مطالعه نشان می‌دهد گاوهایی که از کنف تغذیه می‌کردند، آثاری از THC در شیر خود داشتند

شاید مهم‌تر، حداقل برای انسان‌ها، THC به شیر آنها راه پیدا می‌کند، که گاهی اوقات در سطوحی فراتر از حد مصرف تعیین‌شده توسط تنظیم‌کننده‌های ایمنی مواد غذایی در اروپا است. (ایالات متحده هیچ استاندارد قابل مقایسه ای ندارد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری به مادران جدید توصیه می کند از ماری جوانا و محصولات CBD در دوران شیردهی خودداری کنند و می گویند که تحقیقات در مورد اثرات انتقال حتی مقدار کمی از بیماری به نوزاد هنوز نامشخص است.)

با این حال، THC بلافاصله پس از حذف کنف از رژیم غذایی گاوها غیرقابل تشخیص شد. علائم ظاهری مسمومیت، از جمله قرمزی دور چشم، آبریزش بینی و آنچه که نویسندگان مطالعه به عنوان “راه رفتن ناپایدار” و “حالت غیرعادی” توصیف کردند، ظرف دو روز پس از اینکه گاوها سرد بوقلمون شدند، محو شدند.

دکتر. رابرت پیپر، نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: مشخص نیست که آیا کاهش تولید شیر ناشی از THC است یا احتمالاً توسط یک یا چند ده‌ها کانابینوئید یا ماده شیمیایی دیگر موجود در گیاهان شاهدانه.

او گفت که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

دکتر می گوید: “کنف یک محصول بسیار متنوع و ارزشمند است، اما ما باید مراقب باشیم که آیا آن را به حیوانات تولید کننده غذا می دهیم یا خیر.” پیپر، که ریاست بخش ایمنی زنجیره غذایی در موسسه فدرال آلمان را بر عهده دارد.

این یافته ها تا حد زیادی با سایر مطالعات اخیر انجام شده در ایالات متحده که شامل کنف و دام بود، هماهنگ است. محققان دانشگاه ایالتی اورگان که گوسفندان را با شاهدانه تغذیه کردند، مقادیر کمی THC را در ماهیچه و چربی حیوان یافتند، اما این ماده شیمیایی چندین هفته پس از حذف کنف از رژیم غذایی آنها ناپدید شد. سرکان آتس، دانشیار کالج علوم کشاورزی ایالت اورگان، گفت: مطالعاتی که او و همکارانش روی گوسفند و گاوهای شیری انجام داده بودند، او را متقاعد کرده بود که وارد کردن شاهدانه به رژیم غذایی حیوانات مزرعه، به ویژه با توجه به افزایش روزافزون، مضرات کمی دارد. هزینه خوراک معمولی او گفت: “ارزش غذایی کنف واقعاً بالا است، اما بیشتر آن به محل دفن زباله یا کمپوست شدن ختم می شود.”

در مطالعات انجام شده در دانشگاه ایالتی کانزاس، THC در پلاسمای گاوهایی که از کنف تغذیه می‌کردند نشان داده شد، اما محققان در آنجا چیز غیرمنتظره‌ای را نیز کشف کردند: با توجه به نشانگرهای زیستی که سطوح استرس را نشان می‌دهند، حیوانات به طور قابل توجهی آرام‌تر بودند. همانطور که در مطالعه آلمانی، که ضربان قلب و تنفس کمتری را در گاوهایی که سطوح بالایی از THC مصرف می‌کردند ثبت کرد، حیوانات نیز زمان بیشتری را در کنار جفت‌های انبار خود دراز کشیده بودند.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances