قدرت ورزش برای مقابله با افراط گرایی خشونت آمیز در سازمان ملل تقویت شد

ورزش این قدرت را دارد مائورو میدیکو، معاون مدیر و رئیس بخش پروژه‌های ویژه و نوآوری در دفتر مبارزه با تروریسم سازمان ملل (UNOCT) گفت: ارزش‌های اساسی احترام، شمول و همبستگی را منتقل کنید. هنگامی که همزمان با راهبردهای پیشگیری از افراط گرایی خشونت آمیز گسترده تر (PVE) استفاده شود، می تواند علیه محرک های افراط گرایی کار کند که منجر به افراط گرایی خشونت آمیز می شود.»

سخنرانان در میز گرد به نمایش گذاشتند قدرت ورزش در غلبه بر تأثیر مخرب جنگ، آوارگی و نزاع که میلیون ها نفر با آن روبرو هستند در زمانی که گروه‌های تروریستی مانند داعش (یا داعش)، القاعده و بوکوحرام همچنان پیام‌های عدم تحمل مذهبی، فرهنگی و اجتماعی را منتشر می‌کنند.

روز جهانی که در 12 فوریه از طریق قطعنامه مجمع عمومی گرامی داشته شد و اهمیت افزایش آگاهی در میان جوانان، این میزگرد را شکل داد.

ایزابلا اچوری، بازیکن فوتبال کلمبیایی و سفیر جنبش نجات رویا، گفت که ورزشکاران در داخل و خارج از زمین الگو هستند.

او گفت: “در ورزش، مهم است که به حریفان خود احترام بگذارید، به تیم خود وفادار باشید، با مدیریت یک باخت سخت یکپارچگی نشان دهید، و شجاعت و فروتنی را هنگام برد در یک بازی نشان دهید.” “وقتی زمین را ترک می کنیم، می توانیم از سکوهای خود برای الهام گرفتن استفاده کنیم و به جوانان کمک کنید، به عنوان مثال، احترام بگذارند، بدن خود را دوست داشته باشند، با دیگران مهربان باشند، از مسائل بهداشت روانی آگاه باشند، بهتر غذا بخورند و ورزش کنند.

پادکست پیشرفت را برجسته می کند

پادکست جدید UNOCT Power of the Pitch، مجموعه ای هفت قسمتی است که به بررسی نحوه اعمال بینش های رفتاری در ورزش هنگام پرداختن به عوامل افراط گرایی خشونت آمیز که ممکن است صفوف گروه های تروریستی را افزایش دهد، می پردازد.

قسمت های برجسته پیشرفت در زمین در گفتگو با ورزشکاران، کارشناسان و بازیگران محلی، و همچنین کار از برنامه جهانی ورزش و امنیت سازمان ملل که در سال 2020 راه اندازی شد، بر امنیت رویدادهای ورزشی بزرگ و ترویج ورزش و ارزش های آن به عنوان ابزاری برای جلوگیری از افراط گرایی خشونت آمیز تمرکز دارد.

این پادکست نشان می دهد که در سراسر میادین جنگ، بیابان ها و جوامع درگیر درگیری، باشگاه های ورزشی فضاهای امنی را برای بازی و یادگیری جوانان باز می کنند.

استراتژی دیجیتال جدید مورد نیاز است

آنچه در زمین به نظر می رسد این است که جوامع برای ایجاد انعطاف پذیری گرد هم می آیند. جسیکا هاتینگ، مدیر برنامه در بنیاد مدرن کامپوس دیاکونیا در اندونزی، می‌گوید لگد زدن به یک توپ در یک زمین یا پرتاب آن به یک سبد، به جوانان فرصتی می‌دهد تا با هم ترکیب شوند و بر تفاوت‌ها غلبه کنند.

او گفت: «ورزش می تواند یک رسانه متحد کننده باشد. “مردم ممکن است به زبان های مختلف صحبت کنند، اما ورزش می تواند یک زبان ارتباطی باشد که این تفاوت ها را از بین می برد.”

از آنجایی که همه‌گیری کووید-19 و محدودیت‌های مرتبط با آن باعث شد جوانان بیش از پیش به تلفن‌های همراه و گجت‌ها وابسته شوند، او تاکید کرد نیاز به یک استراتژی جدید برای دسترسی به آنها در سیستم عامل های دیجیتال سوگند آنها را به فعالیت بیشتر تشویق کنید در ورزش

ایجاد صلح در زمین

Masereka Wilber، از ابتکار توسعه یکپارچه جامعه، توضیح داد که استرس و اختلالات روانی که او پس از جنگ در جمهوری دموکراتیک کنگو با آن مواجه شده است. او را به نفرت از مردم سوق داده بود. اما، فوتبال این را تغییر داد و به او کار گروهی و تحمل آموخت.

او گفت: «وقتی در زمین هستید، به عنوان یک تیم بازی می کنید. او گفت که کمک مالی سازمان ملل به تلاش ها برای دستیابی به جوانان بیشتری مانند خودش کمک مالی می کند و افزود که تلاش های جدیدی برای آموزش جوامع پناهنده در حال انجام است.

زنان افغان با توپ بازی می کنند

خالده پوپل، کاپیتان سابق و بنیانگذار تیم فوتبال زنان افغانستان، توضیح داد که چگونه پناهنده بودن خود چالش هایی از تعصب گرفته تا محرومیت را به همراه دارد.

به عنوان یک پناهندهاو گفت، آنچه من شنیدم این است که “پناهندگان برای گرفتن پول ما می آیند.” “من پول نمی خواهم. من می خواهم به طور مساوی به جامعه کمک کنم

او برای نشان دادن نمونه‌های خوبی از اقلیت‌ها، از جمله پناهندگان، که تأثیر مثبتی بر جای می‌گذارند، سازمان قدرت دختران را به‌عنوان پلی از اروپا به خاورمیانه تأسیس کرد تا راه‌هایی را برای زنان و دختران فراهم کند تا بتوانند از طریق ورزش و آموزش به یکدیگر متصل شوند و رشد کنند.

او که اولین زنی بود که جایزه بازی برابر اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) را برد، گفت ورزش به او کمک کرد تا اعتماد به نفس پیدا کند. صدایی برای بی صداها. او که در یک منطقه جنگی تحت سلطه مردان بزرگ شده است، گفت که ورزش می تواند فضای امنی را در میان زنان برای بحث در مورد برخی از این چالش ها ایجاد کند.

فوتبال همیشه ابزار قدرتمندی بوده است،” او گفت. ما سعی می کنیم از ورزش به عنوان ابزاری برای گرد هم آوردن مردم برای افزایش آگاهی استفاده کنیم.»

ترویج وحدت

در زمین های فوتبال در سراسر جهان، گروه های محلی در حال اجرای طیف وسیعی از پروژه های نوآورانه دیگر با کمک های مالی هستند. برنامه جهانی سازمان ملل، که با جوانان درگیر است تا اطمینان حاصل شود که سیاست گذاران مهارت ها و دیدگاه های منحصر به فرد خود را در نظر می گیرند و با کشورهای عضو ارائه کمک های فنی در مورد چگونگی گنجاندن این ابتکارات در استراتژی های ملی برای جلوگیری از افراط گرایی خشونت آمیز.

کواکو اوفوسو آساره، رئیس اجرایی سیزدهمین دوره بازی‌های آفریقایی که در ماه اوت در غنا برگزار می‌شود، گفت: «ما تلاش می‌کنیم وحدت را ارتقا دهیم. مسابقات ورزشی بزرگ مثل بازی های آفریقایی می تواند بستری برای ارسال پیام های صلح باشد، نشان دهنده فرصت دیگری برای ایجاد انگیزه در جوانان است.

ورزش یکی از بهترین ابزارهایی است که می توانیم استفاده کنیماو با انعکاس درگیری های جاری در سراسر آفریقا گفت. “چرا؟ زیرا همه را دور هم جمع می کند.»

ورزش باعث آرامش می شود

برام ون هاور به نمایندگی از نماینده عالی UNAOC گفت ورزش فراتر از مرزها، “ابزاری کلیدی” برای جلوگیری از افراط گرایی خشونت آمیز است، و این پتانسیل را دارد که دیوارهای بین مردم را بشکند. او افزود که این می تواند از طریق تنوع نیز تأثیر مثبتی داشته باشد.

لیف ویلادسن، از UNICRI، گفت که ایجاد انعطاف‌پذیری ضروری است، به‌ویژه برای جوانانی که در حاشیه و آسیب‌پذیر هستند.

ما می توانیم از طریق حمایت از ورزش و جلوگیری از افراط گرایی خشونت آمیز به جوانان کمک کند تا به پتانسیل کامل خود دست یابندوی با تاکید بر آن گفت تجزیه و تحلیل بیشتری در مورد جلوگیری از افراط گرایی خشونت آمیز مورد نیاز است برای سنجش نقش ورزش

سازمان ملل متحد گرانبها

ماسیمیلیانو مونتاناری، مدیر اجرایی Save the Dream، گفت که ورزش می تواند جوامع منصفانه و فراگیرتری بسازد. مشخص کردن پروژه هایی برای ترویج آشتی در سومالی، سودان و سایر کشورها، او گفت که برنامه سازمان ملل متحد یک “متحد گرانبها” برای فعالانی است که هدف آنها ایجاد جوامعی که در آن افراط گرایی خشونت آمیز نمی تواند در آن جا بیفتد.

او گفت: «با تجربه یک دوستی از طریق ورزش، وقتی بچه ها با هم بازی می کنند، این جشن هر روز روز جهانی است.

همانطور که بسیاری از سخنرانان در میزگرد موافق بودند، هدف این است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم