دسترسی به سقط جنین باعث پیروزی در انتخابات می شود

از آنجایی که دادگاه عالی Roe v. وید، دسترسی به سقط جنین زمانی که در برگه رای ظاهر شد بسیار خوب بود.

رأی دهندگان در کالیفرنیا، میشیگان و ورمونت اصلاحات مربوط به حقوق سقط جنین را در قانون اساسی ایالت خود در سال گذشته تصویب کردند. در کانزاس و کنتاکی – هر دو ایالت قرمز – رای دهندگان اقداماتی را رد کردند که می توانست به ممنوعیت منجر شود. در ویسکانسین امسال، نامزدی که طرفدار دسترسی به سقط جنین بود، به راحتی در انتخابات قضایی که بر این موضوع متمرکز بود، پیروز شد.

انتخابات 2024 به حامیان حقوق سقط جنین فرصتی برای ادامه روند پیروزی خود می دهد. 10 ایالت وجود دارد که هم به طور قابل توجهی سقط جنین را محدود می کنند (یا ممکن است به زودی) و هم به طرح های رای گیری با حمایت شهروندان اجازه می دهند، از جمله فلوریدا، اوهایو و آریزونا. قرار دادن اقدامات روی برگه‌های رای در آنجا، یک پیروزی مضاعف احتمالی برای مترقی‌ها فراهم می‌کند – برای گسترش دسترسی و انرژی بخشیدن به مشارکت سال 2024 در میان رای‌دهندگان دموکرات.

اما هنوز مشخص نیست که چه تعداد از این ایالت ها همه پرسی برگزار خواهند کرد.

مدافعان هنوز امضاهای مورد نیاز خود را در اکثر ایالت ها جمع آوری نکرده اند، و همچنین یک کمپین ملی جمع آوری کمک مالی برای این تلاش را آغاز نکرده اند. در این مرحله، برخی از ناظران می گویند که اگر حتی پنج ایالت از 10 ایالت سال آینده ابتکار عمل داشته باشند، شگفت زده خواهند شد.

این وضعیت پتانسیل این را دارد که یک فرصت بزرگ از دست رفته برای جنبش حقوق سقط جنین باشد. یکی از فعالان مترقی به ما گفت که این یک “سوء رفتار سیاسی” خواهد بود.

چه چیزی فقدان آشکار فوریت را توضیح می دهد؟ در مصاحبه‌ها، برخی از فعالان گفتند که قرار دادن یک معیار در برگه رای زمان و هزینه می‌برد و آنها می‌خواستند مطمئن شوند که این طرح‌ها از زبانی استفاده می‌کنند که از چالش‌های قانونی جان سالم به در می‌برد. سارا استندفورد از برنامه ریزی شده والدین Action Fund گفت: “شما دو لقمه از این سیب دریافت نمی کنید.”

سایر طرفداران به اختلافات داخلی و بی نظمی در جنبش اشاره کردند که باعث تاخیر در عمل شده است. جنبش نتوانسته است در مورد یک استراتژی ملی به توافق برسد، از جمله اینکه آیا طرح های رای گیری باید از کلمه “زنان” استفاده کنند و تا چه حد سقط جنین باید قانونی بماند.

یکی دیگر از فعالان مترقی گفت: «فقط فرماندهی و کنترلی که جنبش های دیگر دارند وجود ندارد. در مقابل، در فشار برای ازدواج همجنس‌گرایان، چند اهداکننده و فعال اصلی نقش هماهنگ‌کننده را ایفا کردند و بر فوریت اصرار داشتند.

Eyal Press در نیویورکر می نویسد: «بسیاری از حامیان حقوق باروری هنوز معتقدند که دستور کار برنامه ریزی والدین بسیار محدود و محتاطانه است. مشترکین Audm می توانند به آن مقاله گوش دهند.)

در ادامه خبرنامه امروز، 10 ایالت را با دقت بیشتری بررسی می کنیم.

به نظر می رسد ابتکارات به زودی در دو ایالت اتفاق بیفتد.

که در اوهایوائتلافی از گروه‌های حقوق سقط جنین در حال جمع‌آوری امضا برای قرار دادن طرحی در صندوق رأی امسال است که از دسترسی تقریباً در 24 هفته اول بارداری محافظت می‌کند. در حال حاضر، بیشتر سقط جنین در اوهایو قانونی باقی مانده است، به لطف حکم دادگاهی که مانع ممنوعیت آن شده است.

که در داکوتای جنوبیسازمان دهندگان خوشبین هستند که می توانند امضاهای مورد نیاز برای یک ابتکار را در سال آینده جمع آوری کنند. این یک اقدام سازشی است که به دنبال بازگرداندن حداقل دسترسی مورد نیاز توسط Roe v. تصمیم وید تمام سقط جنین ها در سه ماهه اول (تقریباً 12 هفته) قانونی خواهد بود و برخی در سه ماهه دوم بارداری.

در چندین ایالت دیگر، تلاش‌ها آغاز شده است، اما کمتر پیشرفت کرده‌اند.

که در میسوری، طرفداران هنوز بر روی یک رویکرد قرار نگرفته اند. برخی از طومارها – گامی اولیه برای قرار دادن یک ابتکار عمل در رای گیری – از اکثر دسترسی به سقط جنین تا هفته 24 بارداری محافظت می کند. دیگران محدودتر خواهند بود و به دولت اجازه می دهند قوانین رضایت والدین را وضع کند.

که در فلوریدا، جایی که فرماندار ران دیسانتیس اخیراً ممنوعیتی تقریباً کامل امضا کرده است، وکلای مدافع امیدوارند ابتکاری را در صندوق رای قرار دهند که به اکثر سقط جنین ها تا 24 هفته اجازه دهد. اما جنبش حامی ماری جوانا در ایالت به نشان دادن کندی این تلاش کمک می کند: سازمان دهندگان یک طرح رای گیری در سال 2024 برای قانونی کردن ماری جوانا قبلاً 30 میلیون دلار جمع آوری کرده اند و تقریباً همه امضاهای لازم را جمع آوری کرده اند – در حالی که سازمان دهندگان طرح سقط جنین تازه شروع کرده اند.

آریزونا قوانین سختگیرانه ای برای طرح های رای گیری دارد و به صدها هزار امضا در یک طومار نیاز دارد. ازرا لوین، بنیانگذار Indivisible، یک گروه مترقی که بخشی از این تلاش است، گفت: “به گفته ما، ما فکر می کنیم این مبارزه ارزشش را دارد.” لوین توضیح داد که یک ابتکار هم می‌تواند از دسترسی به سقط جنین محافظت کند و هم مشارکت دموکرات‌ها را برای کمک به رئیس‌جمهور بایدن برای پیروزی در یک ایالت مهم در نوسان ایجاد کند.

به نظر می رسد در چندین ایالت دیگر فعالیت کمتری وجود دارد: آرکانزاس، مونتانا، نبراسکا، داکوتای شمالی یا اوکلاهما. (در مونتانا، مانند اوهایو، احکام دادگاه تاکنون از اعمال ممنوعیت ها جلوگیری کرده است.)

در اوکلاهاما، فعالان سال گذشته زبانی را برای یک طومار ارسال کردند، اما چند ماه بعد آن را پس گرفتند و گفتند که به آمادگی بیشتری نیاز دارند.

مخالفان سقط جنین آرام نمی نشینند. همانطور که همکاران ما کیت زرنیک و مایکل واینز توضیح داده اند، در چندین ایالت، آنها در تلاشند تا شانس موفقیت یک ابتکار را کاهش دهند.

هم در میسوری و هم در اوهایو، مقامات جمهوری خواه می خواهند قانون را به گونه ای تغییر دهند که هر طرح رای گیری برای تصویب به 60 درصد آرا نیاز داشته باشد. (فلوریدا تقریباً دو دهه است که چنین قانونی دارد.) مقامات میسوری همچنین بر زبان رای گیری فشار می آورند که ابتکار عمل را در اجازه دادن به سقط جنین های “خطرناک، غیرقانونی و بدون محدودیت” خلاصه می کند.

مالوری شوارتز، مدیر اجرایی Pro-Choice Missouri با اشاره به مخالفان گفت: «یک دلیل برای همه اینها وجود دارد. آنها می دانند که دسترسی به سقط جنین محبوب است.

نتیجه نهایی: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اکثر ساکنان ایالت‌های قرمز و بنفش از برخی محدودیت‌های سقط جنین حمایت می‌کنند – اما اکثر آنها از برخی از دسترسی به سقط جنین نیز حمایت می‌کنند. از آنجایی که دادگاه عالی Roe v. وید، نظر به چپ تغییر کرده است.

حتی در بسیاری از ایالت های محافظه کار، طرح های رای گیری برای گسترش حقوق سقط جنین شانس خوبی برای دریافت 50 درصد آرا دارند. و 60 درصد هم دور از ذهن نیست.

با این وجود، برخی از ایالت ها ممکن است به این زودی ها ابتکار عمل نکنند.

برای بیشتر: این نقشه های تایمز قوانین سقط جنین را در هر ایالت دنبال می کند.

  • جورج سانتوس، نماینده جمهوری خواه اهل لانگ آیلند، به اتهامات فدرال از جمله کلاهبرداری با سیم و پولشویی متهم شد.

  • دادستان ها سانتوس را در سه طرح متهم کردند. یکی شامل کمک های مالی به یک ابر PAC جعلی است.

  • او خود را بی گناه دانست و قصد دارد در سمت خود باقی بماند.

گسترش شبکه ایمنی اجتماعی این بیماری همه گیر در حال پایان است. که ما را برای بحران بهداشتی بعدی آماده نمی کند، جنین اینترلاندی استدلال می کند.

روزنامه‌نگار تلویزیونی، کانی چانگ، الهام‌بخش نسلی از زنان آسیایی آمریکایی به نام او بود. کانی وانگ داستان هایشان را می گوید

نویسندگان Times Opinion درباره اخبار در مورد “Matter of Opinion” یک پادکست جدید بحث می کنند. اولین موضوع آنها: اخلاق کلارنس توماس.

آبهای آزاد: دمای سرد و مناظر شگفت انگیز بخشی از شنای 40 مایلی در آریزونا است.

قاچاق شیرین: آمریکایی ها در حال قاچاق میوه به اسرائیل هستند.

QVC 2.0: آیا مصرف کنندگان آمریکایی از خرید آنلاین آنلاین استقبال خواهند کرد؟

تابستان در راه است: این دافع اشکال را امتحان کنید.

توصیه های Wirecutter: حوله های خود را هر سه روز یکبار تمیز کنید.

زندگی های زیسته: هدر آرمسترانگ، ستاره برجسته وب سایت Dooce، به عنوان ملکه وبلاگ نویسان به اصطلاح مامان مورد ستایش قرار گرفت. او به میلیون ها خواننده اجمالی صمیمی از شادی ها و چالش های خود در والدین و ازدواج داد. او در 47 سالگی درگذشت.

پلی آف NBA: نیکس و واریرز با بردهای خانگی از حذف حذف شدند.

پلی آف NHL: تورنتو میپل لیفز در بازی 4 سری دور دوم خود در برابر فلوریدا پانترز زنده ماند.

آمار کجاست؟ نزدیک به سه سال پیش، MLB ابتکاری را برای گنجاندن آمار لیگ سیاهان در سوابق رسمی اعلام کرد. پیشرفت کمی داشته است.

بیوگرافی جدید جاناتان ایگ از مارتین لوتر کینگ جونیور. دوایت گارنر، منتقد تایمز می نویسد: «نفوذ، گیرا و اجباری خواندنی است». ایگ به تایمز گفت: «ما او را به یک بنای یادبود و یک جشن ملی تبدیل کرده بودیم و انسانیت او را از دست داده بودیم. بنابراین من واقعاً می‌خواستم کتابی صمیمی‌تر بنویسم.»

ستایش بالا: در تماشاگر، دیوید گارو – نویسنده آخرین زندگی نامه اصلی پادشاه – کتاب ایگ را به عنوان کتاب قطعی مطرح می کند.

بیانسه اولین تور انفرادی خود را پس از هفت سال در استکهلم افتتاح کرد. او بیشتر کارهای رقص را به رقصندگانش واگذار کرد.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما