دولت بایدن گروه نظامی واگنر روسیه را با محدودیت‌های صادراتی جدید هدف قرار داد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

دولت بایدن روز چهارشنبه از محدودیت‌های جدیدی در صادرات فناوری به گروه نظامی واگنر روسیه رونمایی کرد تا بتواند بیشتر از این به دلیل نقش این پیمانکار در تهاجم روسیه به اوکراین را متوقف کند.

گروه واگنر که در سال 2017 پس از ضمیمه کردن منطقه کریمه اوکراین توسط روسیه به لیست سیاه تجاری اضافه شد، اکنون به عنوان کاربر نهایی نظامی شناخته می شود و با محدودیت های سخت جدید دسترسی به فناوری ساخته شده در هر نقطه از جهان با تجهیزات آمریکایی مواجه خواهد شد.

آلن استیوز، معاون وزیر بازرگانی در بخش صنعت و امنیت گفت: «گروه واگنر یکی از بدنام ترین سازمان های مزدور در جهان است و به طور فعال در حال مرتکب جنایات و نقض حقوق بشر در سراسر اوکراین است. ما امروز پیام روشنی را به بازیگران غیردولتی می فرستیم که می خواهند باتوم بی رحمی را از ارتش متزلزل پوتین بگیرند که وزارت بازرگانی از اقدام علیه آنها دریغ نخواهد کرد.»

این اقدام که اولین بار توسط رویترز گزارش شد، نشان دادن حمایت از ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین است که روز چهارشنبه از کاخ سفید بازدید کرد و در بحبوحه تهاجم مستمر روسیه به اوکراین، تضمین‌های جدیدی از حمایت آمریکا دریافت کرد.

از زمانی که مسکو در فوریه به اوکراین حمله کرد، ایالات متحده از کیف به ارزش میلیاردها دلار محموله تسلیحاتی و تحریم‌های شدید علیه روسیه حمایت کرده است.

گروه واگنر، یک پیمانکار نظامی خصوصی با روابط نزدیک با کرملین، در سال 2014 پس از تصرف شبه جزیره کریمه اوکراین و ضمیمه کردن شبه جزیره کریمه توسط روسیه و ایجاد شورش جدایی طلبان در منطقه دونباس شرقی اوکراین تأسیس شد.

نیروهای آن در بخش‌هایی از اوکراین می‌جنگند، از جمله در نبرد وحشیانه و طولانی مدت برای شهر کوچک باخموت.

وزارت خارجه آمریکا همچنین در ماه نوامبر واگنر را به دلیل فعالیت در بخش دفاعی اقتصاد روسیه معرفی کرد و این گروه را متهم کرد که به دنبال خرید پهپادهای ایرانی است که احتمالاً از عملیات آن در اوکراین پشتیبانی می کند.

(رویترز)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم