سردار اشتری: ما در میدان جنگ سلاح نداریم

مهسا امینی با اشاره به اتفاقات اخیر در کیشور و موضوع، گفت: پیگیری و بررسی خود را از زمان اعلام این خبر انجام دادیم و از اینکه هیچ حادثه خشونت آمیزی رخ نداده راضی هستیم.

به گزارش اسنا، سردار حسین اشتری چهارشنبه شب (22 مهرماه) در برنامه تلویزیونی «صف 1» با بیان اینکه شعار امسال دولت «خداوند خادمان مردم و مردم حامی اماکن» است، اظهار داشت: این شعار امسال برای مردم حامی است. امیدواریم بتوانیم به این هدف برسیم و مردم از خدمات ما راضی باشند.

و در بخشی از همراهی خود گفت: در ایام اربعین در مرزهای زمین حضور نداشتیم. 22 شهریور در شلمچه بودم که با من تماس گرفتند و موضوع به خانم مهسا امینی گزارش شد. خیلی تحت تاثیر این خبر قرار گرفتم. آن روزها بیشترین تردد در مرزها را داشتیم و من در تماسی که با فرمانده تهران داشتم سه موضوع را منتقل کردم. مورد اول این بود که همه جستجوها باید تکمیل شود تا این خانم خوب شود و فکر کنید این خانم دختر خودم است. مورد دوم این است که باید به بیماران توجه ویژه شود. گاهی در بیمارستان هایی که خارج از بیمارستان هستند دارو یا تجهیزات تجویز می شود و این خانواده هم از سق به تهران آمده اند. نکته سوم این بود که این توافقنامه باید از ابتدا تا انتها با دقت بررسی شود و در صورت وجود معایب، بدون ملاحظه به من گزارش شود. به اداره بازرسی هم گفتم سریع این موضوع را بررسی کنند.

اشتری ادامه داد: تصمیم من این بود که چهار تا پنج روز در مرز بمانم اما فردای این خبر به تهران برگشتم و شخصا موضوع را پیگیری کردم. روز پنجشنبه 24 شهریور به همکارانم گفتم که قرار است با پدر این زن رابطه جنسی داشته باشم. تلفن در اختیار پدر خانم امینی قرار گرفت و من 20 دقیقه با او صحبت کردم و ابراز تأسف و تأثر کردم. ایشان هم اظهار هوشیاری کرد و از او خواستم آرامش خود را حفظ کند. یک مورد را برای ایشان توضیح دادم و آقای امین هم واکنش منطقی نشان داد. به او گفتم تا الان راضی هستم که جراحت یا برخورد فیزیکی صورت نگرفته است. تا آن زمان خانم امینی هنوز در کما بود.

اشتری افزود: شنیده ام این خانواده به دنبال پزشک هستند و از او می خواهند که بیاید. برای انتقال پزشک یا بیمار به بیمارستان های دیگر اعلام آمادگی کرده ایم. او هم گفت اگر موردی باشد به ما منتقل می کند. از اینکه در محیط کارم این اتفاق افتاد ابراز تاسف کردم و گفتم حاضر نیستم به من ظلم شود حتی اگر به کسی ظلم شود. خانواده خوست عميني هم خواستار پيگيري و پيگيري موضوع و اعلام حقيقت بودند. من هم به خانواده تسلیت می گویم.

وی افزود: پس از صحبت هایمان، خواسته های پدر خانم امین را به فرمانده تهران ابلاغ کردم و سپس وی از من خواست تا با یکی از نزدیکان خانم امین دیدار کنم. این وضعیت ناخوشایند بود و فکر کردم باید بگذارم این شخص حرف هایش را بزند و آرام شود. روز جمعه خبر متفرق شدن خانم امینی منتشر شد و من به پدرش تسلیت گفتم. ما هم اعلام کردیم که هر کاری از دستمان بر بیاید انجام می دهیم.

فرمانده کل امور اداری کیشور تصریح کرد: بلافاصله دستور را بررسی کردیم و اطلاعاتی را به حراست فرستادیم و گفتیم باید مشکل مشخص شود. تمام فرآیندها بررسی شد. از زمانی که خانم امینی سوار ماشین شد و به محل ساخت و ساز منتقل شد، این بررسی ها تکمیل شده است. این سازه نیز بازداشتگاه نیست و طبق قانون و وظایف 21 وظیفه در حوزه عفاف و حجاب به نیروی انتظامی محول شده است. 20 سال از این روند می گذرد. ما بر اساس وظیفه قانونی خود سعی کرده ایم هر سال روش های خود را ارتقا دهیم. این قرارداد نیز بر اساس قانون است.

همه این روند و فیلم هایش هم بازبینی شد و آسیبی ندید. این روش معتبر و قانونی است. در این مکان زنان طبق قانون متعهد می شوند و بیش از 99 درصد آنها نیز پس از یک ساعت به آغوش خانواده باز می گردند. این محیط بازداشت، زور و اجبار نیست.

وی ادامه داد: حتی از خودروهایی که آن زمان آنجا بودند پرسیدیم و گفتند شرایط عادی است. نظر نهایی نیز از سوی مراجع قانونی و قضایی اعلام خواهد شد. بر اساس بررسی ما دولت، مجمع، قوه قضائیه و … توافق فیزیکی صورت نگرفت و این نامه را با خرسندی بیان می کنم. مردم نباید از این بابت نگران و ناراحت باشند. رهبری در سخنان خود موافقت خود را با این امر اعلام کردند. مسئولان و سایر سازمان ها نیز باید به فیلم ها، اسناد و مدارک ما در این زمینه نگاه می کردند تا این توافق حاصل شود و ما آن ها را منتشر کنیم.

فرمانده اداری کیشور در ادامه به اتفاقات روزهای اخیر اشاره کرد و درباره اقدامات فرمانده اداری گفت: رسانه های بیگانه و دشمنان مردم به دنبال ایجاد ناامنی در کیشور و گرفتن آرامش از مردم بودند. آنها قطعا از این توافق ناراحت نیستند. این رسانه ها شروع به جو سازی کردند و احساساتی و عاطفی شدند. عده ای هم به این تجمعات سازماندهی شده می آمدند. برخی از افراد طبق معمول اعتراض خود را بیان می کنند، اما برخی دیگر گیج می شوند. وظیفه پلیس برخورد با افراد متجاوز به جان، مال، ناموس مردم و اموال دولتی است. پلیس این افراد را دستگیر می کند. یقیناً خاندان آمین مورد قبول مردم نیست.

اشتری تصریح کرد: پلیس در زمان مناسب وارد این موضوع شد و همکاران ما نیز واقعاً به امنیت مردم پایبند بودند. استراتژی دشمن کشتار است. در این تجمعات افرادی با سنگ و چاقو یا سلاح هایی که در اختیار نیروها نبود به هلاکت رسیدند. سلاح ما در میدان یک تفنگ پلاستیکی است. نیروهای ما که با شورش ها مبارزه می کنند سلاح های غیر کشنده دارند. این نشان می دهد که پروژه کشتار دشمن واقعی است و دامنه شورش ها تشدید خواهد شد. همزمان، مأموران گروه هایی را در کیشور غربی که در حال حمل اسلحه به تهران، اصفهان و دیگر شهرها بودند، دستگیر کردند. دستگاه های اطلاعاتی این افراد را شناسایی نکردند و اعتراف کردند که این سلاح ها به صورت رایگان ارسال شده است تا بتوانند از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: این افراد مستقیماً از جوانان بیگانه، منافقین و سلطنت طلبان که با مردم ما دشمنی دارند حمایت کردند و به آن اعتراف کردند. با بصیرت مردم و هوشیاری نیروهای مسلح از امنیت خوبی برخوردار هستیم و مردم نیز از نیروی انتظامی و دستاوردهای انقلاب حمایت کردند و با رهبر انقلاب تجدید بیعت کردند. مردم هیچ اعتراضی ندارند، اما پرچم خود را آتش نمی زنند، به مقدسات توهین نمی کنند، به پلیس حمله نمی کنند و به بیمارستان ها و مقرهای اداری سنگ نمی زنند. این نشان می دهد که این افراد افراد دلسوز نیستند. اخیراً گروهی متفرق شدند و گفتند که ما برای امنیت، ارزش‌های مردم و حقوق آنها تا آخر عمر می‌جنگیم. من این نامه ها را تکرار می کنم و بر آنها تأکید می کنم.

فرمانده کل امور اداری افزود: اخیرا فردی دستگیر و گوشی من از میان جمعیت به سرقت رفت. پس از مدتی این فرد با تعهد آزاد شد و پلیس نیز گوشی را کشف و به وی پس داد و پس از آزادی نیز از پلیس تشکر کرد. ما سالانه 100 میلیون خدمت انجام می دهیم و 30 هزار ماموریت در روز داریم. دفاع از این مردم راه نور است و ما خدمتگزار مردم هستیم. اخیرا نیز گزارش شده که در جریان عجله، اموال فروشگاه ها به سرقت رفته است. ما کاملا متعهد به کار خود هستیم و در تمام ساعات شبانه روز آماده خدمت به مردم و حفاظت از اموال آنها هستیم. امنیت مردم خط قرمز ماست و اجازه نمی دهیم هیچ مرد و زنی در کشور افشا شود.

اشتری در ادامه شرکت خود گفت: تعدادی از این افراد ایجاد اغتشاش شناسایی و تعدادی نیز دستگیر شده اند. همچنین از بسیج و اطلاعات، شورای عالی امنیت کیشور، صداوسیما و … برای جلوگیری از گسترش این ناآرامی تشکر می کنم. در این حوادث 1800 نفر از همکارانم مجروح شدند و 120 تا 140 نفر نیز راهی بیمارستان شدند. این افراد مدافع انسان هستند. این حمایت مردم ستودنی است.

اشتری اشتری کهمی نیکا شاکرمی نیز گفت: از اتفاقی که افتاده متاسفیم. در این مورد نیز مشخص شد که در ساعت شلوغی و شلوغی به سمت خانه رفته و از طبقه بالای آن به پایین سقوط می کند. جراحت تیغه یا چاقو مشاهده نشد و سقوط از آن فاصله باعث مرگ وی شد. من همچنین از سادائوسیما برای شفاف سازی متشکرم. توصیه من به مردم این است که اخبار و اخبار را از رسانه های داخلی دنبال کنند.

و با بیان اینکه معتقدیم مردم باید آرامش داشته باشند، افزود: دانش آموزان و دانشجویان باید با آرامش بروند و برگردند. رژیم صهیونیستی در شبکه دوازدهم اعلام کرد که شکست خورد و جمهوری اسلامی توانست این موضوع را کنترل کند. آنها دلسوز ایران نیستند و علیه ایران قوی و همیشگی و پیشرفت آن هستند. نمی توان از عملکرد رسانه های خارجی نتیجه گیری کرد. مردم به این کلاهبرداری ها توجه نمی کنند. آنهایی که از مردم ما ناراحت هستند نمی خواهند مدرسه و دانشگاه باز باشد. در این دو سال مدارس و دانشگاه ها تعطیل شد و ما از لحاظ آموزشی آسیب دیدیم. دولت و مقامات خواستار تعطیلی مدارس بودند. این یعنی آموزش بیشتر و این موضوع برای دشمنان نیز مضر است.

اشتری اشتری اکستر بلیس در درداسی و دینکاه گفت: ما مسئول دانشگاه ها نیستیم و وارد آنها نمی شویم. ما باید تمام تلاش خود را بکنیم که نشاط، آموزش، پژوهش و آرامش در دانشگاه ها وجود داشته باشد و اگر نداشته باشیم ضرر می کنیم. ما جوانان نخبه و خوبی داریم که باید بدانند یک ساعت تعطیلی کلاس برایشان ضرر دارد. همچنین خانواده ها باید توصیه کنند که بچه ها در کلاس حاضر شوند و به اجتماعات نروند. توصیه من این است که کلاس ها تعطیل نشوند.

وی با اشاره به راهپیمایی اربعین امسال گفت: این عملیات به برکت امام حسین (ع) به خوبی انجام شد و 30 هزار نفر از همکاران به مدت 45 روز ما را در این مسیر از ابتدا تا مقصد یاری کردند. دو میلیون و 500 هزار خدمت، گذرنامه موقت ویژه و … نیز در مدت کوتاهی انجام شد. حدود 700 هزار گذر ویژه صادر شد. همچنین جاده ها و مسیرهای منتهی به مرزهای اربعین نیز از نظر ترافیکی کنترل شد.

فرمانده کیشور نیز نظر خود را درباره هفته بیان کرد: می خواهیم در این هفته به مردم بیشتری خدمت کنیم. این هفته با برنامه هایمان چه در رادیو و چه در قالب های دیگر این خدمات را منعکس خواهیم کرد.

اشتری در پیاین گفت: از رهبری که فرمودند بسیار تاثیرگذار و حکیمانه و روشنگرانه بود تشکر می کنم. من هم به همکارانم که تعدادی از آنها به خانه رفته اند تبریک و تشکر می کنم. این بدان معناست که پلیس برای تامین آرامش مردم بیش از پیش در خدمت مردم است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم