ماسک ها شیوع کووید را در مدارس کاهش می دهند، یافته های مطالعه

استفاده از ماسک از ابتدای همه‌گیری یک نقطه عطف فرهنگی بوده است و استفاده از ماسک در مدارس به ویژه آتش‌زا بوده است. منتقدان استدلال کرده‌اند که هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که ثابت کند ماسک‌ها سرعت گسترش کووید را کاهش می‌دهند و در هر صورت بچه‌ها از ماسک‌های مناسب استفاده نمی‌کردند یا به درستی از آن استفاده نمی‌کردند.

اکنون یک مقاله تحقیقاتی به جزئیات آزمایشی به اصطلاح طبیعی می پردازد که زمانی اتفاق افتاد که به جز دو ناحیه مدرسه در منطقه بزرگ بوستون، الزامات ماسک را در بهار برداشتند. محققان از این فرصت استفاده کردند و به مقایسه مستقیم شیوع کووید در مدارس نقاب دار و بدون نقاب پرداختند.

نتیجه نهایی: دستورات پوشش با کاهش قابل توجهی از موارد کووید در مدارس مرتبط بود.

میزان آلودگی در بین دانش‌آموزان نقابدار کمتر بود – حتی در مدارس دولتی بوستون، که بسیاری از ساختمان‌ها قدیمی هستند و سیستم‌های تهویه مناسب ندارند، کلاس‌های درس شلوغ هستند و دانش‌آموزان اغلب از جوامع در معرض خطر هستند – نسبت به دانش‌آموزان بدون نقاب که در مدارس جدیدتر در جوامعی مانند کمبریج شرکت می‌کنند. و نیوتن

این مطالعه توسط دانشمندان دانشکده بهداشت عمومی تی چان هاروارد و بیمارستان عمومی ماساچوست، دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه بوستون و کمیسیون بهداشت عمومی بوستون، روز چهارشنبه در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد.

جولیا رایفمن، استادیار دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه بوستون و نویسنده سرمقاله ای که مطالعه جدید را همراهی می کند، گفت: داده ها باید به حذف اطلاعات نادرست در مورد اثربخشی الزامات پوشش جهانی در جلوگیری از انتقال ویروس در مدارس کمک کند.

دکتر می‌گوید: «حتی همین اواخر تابستان امسال، مردم می‌گفتند «اوه، کووید در مدارس پخش نمی‌شود» و این تصور اشتباه وجود داشت که بچه‌ها به کووید مبتلا نمی‌شوند. رایفمن که در تحقیق جدید دخالتی نداشت. اما آنچه در این مطالعه می‌بینیم این است که کووید در مدارس گسترش می‌یابد، و به خانه سرایت می‌کند و به معلمان سرایت می‌کند.»

او افزود، این مطالعه انواع ماسک‌هایی را که کودکان استفاده می‌کنند، مشخص نکرد و نشان می‌دهد که هر نوع ماسکی حداقل تا حدودی محافظ است.

دکتر دکتر می‌گوید: «این مطالعه نشان می‌دهد که اگر افراد به‌صورت گروهی از ماسک استفاده کنند، این امر انتقال را برای همه افراد جامعه کاهش می‌دهد و غیبت‌های مدرسه و غیبت معلمان را کاهش می‌دهد». رایفمن گفت.

حتی پس از اینکه سال گذشته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها الزامات ماسک را برای مدارس برداشتند، بسیاری از ایالت ها این دستورات را حفظ کردند. ماساچوست، همراه با 18 ایالت دیگر و واشنگتن دی سی، در ابتدای سال تحصیلی 2021-2022 در مدارس دولتی نقاب زنی را حفظ کردند اما در فوریه این سیاست را لغو کردند.

تا آن زمان، روند شیوع کووید در سراسر مناطق مدرسه در منطقه بزرگ بوستون مشابه بود. پس از برداشتن دستور ماسک، ایالت مناطق را ملزم کرد تا به گزارش همه موارد کووید در بین دانش‌آموزان و کارکنان ادامه دهند و بودجه و خدمات پشتیبانی را برای آزمایش ارائه کنند.

محققان شرکت‌کننده در این مطالعه از این داده‌ها برای ردیابی موارد کووید به هفته در 72 منطقه مدرسه استفاده کردند و دو منطقه را که به مدت 15 هفته ماسک را حفظ کرده بودند – بوستون و چلسی – با 70 نفر دیگر که در زمان‌های مختلف نیاز به ماسک برداشته بودند، مقایسه کردند.

دانشمندان نتیجه گرفتند که حذف دستورات ماسک با 44.9 مورد اضافی کووید به ازای هر 1000 دانش آموز و کارمند همراه بود که معادل 11901 مورد تخمینی در طول دوره 15 هفته ای است.

Tori L. Cowger، نویسنده اول این مطالعه و عضو فوق دکتری در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan، گفت: «ما شاهد افزایش مداوم و افزایش نرخ بروز کووید در مدارسی بودیم که نیاز به ماسک را برطرف کردند.

وی افزود: در 12 هفته از دوره 15 هفته ای، “ما شاهد افزایش بروز بودیم که از نظر آماری معنی دار بود.”

اما فقط یک مورد از هر سه مورد کووید در مدارسی که دستورات ماسک برداشته شده بود به تغییر در سیاست نسبت داده می شد. او گفت که چهار مورد از هر 10 مورد در میان کارکنان به تغییر خط مشی مربوط می شود.

این مطالعه محاسبه کرد، از آنجا که به افرادی که آزمایش آنها مثبت بود دستور داده شد حداقل به مدت پنج روز ایزوله شوند، موارد اضافی منجر به حداقل 17500 روز مدرسه برای دانش آموزان و 6500 روز غیبت برای کارکنان شد.

شریل باکمن گفت پسر 9 ساله‌اش که دانش‌آموز کلاس سومی در یک مدرسه دولتی بوستون است، طی چند روز پس از لغو الزامات ماسک در مدرسه در اواخر سال گذشته، علائم کووید را پیدا کرد.

هر دو خانم باکمن و پسرش آسم و اختلال خونی دارند که مبارزه با عفونت‌ها را دشوار می‌کند و درست زمانی که او در حال بهبودی بود بیمار شد. او گفت که هر دو برای چند روز تب شدید داشتند و او بیش از یک هفته مدرسه را از دست داد. او مجبور شد به دلیل بیماری خود عمل جراحی مورد نیاز را به تعویق بیندازد.

خانم “راستش را بخواهید، حذف زودهنگام یک حکم بی دقتی است.” باکمن در مصاحبه ای گفت. تمام منطقه ماسک زدن را متوقف کردند، به جز در اتوبوس ها، و زمانی که او ماسک می زد مورد تمسخر قرار می گرفت، بنابراین از پوشیدن آن می ترسید.

خانم. او افزود که پسر باکمن مبتلا به اوتیسم است و او از کووید وحشت داشت. او گفت: «او می‌دانست که افراد زیادی در اثر آن مرده‌اند.

مخالفان پوشش در مدارس از داده های مربوط به اثربخشی آن انتقاد کرده اند، اما نگرانی های دیگری را نیز مطرح کرده اند.

به گفته منتقدان، نقاب زدن ممکن است باعث مشکلات ارتباطی و تاخیر در رشد گفتار شود، ممکن است به ویژه برای کودکان دارای ناتوانی های یادگیری سخت باشد و خواندن یا برقراری ارتباط عبارات احساسی را دشوار می کند.

و بسیاری از بزرگسالان، و همچنین کودکان، ماسک‌ها را بسیار ناراحت‌کننده می‌دانند، به‌ویژه زمانی که برای یک روز مدرسه از آن استفاده می‌کنند.

دکتر. تریسی بث هوگ، یک اپیدمیولوژیست و منتقد سرسخت پوشش مدرسه، خاطرنشان کرد که مطالعه جدید مشاهده ای بوده و یک کارآزمایی بالینی تصادفی و کنترل شده نیست. به گفته او، به این ترتیب، می‌تواند به یک همبستگی اشاره کند، اما نمی‌تواند رابطه علی بین پوشش اجباری و بروز کمتر کووید را ثابت کند.

دکتر. Shira Doron، پزشک بیماری‌های عفونی در مرکز پزشکی Tufts در بوستون که در گذشته از اجبار ماسک در مدارس انتقاد کرده است، گفت که مطالعه جدید تنها یک انتشار است و ادبیات پزشکی در مورد دستورات ماسک در مدارس متفاوت است.

دکتر دکتر می گوید، مدارس سیاست های ماسک را رها نکردند زیرا در مهار انتقال ویروس ناکارآمد بودند. Doron گفت، اما به این دلیل که آنها می توانند به عوارض دیگری منجر شوند.

“کودکان با مشکلات یادگیری زبان در درک معلمان و همسالان خود مشکل دارند.” دورون گفت. «کودکانی که مشکلات گفتاری دارند در درک آن‌قدر مشکل دارند که کناره‌گیری می‌کنند. کودکان و کارکنانی که مشکلات شنوایی دارند در برقراری ارتباط و درک یکدیگر مشکل دارند.”

او افزود: «حتی معلمانی که ترجیح می‌دهند به پوشیدن ماسک ادامه دهند، دستوری وجود ندارد، بنابراین مجبور نیستند در تمام طول روز با نظم و انضباط سر و کار داشته باشند».

اما یک گروه والدین بوستون، BPS Families for Covid Safety، قبلاً خواستار بازگرداندن پوشش جهانی در مدارس شده است و می گوید که مطالعه جدید شواهدی را ارائه می دهد که نشان می دهد این روش هم در برابر بیماری و هم روزهای از دست دادن یادگیری در منطقه ای که نرخ واکسیناسیون نسبتاً بالا است محافظت می کند. پایین و خانواده ها از جوامعی هستند که در طول همه گیری به طور نامتناسبی آسیب دیده اند.

سارا هورسلی، یکی از بنیانگذاران این گروه، گفت که حداقل، در صورت شیوع بیماری در مدرسه یا جامعه بزرگتر، و پس از بازگشت دانش آموزان از تعطیلات، که اغلب شامل سفر و گردهمایی های خانوادگی است، پوشش جهانی باید اجرا شود. یکی از والدین یک دانش آموز کلاس چهارم

خانم خانم “چند هفته پیش ایمیلی از مسئولان مدرسه دریافت کردیم که می‌گفت ماسک‌ها را به شدت تشویق می‌کنند زیرا آزمایش فاضلاب مقادیر بالایی از ویروس را نشان می‌دهد.” هورسلی گفت. اما اکثر دانش‌آموزان هنوز آن‌ها را نمی‌پوشند.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم