صدراعظم آلمان پوتین را “ناامید” خواند.

اولاف شولتز صدراعظم آلمان گفت که ولادیمیر وی. پوتین رئیس جمهور روسیه زمانی که مستقیماً غرب را به دلیل حمایت از اوکراین با تهدید پنهان استفاده از تسلیحات هسته ای به چالش کشید، “ناامید” شد.

در مصاحبه ای یک ساعته با نیویورک تایمز در روز چهارشنبه، آقای. شولز گفت آقای پوتین به طور جدی توانایی اوکراین برای مقابله و اتحاد غرب در حمایت از کیف را دست کم گرفت و تاکید کرد که این وحدت تزلزل ناپذیر است.

بدیهی است که پوتین نمی داند چگونه از این وضعیت خارج شود. شولز گفت. واضح است که او در جنگ پیروز نخواهد شد و روسیه در جنگ پیروز نخواهد شد.

“او گمراه است، او موقعیت را دست کم گرفته و مستاصل است.” شولز افزود.

آقای. اعلامیه اوایل روز چهارشنبه پوتین مبنی بر فراخوانی 300000 نیروی ذخیره و پیشبرد الحاق بخش‌هایی از شرق اوکراین، تلاشی برای نشان دادن عزم خود پس از شکست‌های تحقیرآمیز در میدان جنگ بود که رهبری او را در داخل و خارج تضعیف کرد. او همچنین با مطرح کردن شبح حمله هسته‌ای تاکتیکی، رویارویی پرتنش روسیه با کشورهای غربی را تشدید کرد که اوکراین را با سلاح‌ها، پول و اطلاعاتی که به اوکراین در بازپس‌گیری بخش‌هایی از سرزمین‌های شمال شرق کمک کرده‌اند، تقویت کرده‌اند.

او گفت: «اگر تمامیت ارضی کشورمان به خطر بیفتد، مطمئناً از تمام امکاناتی که در اختیار داریم برای حفاظت از روسیه و مردم خود استفاده خواهیم کرد.» پوتین گفت. “این یک بلوف نیست.”

آقای. شولز وضعیت را “خطرناک” توصیف کرد و گفت که اولویت او همچنان جلوگیری از رویارویی مستقیم بین روسیه و ناتو است.

ما همیشه باید در مورد استفاده از سلاح های هسته ای بسیار جدی باشیم و همانطور که همه می دانیم روسیه یک قدرت هسته ای است. شولز گفت. هیچ کس که یک رهبر مسئول است فراموش نمی کند.

او افزود: «اما این چیزی که ما انجام می‌دهیم را تغییر نمی‌دهد. ما از اوکراین حمایت می کنیم. ما این کار را به گونه‌ای انجام می‌دهیم که در جایی که به جنگ بین روسیه و ناتو تبدیل می‌شود، تشدید نشود، زیرا این یک فاجعه خواهد بود.»

وی در پاسخ به این سوال که اگر آقای دکتر چه پاسخی به کشورهای غربی خواهند داد. صدراعظم از مشخص کردن این موضوع خودداری کرد، پوتین سلاح های هسته ای تاکتیکی را مستقر کرد. او می گوید: «ما می گوییم «حتی به آن فکر نکن و این کار را نکن.» شولز گفت. “این چیزی است که ما می توانیم به آن بگوییم.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم