لوازم گرمایش از کف گرمایش

وجود شوفاژ، بخاری و شومینه در خانه خطرات زیادی را به دنبال دارد و لمس کردن این لوازم به طور مستقیم می‌تواند موجب ایجاد سوختگی و مشکلاتی از این قبیل شود. محاسبه کردن طول لوله برای اجرای گرمایش از کف بستگی به متوسط دمای اتاق دارد که برای راحتی زندگی در نظر گرفته می‌شود. معمولا حداکثر طول لوله گرمایش از کف برای لوله‌هایی به قطر ۱۶ تا ۹۰ متر می باشد، برای لوله‌هایی به قطر ۲۰ تا ۱۲۰ متر و برای لوله‌هایی به قطر ۲۵ تا ۱۵۰ مترمی باشد. قبل از نصب سیستم گرمایش از کف شما نیاز به نصب سیستم‌های دیگر مرتبط به کف ساختمان مانند نصب سیستم آبرسانی، برق، ایزوگام کف و گاز را دارید.

سیستم گرمایش از کف الکتریکی همان طور که از نام آن نیز پیداست با استفاده از نیروی الکتریکی گرمایش ساختمان را تأمین می‌کند. به همین منظور در سیستم گرمایش از کف الکتریکی المنت‌هایی با مقاومت الکتریکی بالا روی سطح زمین تعبیه می‌شود و داغ شدن این المنت‌ها موجب گرم شدن فضای ساختمان می‌گردد. از مهم ترین مزیت‌های روش گرمایش از کف این است که نصب آن سریع و آسان است. با توجه به اهمیت رعایت بحران مصرف انرژی، نیاز است تا حد امکان در زمینه استفاده از سیستم های با حداکثر راندمان و بهینه سازی مصرف انرژی قدم برداشت. عایق کاری و استفاده از لایه محافظ یکی از بهترین روش های کاهش مصرف انرژی به شمار می رود. وظیفه اصلی فلومتر در سیستم گرمایش از کف، تنظیم جریان عبوری در هر مدار از سیستم است.

با توجه به هزینه های گزافی که برای ساخت یک ساختمان صرف می شود، کیفیت بالای مواد مورد استفاده اهمیت زیادی دارد. به این ترتیب تکنولوژی های جدید در ساخت ساختمان و تولید تاسیسات ساختمانی ورود پیدا کردند. این تکنولوژی ها لوله های تلفیقی پنج لایه ای را به دنبال داشتند تا با طول عمر بالای 50 سال، طول عمر کلی ساختمان را بالا برده و از استهلاک آن جلوگیری می کنند.

ضد یخ جاری داخل سیستم باید به شکلی باشد که نه تنها باعث خوردگی تجهیزات گرمایشی نشود بلکه غیر سمی نیز باشد تا در صورت نشت برای کاربر مضر نباشد. سه ترکیب شیمیایی پروپیلن گیکول ،اتیلن گلیکول و منواتیلن گلیکول ضد یخ های موجود در بازار هستند. برای سیستم های برنجی ، پنج لایه و آهنی در درجه اول ضد یخ پروپیلن گلیکول (غیر سمی) و بعد از آن اتیلن گلیکول (سمی) مناسب می باشد و باعث خوردگی داخل سیستم نمیشود. استفاده از ضد یخ در سیستم های گرمایشی به دو صورت دائم و موقت انجام میشود. به طور کلی در سیستم های گرمایش از کف انرژی تولید شده توسط لوله های گرم به اطراف و به خصوص دیوار پیرامون به صورت هدایتی منتقل می شود.

در صورتی که اجرای سیستم گرمایش از کف درست و حساب شده انجام شود، شما با قدم زدن روی کفپوش‌ها هیچ گونه احساس داغی نخواهید داشت؛ زیرا حرارت کفپوش از حرارت بدن کمتر است و نهایت تا 37 درجه گرم می‌شود. از دیگر معایب سیستم گرمایشی می‌توان به مرحله کف سازی قبل از اجرای سیستم گرمایشی اشاره کرد. برای این کار باید روی لوله‌های آب، برق و گاز را با استفاده از ملات سیمان هموار نمود و سپس سیستم گرمایش از کف را روی آن اجرا کرد.

در حالت دستی سیستم همیشه باز بوده و زمانی استفاده می شود که نیاز باشد ترموستات از سیستم خارج شود. برای تنظیم شیر به حالت دستی کافیست کلاهک آن را در جهت پادساعتگرد بچرخانید. این شیرها در حالت اتوماتیک بسته می باشند و با دستور ترموستات باز می شوند. جهت انتخاب و خرید آسان سیستم گرمایش از کف، ابتدا باید نوع، برند متریال مورد استفاده و محل نصب را تعیین کنید.

اگر شما بخواهید از متریال بی کیفیت یا ضعیف استفاده کنید دیگر قادر به تعویض آن نخواهید بود ، پس بهتر است از متریال باکیفیت و مجریان باتجربه استفاده کنید. در بین برندهای داخلی تفاوت قیمتها زیاد نیست این تفاوت حداکثر 10 تا 15 درصد است . بطوریکه این روش علاوه برکاهش هزینه های برف روبی و نمک پاشی، در حفظ ساختار موارد گفته شده بسیار موثر خواهد بود. درکشور ما  نیز درمناطق کوهستانی و سردسیر و حتی معتدل ازجمله تهران ,لواسان , دماوند  , اصفهان , مشهد و آذربایجان این شیوه بعضا  مورد استفاده قرار می گرفته، که بیشترین مورد استفاده آن درحمام ها بود.

بهترین زمان نصبسیستم گرمایش از کف در ابتدای ساخت اتاق و ساختمان یا در هنگام بازسازیساختمان است. قبل از راه اندازی سیستم گرمایش از کف، تهیه نقشه گرمایش از کف ابتداباید توسط متخصصین طراحی شود. به طور کل این نقشه یه 4 صورت مارپیچ، دو طرفه، سهطرفه یا یو و چهار طرفه اجرا می شود. از طرح مارپیچ برای اجرای گرمایش از کف راهرو، دراتاق هایی با دو دیوار سرد از طرح دو طرفه و قیمت و نمایندگی لوله آذین در اتاق هایی با سه دیوار سرد از طرحسه طرفه U شکل استفاده می شود.بهترین نوع نقشه مربوط به چهار طرفه است که برای اتاق پذیرایی استفاده می شود. برای راه اندازیگرمایش از کف، افراد متخصص باید قبل از هر چیزی، نقشه گرمایش از کف راتهیه کرده و اندازه لوله ها و فاصله لوله گرمایش از کف را تعیین کند. همچنینهر گونه زیرسازی و بتن ریزی گرمایش از کف که نیاز است باید انجام شود.

در واقع این کلکتورها به کمک دو وسیله‌ی نامبرده، جریان آب و دمای آن در داخل لوله‌ها را به صورت یکنواخت پخش می‌‌کنند. به همراه این دو وسیله شیر برگشت تخلیه و شیر هواگیری هم بر روی کلکتورها نصب می‌شود. سایت لوله و اتصالات نماینده رسمی فروش تجهیزات گرمایش از کف با بهترین قیمت. همانطور که می دانید گرمایش از کف عبارت است از مجموعه لوله هایی که کف اتاق یا سالن در زیر نما خوابیده و آب گرم در این لوله ها جریان دارد. اما لوله های گرمایش از کف می تواند فقط کف اتاق نباشد و در برخی موارد پیشرفته تر نیز تا حدود ۶۰ سانت در دیواره ها بالا آید. اینکه فاصله لوله های تا چه ارتفاعی روی دیوار بالا آورده شود بستگی به بودجه اجرا، خواست مشتری و قابلیت اجرا از نظر فنی دارد.

در این روش تمامی لوله‌ها از طرفین به سمت وسط اجرا شده و بعد از وسط دوباره به طرفین برگشته و به سمت کلکتور خروجی هدایت می‌گردند. تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فروشگاه لوله و اتصالات حاتم لو می باشد. حتی باید نوارهای عایق حرارتی را در دیوارهای پیرامون تا ارتفاع 10 سانتی متر بچسبانیم تا حرارت به دیوارهای اطراف نیز منتقل نشود. مورد بعدی این است که شما با استفاده از متریال بی کیفیت حداکثر 10 تا 20 درصد صرفه جویی خواهید کرد، ولی در مقابل بازدهی سیستم را بیش از 30 درصد پایین خواهید آورد. همان گونه که میدانید در بازار تاسیسات برندهای گوناگون با کیفیت های متفاوت در حال فعالیت می باشند که هر کدام دارای قیمت متفاوتی هستند. در این سالها همواره به دنبال تحقق رویای ایجاد محیط های زیستی مبتنی بر الگوهای معماری پایدار و همسان با فرهنگ ایرانی اسلامی و همچنین منطبق بر اصول فنی و دانش روز دنیا بوده ایم.

مراحل نصب و اجرای گرمایش از کف

جهت دریافت مشاوره و اجرا میتواند با خدمات لوله کشی تهران پایپر تماس حاصل نمایید . فراموش نکنید استفاده از بست برای نگه داری لوله ها بر روی عایق حرارتی کف بسیار مهم است و هرگز نباید برای این منظور از میخ استفاده شود. استفاده یا عدم استفاده از عایق متالایز ،استفاده ازشیر کلکتور دستی یا برقی ، استفاده ازترموستات دیجیتال یا آنالوگ نیز تفاوت قیمت ایجاد خواهد کرد. بیشترین تفاوت قیمت در بین شرکتها بخاطر نوع و برند متریال مورد استفاده است .و اجرت نصب سیستم چندان تفاوتی نخواهد داشت.

  • باید در انجام این کار دقت لازم را داشت چون دیواره لوله قبل از کالیبره کردن تیز است و می تواند اورینگ اتصال را پاره کند.
  • به همین دلیل  در سالهای اخیر  در سراسر دنیا بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.
  • در گروه صنایع بی تی اس ترموستات ها در 3 مدال آنالوگ، با سیم قابل برنامه ریزی و بی سیم قابل برنامه ریزی عرضه می گردند.
  • اگر در سیستم گرمایش از کف احتمال یخ زدگی سیال وجود داشته باشد از ضد یخ استفاده می شود.
  • دو جز اصلی در سیستم های گرمایش از کف، شیر هواگیری و شیر شارژ تخلیه می باشد.
  • علاوه بر آن نصب این سیستم در محیط‌های مرطوب نظیر حمام و سرویس بهداشتی موجب خشک شدن کف و عدم ایجاد کپک و قارچ می‌شود.

در ادامه به مزایا و معایب این نوع سیستم و عوامل موثر بر هزینهسیستم گرمایش از کف می پردازیم. در این مقاله سعی کردیم تا به این سوال که سیستم گرمایش از کف چیست و چه معایب و مزایایی دارد پاسخ دهیم. شما می‌توانید برای خرید لوازم مورد نیاز برای نصب سیستم گرمایش از کف و استعلام قیمت لوله پنج لایه نیوپایپ با کارشناسان دکتر تأمین تماس بگیرید. اگر یک آپارتمان یا خانه 100 متری را در نظر بگیریم , چیزی حدود 18 تا 20 میلیون تومان اجرای گرمایش کف برای ما آب میخورد. با قیمت های فعلی رادیاتور تقریبا بین 8 تا 9 میلیون تومان برای خرید و نصب رادیاتور نیاز داریم که با اجرای لوله کشی شوفاژ به صورت کلکتوری و مبلغ خرید لوله و اتصالات در حدود 7 تا 8 میلیون تومان نیاز است.

چرا که نزدیک به ۲۰ تا ۳۵ درصد نسبت به سایر تجهیزات مقدار مصرف انرژی را کاهش می دهد. در اجرای سیستم گرمایش ازکف ، پخش گرما از طریق کف زمین بوده که در تمام فضا به صورت یکنواخت است. قیمت اجرای سیستم گرمایش از کف ساختمان در مقایسه با هزینه سایر روش ها با توجه به بازدهی و همچنین مقدار مصرف انرژی بسیار به صرفه است. در حال حاضر که روزهای پایانی سال 1402 خورشیدی است هزینه و قیمت اجرای گرمایش از کف حدود 350 تا 400 هزار تومان به ازای هر مترمربع میباشد .

• یکی دیگر از مزیت‌های سیستم گرمایش از کف این است که لازم نیست برای گرم کردن ساختمان خود از یک وسیله جداگانه و جاگیر در فضای خانه استفاده کنید. با به کار بردن این سیستم گرمایشی شما به هیچ وسیله گرمایشی در خانه خود نیاز نخواهید داشت و می‌توانید از همه فضای خانه خود برای قرار دادن لوازم تزئینی و دکوری استفاده کنید. در قیاس  با دو روش دیگر ، سیستم گرمایش از کف با آب گرم ( هیدرولیک) نستا ارزانتر و رایج تر میباشد. به همین دلیل  در سالهای اخیر  در سراسر دنیا بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.

بدین ترتیب شاید مخارج هزینه رادیاتور شاید بین 5 تا 10 درصد کمتر از اجرای سیستم گرمایش از کف باشد. برای براورد و تخمین هزینه اجرای سیستم گرمایش از کف بایستی دو مولفه هزینه دستمزد و اجرت اجرایی و قیمت خرید مواد اولیه گرمایش از کف مورد بررسی قرار بگیرد . هزینه های دستمزد تقریبا مشخص بوده و نوسانات بیشتر شامل لوازم اجرای سیستم گرمایش از کف میباشد .

انواع اجرای گرمایش از کف

فوم شانه  تخم مرغی گرمایش از کف نسل جدیدی از عایق ها میباشد که برای سیستم لوله کشی گرمایش از کف مورد استفاده قرار میگیرد. به خصوص در مناطقی که لوله کشی گاز شهری دارند , اجرای سیستم گرمایش از کف میتواند یک روش مدرن و سطح آسایش بالا برای گرم کردن محیط باشد . بست ریلی یکی مناسب ترین و مطمئن ترین نوع اتصال جهت محکم کردن مسیر های لوله کشی گرمایش از کف به عایق می باشد. این بست ها به صورت ریل های 30 سانتیمتری، 40 سانتیمتری و 2 متری تولید می شوند. البته نوعی از این بست ها نیز وجود دارد که در زیر ریل، زائده های به شکل بست خاردار تعبیه شده است در داخل عایق فرو رفته و ریل را عایق محکم کند.

طراحان این سیستم در هر ساختمان یا محلی بنا بر نقشه ی ملک، الگویی ویژه را طراحی می کنند تا بهترین نتیجه در گرمادهی ایجاد شود. اما به طور کلی چند نوع پترن در شکل چینش لوله ها و جود دارد که در تصویر زیر می توانید آنها را مشاهده نمایید. یکی از مشکلاتی که در اثر استفاده از وسایل گرمایشی ایجاد می‌شود تولید آلودگی در مکان نصب این وسایل است. علاوه بر آن نصب این سیستم در محیط‌های مرطوب نظیر حمام و سرویس بهداشتی موجب خشک شدن کف و عدم ایجاد کپک و قارچ می‌شود. این‌ها رایج ترین سوالاتی است که مشتریانی که خدمات راه اندازی گرمایش از کف را درخواست می‌دهند، می‌پرسند.

لیست قیمت لوازم گرمایش از کف

در این راستا استفاده از سیستم های عایق کاری می توان با افزایش راندمان موجب کاهش در مصرف انرژی شود. درصورت بسته شدن مسیر جریان مدارهای سیستم گرمایش از کف برای جلوگیری از فشار آمدن روی پمپ نیاز به مسیرجدیدی  برای جریان وجود دارد. این مسیر جدید توسط شیر by -pass  که به دو کلکتور رفت و برگشت متصل است ایجاد می شود و از فشار پمپ کاسته می شود. وظیفه ترموستات کنترل دمای محیط با صدور فرمان قطع و وصل کردن مقدار سیستم گرمایش از کف در آن محیط است.

اتصال لوله های مسیر لوله کشی گرمایش از کف به عایق ها، راه های گوناگونی دارد که به فراخور شرایط و جهیزات مورد استفاده و محل اجرا می تواند متفاوت باشد. البته همواره فاکتور قیمت نیز در انتخاب نوع بست ها مورد توجه قرار می گیرد. کلکتور جهت باز و بسته کردن جریان آب درون لوله‌ها و همچنین هواگیری لوله مورد استفاده قرار می‌گیرد و از طرفی کلکتور به پکیج یا موتورخانه وصل است و انرژی گرمایشی را به آب درون لوله‌ها منتقل می‌کند. بعد از نصب لوله‌ها روی آن‌ها نیز به وسیله سیمان کاری پوشش داده می‌شود و بعد از آن کفپوش ساختمان روی این بخش قرار می‌گیرد. بروز نشتی و خرابی در این سیستم گرمایشی مستلزم کندن کل کف ساختمان است و هزینه و دردسر زیادی را به دنبال خواهد داشت.

محصولاتی که بهتر است به صورت هوشمند در یک سیستم گرمایش از کف مورد استفاده قرار بگیرد شامل کلکتور به همراه شیر برگشت و شیر هواگیری، دبی سنج جهت تنظیم دبی آب مدار بستۀ گرمایشی و شیر های برقی که کنترل آنها با ترموستات های اتاقی صورت می پذیرد. به علاوه استفاده از این سیستم گرمایشی و کیفیت هوای ساختمان نیز بسیار موثر است. تقریباً اکثر روش‌های گرمایشی موجب کاهش اکسیژن هوا می‌شوند؛ اما در این سیستم گرمایشی هوای شما همیشه تازه و غنی از اکسیژن خواهد بود. در روش‌های گرمایشی معمولاً فشار هوایی که از سمت وسیله گرمایشی ایجاد می‌شود از سمت پایین به سمت بالا حرکت می‌کنند و دوباره برمی‌گردد. این موضوع موجب می‌شود تا گرد و غبار به صورت دورانی در فضای خانه به حرکت درآید. معمولاً ممکن است به دلیل نصب نادرست و لوله کشی اشتباه لوله‌ها بیش از حد داغ ‌شوند که این موضوع مشکلات جدی را در برخواهد داشت.

بخشی از انرژی تابشی ساطع شده از کف، توسط سطوح منعکس و بخش دیگر آن نیز جذب می‌ شود. در جایی که انرژی جذب می ‌شود، سطح به یک تشعشع کننده خرید لوله مانیسمان از سایت پایپ بازار ثانویه تبدیل می‌ گردد. لذا پس از مدتی تمام سطوح خود یک تشعشع کننده ثانویه خواهند بود و بدین ترتیب اتاق به طور یکنواخت گرم می‌ گردد.

خدمات تاسیساتی لوله کشی تهران پایپر با بیش از بیست سال سابقه در عرصه اجرا و تعمیرات لوله کشی ساختمان طراحی، نصب و تعمیرات سیستمهای حرارتی برودتی نردیک به ده سال است که خدمات خود را بصورت اینترنتی ارایه میدهد . سیستم کنترل دمای اتوماتیک بصورت برقی در این سیستم شیرهای برقی که به حس گرهای الکتریکی در هرمحیط به طورجداگانه وصل شده اند، فرمان قطع و وصل هرمدار حرارتی را دریافت نموده و عملیات تنظیم خودکار هر محیط را انجام می دهند. امکان دیگری همانند، دبی سنج و یا دماسنج نصب شده بر روی هر خروجی وورودی کلکتور امکان کنترل های مختلف و متنوعی را برای کاربر ممکن می سازد. اگر سیستم گرمایش از کف برای محیطی انجام شودکه احتمال استفاده نشدن از آن برای چند هفته در زمستان وجود داشته باشد نیاز به استفاده از ضد یخ به صورت دائم می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که در کشورهای پیشرفته از روش سیستم گرمایش از کف خشک یا الکتریکی عمدتا برای آب کردن یخ ها و برف ها در جاده ها و معابر یا حتی زمین های فوتبال و سایر موارد استفاده می کنند. سیستم گرمایشی از کف نوعی روش برای گرم کردن ساختمان هاست، که بر اساس آن گرما با کمک سه حالت انتقالی به نام های رسانایی، تابشی و همرفتی از کف ساختمان در کل محیط منتشر می شود. استفاده از سیستم گرمایش از کف برای بشر سابقه طولانی دارد، که به دوره های نوسنگی و عصر حجر مربوط می شود. فرآیند تامین گرما با اجرای گرمایش از کف ساختمان بدین صورت است که بخشی از گرما از طریق تابش به فضای خانه منتقل می شود و بخشی دیگر به واسطه رسانش به هوا منتقل می گردد. تابش، طبیعی ‌ترین و راحت‌ ترین نوع گرمایش است که در حقیقت از خورشید الگوبرداری شده است.

در این مرحله از اجرای گرمایش از کف بهترین شکل و پترن برای لوله ها در کف ایجاد شده و پس از اتمام کار باید چند ساعت دستگاه روشن شود تا از صحت کارکرد آن اطمینان حاصل گردد. در این سیستم با استفاده از نصب شیرآلات گرمایش کفی در داخل دیوار هر فضای گرمایشی، از طریق تنظیم ترموستات حرارتی نصب شده بر روی شیر گرمایش کفی داخل دیوار، دمای محیط مریوطه به صورت مکانیکی و اتوماتیک کنترل می گردد. اما در روشی که توزیع حرارتی خیلی عادلانه ای ندارد, لوله کشی از یک گوشه چهار ضلعی شروع شده, به صورت زیگزاگ در طول یا عرض حرکت کرده و در سمت دیگر چهار ضلعی به اتمام میرسد. با این شیوه ابتدای خط گرمایش بیشتری نسبت به انتهای لوله کشی گرمایش از کف داشته و احتمالا نیمه ابتدایی چهار ضعلی گرمای بیشتری از نیمه دوم چهار ضلعی گرم شود. در سیستم گرمایش با رادیاتور برای نصب رادیاتورها در مکان های مختلف پروژه به طور معمول با محاسبه ابعاد آن محیط، رادیاتوری با تعداد پره های متفاوت نصب می شود.

زمانی که سیستم گرمایشی در کف زمین کار گذاشته می‌شود، دمای تمام بخش‌های ساختمان به صورت یکنواخت گرم خواهد شد. سیستم گرمایش از کف روشی منحصر به فرد برای گرم کردن فضای ساختمان است که نحوه عملکرد آن با سایر روش‌ها کاملاً متفاوت است. در این روش همان طور که از نام آن پیداست، سیستم گرمایشی در کف زمین کار گذاشته می‌شود و از همین رو قدم زدن در ساختمانی که مجهز به سیستم گرمایش از کف است، حسی کاملاً متفاوت نسبت به سایر سیستم‌های گرمایشی همانند رادیاتور فن کویل و هواساز دارد. نکته قابل توجه در انواع سیستم های گرمایش از کف این است که هر دو نوع سیستم ها برای مصارف مسکونی، کارخانه ها، ورزشگاه ها، اداره ها و یا حتی مرغداری مناسب هستند.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما