فرارو | 5 اختلال چربی شکمی

فرارو- چربی شکمی به نام چربی احشایی نیز شناخته می شود، این یک چربی خطرناک “فعال” است که در اطراف اندام های حیاتی مانند کبد و روده ذخیره می شود. چربی اضافی در معده، اگر کنترل نشود، می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود.

چربی نه تنها ذخیره انرژی است. منبع چربی یک غده درون ریز بسیار فعال است که هورمون ها، پروتئین های التهابی و اسیدهای چرب را تولید و به جریان خون ترشح می کند.

در اینجا پنج علامت مطمئن وجود دارد که نشان می دهد چربی شکم به شما آسیب می رساند:

1-دیابت

دیابت نوع 2 یکی از شایع ترین بیماری های مرتبط با چربی اضافی شکم است. مشخص است که افرادی که چربی بدنشان در شکمشان ذخیره می شود، بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت و سایر بیماری های مزمن هستند، اما دلیل این اتفاق ناشناخته باقی مانده است. نتایج تحقیقات نشان می دهد که ترشح چربی از چربی در معده در طول شب به میزان قابل توجهی افزایش می یابد، که ممکن است یک مکانیسم اولیه منجر به مقاومت به انسولین، یعنی یک عامل خطر قوی برای دیابت نوع 2 باشد.

دیابت

2-بیماری قلبی

بیماری قلبی یکی از ترسناک ترین عواقب چربی اضافی بدن است. مطالعاتی که رابطه بین چربی شکمی و پیامدهای قلبی عروقی را بررسی کرده‌اند، تأیید می‌کنند که چربی احشایی یک خطر آشکار برای سلامتی است.

بیماری قلبی

3-بیماری کبد

محققان هشدار می دهند که بیماری کبد با چربی شکم مرتبط است. برای افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند، بهترین درمان برای استئاتوهپاتیت (کبد چرب) کاهش وزن بدون الکل است. یک مطالعه برجسته نشان داد که کاهش 10 درصد وزن بدن می تواند کبد چرب را کاهش دهد، التهاب را تسکین دهد و به طور بالقوه بهبود زخم را بهبود بخشد.

4-فاشر هون بالا

نتایج تحقیقات قبلی نشان می دهد که چربی ذخیره شده در معده می تواند با رگ های خونی در معده نیز مرتبط باشد و توضیح دهد که چرا چربی اضافی در معده می تواند منجر به فشار خون بالا شود. تصور می شود که این سیگنال های هورمونی یا ارتباط بین چربی و رگ های خونی بین افرادی که فشار خون بالا دارند و افرادی که فشار خون بالا ندارند بسیار متفاوت است. برای درک اینکه چرا این چربی باعث افزایش فشار خون می شود، باید پیام های ارسالی را درک کنیم.

فشار خون بالا

5- افسردگی

نتایج مطالعات نشان می دهد که چربی شکم و افسردگی رابطه قوی با یکدیگر دارند. چاقی مرکزی (افزایش نسبت دور کمر به دور باسن) که معمولا چاقی شکمی نامیده می شود، مسیر مهمی است که از طریق آن افسردگی در خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و دیابت نقش دارد. علائم افسردگی به وضوح مربوط به رسوب چربی احشایی است که نوع چربی درگیر در این بیماری است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم