شورای امنیت می شنود که جنگ اوکراین: خطرات سرریز “بیش از حد واقعی باقی می ماند”.

او گزارش داد که موشک‌ها و پهپادهای روسی بر چندین شهر از جمله کیف، پایتخت باریده‌اند و خانه‌ها را ویران یا آسیب رسانده و خدمات حیاتی را به شدت مختل کرده‌اند.

“باید دوباره بگویم: حملاتی که غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی را هدف قرار می دهند طبق قوانین بین المللی بشردوستانه ممنوع استاو تاکید کرد.

“پایانی در چشم نیست”

در همین حال، پویایی نظامی در زمین همچنان به تکامل خود ادامه می دهد.

خانم. دی کارلو یادآوری کرد که طی هفته گذشته، شهر بندری خرسون پس از خروج نیروهای روسی به کنترل دولت اوکراین بازگشت. نبردهای سنگین نیز در مناطق دونتسک و لوهانسک ادامه دارد.

«در واقع، هیچ پایانی برای جنگ متصور نیست. تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد، خطرات ناشی از سرریز فاجعه‌بار بالقوه بسیار واقعی باقی می‌ماند،” او گفت.

«حادثه دیروز در لهستان نزدیک مرز اوکراین بود یک یادآوری ترسناک از نیاز مطلق برای جلوگیری از هر گونه تشدید بیشتر.»

سازمان ملل تسلیت می گوید

روز سه شنبه بر اثر اصابت موشک به سیلو غلات در روستای کوچک پرژوودوف لهستان، دو نفر کشته شدند.

بر اساس گزارش رسانه های بین المللی، آندری دودا، رئیس جمهور این کشور گفت که انفجار به احتمال زیاد توسط یک موشک پدافند هوایی اوکراین رخ داده است.

خانم. دی کارلو با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، به خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت.

رئیس امور سیاسی نگران است که رگبارهای اخیر در اوکراین تنها به تلفات وحشتناکی که جنگ قبلاً تحمیل کرده است بیافزاید.

به گفته دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، OHCHR، بیش از 16630 تلفات غیرنظامی در 9 ماه جنگ با 6557 کشته ثبت شده است.

پشتیبانی زمستانی

بمباران مداوم تاکنون به حدود 40 درصد از ظرفیت تولید برق کشور آسیب رسانده است. او گفت که کیف بیشترین ضربه را خورده است، زیرا اکثر نقاط شهر اکنون به مدت 12 ساعت در روز بدون برق هستند.

از آنجایی که دولت اوکراین بر ترمیم زیرساخت های آسیب دیده تمرکز می کند، سازمان ملل متحد آن را در اولویت قرار داده است اطمینان حاصل شود که آسیب پذیرترین افراد از خدمات و تجهیزات زمستانی برخوردار می شونداو به سفرا گفت.

تا کنون بیش از 185000 نفر اقلام ضروری اولیه زمستانی را تامین کرده اند.

شرکای بشردوستانه همچنین در حال ایجاد “نقاط گرمایشی” در نزدیکی خطوط مقدم هستند و بیش از 500 ژنراتور در بیمارستان ها، کلینیک ها و سایر موسسات دارای اولویت توزیع می شوند.

محدودیت های مربوط به تحویل

اگرچه دسترسی بشردوستانه در خرسون و سایر مناطقی که اکنون تحت کنترل دولت اوکراین قرار دارد از سر گرفته شده است، اما دسترسی به مردم در مناطق شرق و جنوب تحت کنترل ارتش روسیه و در سراسر خط مقدم همچنان بسیار دشوار است.

خانم می گوید: «آلودگی مین ها – به ویژه در مناطق نزدیک به جبهه یا جایی که کنترل اخیراً تغییر کرده است – جان های بیشتری را به خطر می اندازد، حرکت غیرنظامیان را با مشکل مواجه می کند و تلاش های بشردوستانه را مختل می کند. دی کارلو

او به طرفین تعهد خود را برای تسهیل دسترسی بشردوستانه، مطابق با قوانین بین المللی یادآوری کرد.

خانم. دی کارلو همچنین به روز رسانی در مورد حقوق بشر و سایر نگرانی ها را به شورا ارائه کرد.

وی با تاکید بر وضعیت کودکان، گفت که بیش از 400 پسر و دختر در جنگ کشته شده اند و بسیاری دیگر مجروح شده اند، بستگان خود را از دست داده و یا مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

به گفته منابع دولتی اوکراین، نزدیک به 300 نفر مفقود شده اند.

«گزارش‌های نگران‌کننده‌ای نیز وجود دارد انتقال اجباری کودکاناز جمله برخی تحت مراقبت نهادینه شده، به سرزمین های تحت اشغال روسیه یا به فدراسیون روسیه.”

«OHCHR چندین پرونده انفرادی از جمله کودکان بدون همراه را مستند کرده است که به نظر می رسد به منزله اخراج به فدراسیون روسیه است – که نقض قوانین بشردوستانه بین المللی است».

روسیه را برای همه چیز سرزنش کنید

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه، در سخنانی به این حادثه در لهستان به اتاق گفت که اوکراین در ابتدا کشورش را مسئول این حمله موشکی دانسته است.

وی با اشاره به سرنگونی یک هواپیمای غیرنظامی روسی بر فراز دریای سیاه در اکتبر 2001 و سرنگونی پرواز شماره 17 خطوط هوایی مالزی، گفت: نمی توانم اشاره نکنم که سیستم های دفاع هوایی اوکراین مدت هاست که شهرت بدی داشته اند. سالها بعد

وی افزود: «در چند ماه گذشته، ما مرتباً شاهد فیلم‌هایی در مورد عواقب اصابت موشک‌های پدافند هوایی اوکراین به منازل مسکونی هستیم که برای مخفی کردن این سامانه‌ها استفاده می‌شدند».

آقای. نبنزیا گفت روسیه مدت ها پیش از تلاش برای سرزنش این کشور برای همه چیز شگفت زده نمی شد.

بنابراین، امروز، با وجود شواهد روشن از تحریک اوکراین-لهستان، بسیاری از نمایندگان کشورهای غربی به این مضمون اعلام کرده‌اند که حتی اگر این موشک‌ها توسط اوکراین پرتاب شده باشد، باز هم این روسیه است که در تخریب زیرساخت‌های حیاتی مقصر است.

اوکراین از تحقیقات حمایت می کند

سفیر اوکراین، سرگی کیسلیسا، گزارش داد که 10 میلیون نفر از خاموشی های اضطراری در پی حملات موشکی روسیه به تاسیسات انرژی و سایر زیرساخت های غیرنظامی در حداقل 11 منطقه در سراسر کشورش متاثر شده اند.

وی با بازگشت به “حادثه غم انگیز” روز سه شنبه، همبستگی کشورش را با لهستان ابراز کرد.

آقای. کیسلیسا گفت اوکراین از تحقیقات کامل و شفاف برای اثبات حقایق حمایت می کند و آماده همکاری با لهستان در این زمینه است.

وی به شورا گفت: «در عین حال، واضح است که جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین، با ترور موشکی منظم به عنوان یکی از عناصر اصلی آن، تنها علت اصلی خشونت و رنج انسانی در اوکراین و فراتر از آن است.»

به محض اینکه روسیه نتواند به جنگ خود ادامه دهد، امنیت در منطقه بلافاصله برقرار خواهد شد.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم