌اندازی کرد. امانوئل گفت. طی 30 تا 60 روز، ما متوجه شدیم که استروئیدها در واقع افرادی را که در بیمارستان بستری شده بودند یا به شدت بیمار بودند، نجات دادند.

دکتر. ولید اف. گلاد، کارشناس ایمنی دارو در دانشگاه پیتسبورگ، به آزمایشی که توسط محققان بریتانیایی انجام شده است اشاره کرد که به گفته او به زودی نتایجی را در مورد اثربخشی Paxlovid، داروی ضد ویروسی فایزر برای کووید-19 ارائه خواهد کرد که به طور گسترده در ایالات متحده.

او درباره واکنش همه گیر ایالات متحده گفت: ما زیرساختی برای جمع آوری داده های مورد نیاز برای تصمیم گیری نداشتیم.

ثابت شد که واکسن ها موثرترین سنگر در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از کووید-19 هستند. به گفته کارشناسان بهداشت عمومی، اما توجه به واکسیناسیون اغلب تلاش‌ها برای توسعه و ارائه درمان‌ها را تحت الشعاع قرار می‌دهد. داروهای آنتی بادی که برای آمریکایی‌های دارای نقص ایمنی حیاتی هستند، دیگر برای استفاده توسط FDA تایید نمی‌شوند و کارشناسان می‌گویند که به داروهای ضد ویروسی بیشتری نیاز است.

دولت بایدن به شدت بر روی استقرار شوت های تقویت کننده تمرکز کرده است، که از زمان صدور مجوز دور اولیه در پاییز 2021، به طور پیوسته تعداد کمتری را دریافت کرده است. اما استراتژی های دیگری برای جلوگیری از انتشار ویروس، مانند بهبود کیفیت هوای داخل خانه، دریافت شده است. توجه نسبتاً متوسط

دکتر می‌گوید: «تمرکز نزدیک‌بینانه روی واکسن‌ها به تنهایی به استثنای مناطق دیگر که میوه‌ای واقعاً کم‌آویز هستند برای پاسخ بسیار برتر حذف می‌شوند – مثل این است که بگوییم خانه‌ای با یک دیوار یا بدون سقف می‌سازید.» لوسیانا بوریو، سرپرست سابق دانشمند ارشد در FDA که به آقای دکتر مشاوره می داد. تیم انتقالی بایدن

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما