رانندگان فرانسوی اوبر پس از معامله اتحادیه حداقل 7.65 یورو در هر سواری دریافت می کنند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

اوبر روز چهارشنبه گفت که رانندگان اوبر فرانسه پس از یک معامله در سطح بخش با اتحادیه‌ها، حداقل 7.65 یورو خالص (8.25 دلار) در هر سواری درآمد کسب می‌کنند، که پس از ماه‌ها مذاکره با اپلیکیشن‌های تاکسی، سابقه‌ای را ایجاد کرده است.

اوبر در بیانیه ای اعلام کرد که این توافق حداقل قیمت هر سواری را 27 درصد افزایش می دهد و آن را به 10.20 یورو ناخالص یا 7.65 یورو خالص می رساند.

این توافق با اتحادیه های فرانسوی CFTC و UNSA و انجمن های حرفه ای AVF و FNAE حاصل شد. این سازمان ها در بیانیه جداگانه ای اعلام کردند که این برای همه برنامه های تاکسی در فرانسه اعمال خواهد شد.

برنامه های تاکسی فعال در فرانسه نیز شامل Bolt و FreeNow استونی است که از سرمایه گذاری مشترک بین BMW آلمان و گروه مرسدس بنز تشکیل شده است.

یاسین بنساچی، نماینده AVF که از سال 2014 به عنوان راننده اپلیکیشن تاکسی مشغول به کار است، گفت: “این اولین قرارداد از این نوع در فرانسه است.” فوریه

وی با اشاره به توافقی که با همین سازمان ها برای برگزاری جلسات منظم با نمایندگان رانندگان صورت گرفته است، گفت: این تنها گام اول است، زیرا مذاکرات در مورد موضوعات دیگر در حال انجام است.

اوبر گفت که غرامت خاصی برای نمایندگان رانندگان مستقل تضمین خواهد شد تا آنها بتوانند در چنین جلساتی شرکت کنند.


این مذاکرات که توسط دولت فرانسه تحریک شده است، پس از سال‌ها درگیری بین رانندگان تاکسی سنتی و اپلیکیشن‌های تاکسی و همچنین احکام دادگاه‌هایی که اقتصاد گیگ گسترده‌تر را به چالش کشیده است، انجام می‌شود. این فعالیت‌ها که عمدتاً از برنامه‌های تاکسی و تحویل غذا تشکیل شده‌اند، به شدت به افراد خوداشتغال برای انجام کسب‌وکار خود بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ها و مزایای کارمندان، متکی هستند.

امانوئل ماکرون قبل از انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور، از چنین اپلیکیشن هایی، از جمله Uber مستقر در ایالات متحده، به عنوان الگویی برای ایجاد شغل، به ویژه در مناطق مسکونی محروم حومه شهر که بیکاری بالاست، حمایت می کرد.

(رویترز)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم