فرارو | پروژه «ماه دبی» چیست؟

تقریباً هر کاری را می توان در دبی با پول کافی انجام داد. جالب است بدانید در حال حاضر حتی می توانید روی ماه قدم بزنید یا حداقل یک آپارتمان مجلل در آنجا رزرو کنید و به کارهایی که در سال های آینده در دبی انجام می شود اضافه کنید زیرا اخیراً شرکت معماری کانادایی Moon World Resorts اعلام کرده است که قصد دارد یک استراحتگاه بسازد 5 میلیاردها دلار در نیم ماه در دبی بسازد.

بر اساس گزارش ها، دبی قصد دارد تا چند سال آینده یک ماه مصنوعی با قابلیت های شگفت انگیز داشته باشد تا بتواند با ساخت این پروژه سالانه گردشگران زیادی را به این شهر جذب کند.

این اقامتگاه توریستی 5 میلیارد دلاری که قرار است در دبی ساخته شود «مون دبی» نام دارد و ممکن است تا سال 2027 به واقعیت تبدیل شود.

آغاز این پروژه بلند پرواز اولین بار سال گذشته اعلام شد و حالا یکی از بنیانگذاران این پروژه فاش کرد که عوامل این پروژه سخت به دنبال تحقق آن هستند.

پیشنهاد طراحی و توسعه این سازه توسط «ساندرا جی. متیوز» و «مایکل آر هندرسون» (مایکل آر. هندرسون) ارائه شده است که 735 فوت (224 متر) خواهد بود.

هندرسون در سال 2021 در گفتگو با مجله فوربس گفت: این پروژه احتمالاً به جای لاس وگاس در امارات متحده عربی یا چین آغاز خواهد شد.

ماتیوس و هندرسون یکی از بنیانگذاران این پروژه در گفتگو با مجله تجارت عربی گفت: ماه دبی بزرگترین و موفق ترین پروژه گردشگری مدرن در کل منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا خواهد بود و به دلیل جاذبه جهانی آن، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و به راحتی می تواند سالانه 10 میلیون گردشگر داشته باشد.»

در حال حاضر بانیان این پروژه قصد دارند برنامه ای را برای نمایش آن در سال 2023 اجرا کنند و طی آن برنامه ماه را برای صاحبان مناطق دارای مجوز مشخص کنند. هندرسون گفت: یکی از این نمایشگاه ها در منطقه ما و احتمالاً در دبی امارات متحده عربی برگزار می شود و احتمالاً نمایشگاه های دیگری در عربستان، قطر، بحرین و کویت برگزار می شود.

پروژه «ماه دبی» چیست؟

وی افزود: پس از تکمیل فرآیند مجوز منطقه ای و انتخاب مکان دقیق، برنامه توسعه یک ساله و سپس برنامه چهار ساله آغاز می شود.

پیشنهاد شده است که ماه دبی تحت گواهی استاندارد طلایی پیشرو در طراحی محیط زیست و انرژی (استاندارد پنج ستاره) ساخته و اجرا شود.

تمرکز این اقامتگاه بر روی معماری، مهندسی، طراحی و فناوری است. این سازه همچنین یک سکوی آموزشی برای آژانس های فضایی مختلف و فضانوردان مرتبط را در خود جای خواهد داد.

پروژه «ماه دبی» چیست؟

مهمانانی که از ماه دیدن می‌کنند می‌توانند از یک استراحتگاه سلامتی طبیعی، یک کلوپ شبانه، یک مکان رویداد، یک مکان ملاقات جهانی، یک سالن تفریحی و سفر به ماه لذت ببرند که جزئیات آن هنوز فاش نشده است.

امارات در حال حاضر در حال بررسی فرصت های پیرامون اکتشاف اجرام آسمانی، توسعه فناوری ارتباطات ماهواره ای و استفاده از آخرین فناوری های فضایی در کاربردهای زمینی است. اخیراً این کشور با برنامه ریزی اولیه برای ساخت ماهواره 820 میلیون دلار برای برنامه های جاه طلبانه فضایی خود اختصاص داده است.

پروژه «ماه دبی» چیست؟

این پروژه فرصتی عالی برای تجربه متفاوت گردشگری فضایی برای کمک به بازدیدکنندگانی که نمی توانند به برنامه گردشگری فضایی جف بزوس یا ایلان ماسک دسترسی داشته باشند، ارائه می دهد. علاوه بر این، بازدیدکنندگان می توانند یکی از 300 اقامتگاه مجلل و انحصاری این سازه را که «ویلاهای بهشتی» نام دارند و در قسمت بالای دایره در سازه اصلی قرار خواهند گرفت، رزرو کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم