“دیوار” برای جلوگیری از آسیب در هنگام استفاده چه کرد؟

زنان امروز نوشتند: در سال های اخیر با گسترش فناوری در جامعه بسترهای شغلی بسیاری راه اندازی شده است. بسیاری از این پلتفرم ها به طور ویژه برای کارمندان و کارفرمایان طراحی شده اند و بسیاری از آنها اشتغال و اشتغال را از جمله فعالیت های دیگر پوشش می دهند. یکی از این سکوها دیوار است. یکی از مشکلات جدی در استفاده آنلاین موضوع آزار و اذیت و مقاومت است. زنان به ویژه آسیب پذیر هستند. че байд керд брай профениция з броз оброз зазар в решество дрем устройство؟ دیوار برای جلوگیری از این موضوع چه کرد؟ این گزارش را تا انتها بخوانید.

آموزش استفاده آنلاین در جامعه

بخش اوجه‌های ویکیری دیور با خود پلتامتر همسن است. یعنی از روز اولی که سایت به عنوان بستری برای انتشار آگهی راه اندازی شد، زیرساخت هایی را برای انتشار آگهی برای کارفرمایان ایجاد کرد تا از طرف دیگر کارگران بتوانند از این بستر برای یافتن شغل مورد نیاز خود استفاده کنند. . در سال های اخیر به دلیل استفاده گسترده از اینترنت در بین مردم، استقبال از سایت های کاریابی افزایش یافته و شیوع ویروس کرونا نیز به این روند سرعت بخشیده است. بنابراین می توان گفت امروزه کار از طریق بسترهای اشتغال موضوعی بسیار مهم است که مزایا و معایب بسیاری دارد. مزیت هایی که کاربران را به استفاده بیشتر از پلتفرم ها ترغیب می کند و معایبی که پلتفرم ها سعی در رفع آنها دارند از یکدیگر پیشی می گیرند.

دسته بندی «استفاده و کار» جذاب ترین دسته برای کاربران است

همانطور که در گزارش سال 1400 در پلتفرم «دیوار» آمده است، رده «اشتغال و اشتغال» در سال گذشته بیشترین میانگین تعداد مخاطب را در بین تمامی آگهی های این پلتفرم داشته و هر آگهی شغلی به طور میانگین 63 بار تماس گرفته شده است. . این نشانگر به طور گسترده به صورت آنلاین استفاده می شود. دلیل این گسترش افزایش دسترسی به منابع نیروی کار و در عین حال دسترسی آسانتر به منابعی است که نیاز به نیروی کار دارند. نقش پلتفرم ها در این خصوص غیرقابل انکار است.

به گفته پیمان کاظمی، مدیر محصول «کاربرد و مشاغل» در سایت دیوار، در یک سال گذشته بیش از 9 میلیون کارمند به استفاده رایگان از دیوار مراجعه کرده اند و بیش از 2 میلیون فرصت شغلی پراکنده در دیوار است. دیوار 600 هزار نفر شاغل بودند.

از جمله مزایای استفاده از دیوار، تمرکز آن بر مشاغلی است که نیاز به تحصیلات خاص و آکادمیک ندارند. در واقع تمام جستجوی دیوار به این دلیل بود که بتواند فضایی راحت برای کارمندان و کارگران ایجاد کند. بیش از چند صد عنوان شغلی پرطرفدار روی دیوار وجود دارد و آگهی آن پخش می شود. در این عناوین مشاغل، مشاغل فنی و خدماتی بیشتر دیده می شود. البته عناوین شغلی دیگری نیز در این قسمت وجود دارد، اما حداکثر ظرفیت مربوط به مشاغلی مانند فروشنده، منشی، آرایشگر، حسابدار، راننده، بازاریاب، کارگر تولید، معلم و … می باشد.

آگاهی آغاز تغییر است

بسترهای شغلی کار را برای کارمندان و کارفرمایان بسیار آسان کرده است، اما باید توجه داشت که علاوه بر این مزایا، معایبی نیز در مسیر چنین اپلیکیشن هایی وجود دارد. در هر فرآیند استخدامی همیشه افراد منحرفی هستند که به دور از هرگونه رفتار حرفه ای مصاحبه شغلی را انجام می دهند. در این میان، افراد زیادی هستند که کار مصاحبه را به سمتی غیر از مسیر مصاحبه حرفه ای هدایت می کنند. راه رفتن، مدیر آسیب خواهد دید.

دیوار جدای از کار و حرفه، بلکه از منظر یک مسئولیت جمعی به این موضوع می نگرد. پیمان کاظمی درباره اقدامات دیوار برای کاهش سوء استفاده کارفرمایان از این خدمات می گوید: وقتی پلتفرمی به بزرگی دیوار مسئولیت کار را بر عهده می گیرد، هدف آن رضایت کاربر از تعامل با بستری است که استفاده می کند و اگر این تجربه را داشته باشد. ناخوشایند است، او سکو را ترک خواهد کرد، هدف دور شده است.

کاظمی معتقد است از ابتدای روزی که آگهی استخدام را روی دیوار راه اندازی کرده به خطراتی که ممکن است برای این شغل پیش بیاید فکر کرده و هر سال با تشدید نظارت بر آگهی هایی که کارفرمایان برای استخدام روی دیوار پخش می کنند. و اشتغال، کاهش آزار و مقاومت و همچنین سوء استفاده سودجویان در کلاهبرداری از کارگران بوده است.

مانیفست حقوق استخدامی کارگران چیست؟

یکی از این موضوعات آگاهی کارفرما و کار از طریق انتشار منشور حقوق استخدامی در حین استفاده از خدمت و استخدام بر روی دیوار سکو می باشد. این مانیفست قانونی کارمند را از خطراتی که ممکن است از طریق کار آنلاین با آن مواجه شود آگاه می کند و به او توضیح می دهد که در صورت مشاهده هر یک از موارد ذکر شده در حین مصاحبه به پشتیبانی دیوار اطلاع می دهد و تخلف را گزارش می دهد.

به گفته مدیر محصول استفاده از دیوار، در قسمت «استفاده و بهره برداری» از این پلتفرم، توصیه ای با عنوان «انتخاب خطرات قبل از همکاری» وجود دارد که با مطالعه آن، کاربر می تواند با علائم و نشانه های آن آشنا شود. مقاومت یا تقلب و در نتیجه از امنیت وی محافظت کنید.در طول مصاحبه اطمینان حاصل کنید که و در صورت مشاهده این علائم، آگهی را گزارش دهید و از تماس بیشتر با کارفرما خودداری کنید. دیوار همچنین به سرعت گزارش ها را بررسی می کند و اگر داده های قابل اعتماد در دسترس باشد، دسترسی کاربر متخلف را به سرعت قطع می کند.

پس از آگاهی، حمایت کنید!

هر پلتفرمی با این مشکل روبه‌رو می‌شود که افراد از ویژگی‌های مفید آن به شکلی نامناسب استفاده می‌کنند و از امکانات ارائه‌شده توسط آن پلتفرم با هدفی غیر از هدف آن بهره می‌برند.

چت دیواری گزارش هایی را که کاربران در مورد مقاومت در برابر این پلتفرم ارسال می کنند در مدت زمان بسیار کوتاهی مدیریت می کند. این پلتفرم همچنین با به اشتراک گذاشتن سرعت فناوری با کاربران، سعی می کند تا سرعت مخرب احتمالی آنها از جمله مقاومت را به حداقل برساند. اقدام دیگری که برای پیشگیری و کاهش آزار و اذیت کارگران به ویژه زنان انجام شده است، سخت‌گیری و دقیق‌تر کردن مراحل تایید آگهی کارفرمایان است. این پلتفرم همچنین گزارش های سوء استفاده کاربران را به سرعت مدیریت می کند و به طور کامل از فرد آزار دیده پشتیبانی می کند. دیوار این حمایت و همکاری را یک مسئولیت بزرگ جمعی می داند و می کوشد هر گونه خطر به ویژه آزار و اذیت و مقاومت را از سر راه کارگران به ویژه کارگران زن که با مشکلات و معضلات بیشتری دست و پنجه نرم می کنند، بردارد . बर सर रह कार्याब उ उधुद.

پیمان کاظمی مدیر محصول این پلتفرم درباره اقدامات این پلتفرم می گوید: امنیت کاربران خط قرمز ما روی دیوار است و خود را موظف می دانیم که از اشتباه در آگهی های استخدامی که روی دیوار پخش می شود جلوگیری کنیم. در قسمت قوانین استفاده از دیوار، سرعت های مجاز و غیرمجاز برای کارفرما و کارگر بسیار واضح توضیح داده شده است. دیوار به کاربران خود گفته است که در صورت مشاهده هرگونه خطا چگونه رفتار کنند.

نیاز و نیاز چیست؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در مصاحبه در پلتفرم های آنلاین باید به آن توجه کرد، ترک نکردن بستر آنلاین است. بیشتر آزار و اذیت گزارش شده توسط کاربران خارج از پلتفرم رخ داده است. به این ترتیب یکی از توصیه های اکید دیوار به کارمندان و کاربران خود این است که در صورت چنین درخواستی حتماً به پشتیبانی گزارش دهند و تا حد امکان هیچ گونه اطلاعات شخصی و غیر تجاری را در اختیار آنها قرار ندهند. تبلیغ کننده موضوع دوم که بسیار مهم است، گزارش تخلف سریع است. این تخلف می تواند باعث ایجاد مزاحمت و مقاومت، ارائه درخواست های غیرمنطقی که ربطی به موضوع ندارد، درخواست پرداخت به هر شکل تحت هر عنوان و یا ارائه شماره کارت، حساب بانکی یا کد بورسی و غیره باشد.

البته این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که هر اسکرین شات در فضای مجازی با عنوان مزاحمت و مزاحمت کارفرمایان در بسترهای رسمی و موثق به معنای گزارش یا خبری نیست. بسیاری از تصاویر منتشر شده از چت کارفرمایان و کارمندان ممکن است برای صفحات شغلی دیگر در شبکه های اجتماعی یا سایت های شغلی نامعتبر باشد. بنابراین هر تصویری که با این عنوان در فضای مجازی پخش می شود به معنای صحت و عدم ارتباط مستقیم آن با پلتفرم های شرکت های شناخته شده نیست. اکثر صاحبان این پلتفرم ها در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام حساب کاربری خود را دارند و فعالانه در تلاش هستند تا حد امکان از هرگونه مقاومت و تقلب جلوگیری کنند.

اگر در طول مصاحبه شغلی به دلیل جنسیت خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید یا مورد تبعیض قرار گرفته اید، حتماً آن را گزارش دهید و بلافاصله قبل از ادامه روند مصاحبه را انجام دهید. هیچ عنوانی قرار ندهید تا مبحث جنسی مانعی بر سر راه شما باشد. این پلتفرم برای کمک به قربانی در صورت هرگونه مقاومت و همکاری با مراجع قضایی در این زمینه این حمایت را از کاربران خود انجام می دهد. بنابراین، اگر احساس می کنید که به دلیل تمایلات جنسی خود از موقعیتی محروم شده اید یا به دلیل امتناع از هر گونه رابطه، با شکافی در پیشرفت شغلی خود مواجه شده اید، فرصت اقدام قانونی را از دست ندهید. این شکایات گام مهمی در جلوگیری از ادامه کارفرمایان بدسرپرست است.

فقط روی دیوار چت کنید!

آگهی های استخدام روی دیوار با رعایت کلیه قوانین و مقررات کاملاً در فضایی قانونی توزیع می شود، اما خطاها و مزاحمت ها عموماً خارج از فضای سکوی دیوار رخ می دهد و به همین دلیل است که دیوار همیشه اصرار دارد که همه کارمندان مکاتبات و گفتگو را باز کنند. فضای دیوار چت از این فضا حذف نخواهد شد. زیرا اگر کارفرما این درخواست را اجرا کند اولین قدم را در رفتار خطرناک برداشته است.

پیمان کاظمی ادامه می دهد: تعداد ایرادات ثبت شده در مقایسه با تعداد کاربرانی که از سکوی دیواری برای کار استفاده می کنند بسیار کم است، اما در واقع این تعداد اعتراض و اعتراض نیست که آنها را مهم می کند، بلکه خود موضوع است. ایرادات و ایراداتی که آنچه در دیوار مهم است و ما به آن حساس هستیم; هر نوع آزار و اذیت حتی یک بار هم که باشد محکوم است و ما با هر نوع مزاحمتی با تمام توان برخورد می کنیم. در ساپورت دیوار تیم هایی داریم که تمام تمرکزشان رسیدگی سریع به این آسیب است و اولین گام بعد از شناسایی آسیب، مسدود کردن حساب کاربری فرد خاطی است.

کاربران «تأیید هویت»، کلید حل مشکلات

یکی از مشکلاتی که بسترهای تبلیغات آنلاین در کشور دارند موضوع «عدم تایید هویت افراد» است. در واقع، داشتن سیم کارت های چند نفره به طور بالقوه می تواند برای هر پلتفرمی یک نقطه ضعف باشد. دیوار اخیراً برای تأیید هویت کاربر به نسخه های آزمایشی خود اضافه شده است تا کاربر بتواند از آزار و اذیت کاربر توسط شخص اشتباه مسدود شده روی دیوار جلوگیری کند که همچنان می تواند توسط سیم کارت های دیگر مورد کلاهبرداری یا مقاومت قرار گیرد. زیرا با استفاده از فرآیند «تأیید هویت» کاربر دیگری تنها با شماره ملی خود می تواند آگهی ثبت کند و بدین ترتیب در صورت ایجاد مزاحمت، شماره ملی کاربر توسط پلتفرم مسدود شده و کاربر متخلف دیگر قادر به ثبت آگهی نخواهد بود. روی دیوار اقدام کنند.نشر را نیز اعلام کنند. همچنین این موضوع به کارگران احساس امنیت داده است و می توانند با خیال راحت و با خیال راحت از دیوار با عنوان محلی برای یافتن شغل مورد نظر خود استفاده کنند و از این طریق می توان افراد متخلف را بهتر شناسایی کرد و در نهایت فعالیت آنها را متوقف کرد. بر اساس هویت و نه شماره تلفن خود، آن را مسدود کردند.

پیمان کاظمی نیز درباره این موضوع می گوید: همچنین به دنبال این هستیم که احراز هویت برای ثبت آگهی در پلتفرم عملیاتی و موثر باشد زیرا این موضوع باعث کاهش آزار و اذیت شده و به این ترتیب حس اعتماد به کاربر منتقل می شود. علاوه بر اقدامات ذکر شده و همچنین اجرا شده در مبحث احراز هویت کاربران، دیوار منتظر سازمان ها است تا بتوانند آگهی های استخدامی خود را با برند سازمانی توزیع کنند تا در این راه به آگهی های استخدامی خود کمک کنند. در واقع به دنبال این هستیم که برند سازمانی برای ثبت آگهی تصویر پر رنگ تری داشته باشد و افراد با استفاده از برند سازمانی خود درخواست نیروی کار مورد نیاز خود را ثبت کنند..

سه غام اساسي ديور بري فيلم ازار

از ابتدای شکل گیری و استفاده از دیوار، بازوی سکو در ارتباط با نیروی کار رانده شده است و مهم ترین اصل آن حفظ ایمنی سکو و کاهش سرعت های مخرب بوده است. این موضوع در سال گذشته از این قاعده مستثنی نبود و دیوار همواره در تلاش است تا این اصل را در خدمت رسانی به کارگران بهبود بخشد. کاظمی می گوید: در سال گذشته سعی کردیم رفتارهای مشکوک را شناسایی کنیم تا قبل از هر حادثه ای که منجر به مقاومت یا کلاهبرداری شود، از آن جلوگیری کنیم و جلوی فعالیت متخلف را بگیریم. در مرحله دوم سرعت پلتفرم کنترل و نظارت را افزایش دادیم تا گزارشات کاربران با دقت و سرعت بیشتری انجام شود. در گام سوم، اطلاع رسانی به کاربران را شفاف تر کردیم تا کاربران بیشتر و بهتر با حقوق خود آشنا شوند و خودشان جلوی ادامه روند را بگیرند.

وی همچنین می گوید: این مسیر ادامه دارد و تلاش می کنیم از هرگونه آزار و اذیت کارگران و کارفرمایان که از دیوار به عنوان ابزاری برای یافتن خدمات اشتغال استفاده می کنند، جلوگیری کنیم.

و در پایان به یاد بیاوریم…

بسترهای اشتغال نقش مهمی در جلوگیری از آزار و اذیت کارگران و به ویژه جلوگیری از آزار و اذیت کارگران زن دارد. اما نکش کودینی را ام در آن امر محمول نیمـتوان ککشت انگشت. کاربران می توانند با استفاده از قابلیت گزارش دهی در هر پلتفرمی، نقش خود را در جلوگیری از آزار و اذیت و مقاومت ایفا کنند. اگرچه این امر نافی مسئولیت پلتفرم ها در حفظ ایمنی پلتفرم هایشان نیست، اما کاربران نیز با گزارش دادن کاربران متخلف در ایمنی پلتفرم ها و ارتقای امنیت آن ها نقش دارند. اینطور نیست؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم