مگنوس کارلسن قهرمان جهان دوباره توسط یک هندی شکست خورد! جنرال موتورز آرجون اریگایسی به پیروزی شگفت انگیز رسید | سایر اخبار ورزشی

استاد بزرگ هندی، آرجون اریگایسی، روز یکشنبه در کانون توجه قرار گرفت و قهرمان جهان، مگنوس کارلسن را در دور هفتم مقدماتی مسابقات شطرنج آنلاین Aimchess Rapid شکست داد. اریگایسی 19 ساله که برای شروع باخت به هموطنش ویدیت سانتوش گجراتی رفته بود، در حال حاضر پس از هشت دور در رده پنجم قرار دارد. پیروزی مقابل کارلسن فوق ستاره نروژی در دور هفتم اوایل روز یکشنبه اولین پیروزی هندی بر قهرمان جهان بود. اریگایسی در سه بازی متوالی پیروز شد و نیلز گراندلیوس (سوئد)، دانیل نارودیتسکی (ایالات متحده آمریکا) و کارلسن را شکست داد و در مقابل یان کریستوف دودا (لهستان) به تساوی رضایت داد.

او 15 امتیاز دارد و پس از نودیربیک عبدالسطوروف از ازبکستان (17 امتیاز)، شاهکریار ممدیاروف (آذربایجان) و کارلسن (هر دو 16) و دودا (15) در رده پنجم قرار دارد.
اریگایسی ماه گذشته در فینال مسابقات آنلاین جام نسل جولیوس بائر مغلوب کارلسن شده بود. پیروزی 54 حرکتی او بر قهرمان جهان، او را قادر ساخت که پس از شروعی آهسته در مسابقات به عقب برگردد و او را به جمع هشت تیم برتر بازگرداند. دی گوکش دیگر هندی با 12 امتیاز پس از اقبال مختلف در روز دوم مقدماتی در رده ششم قرار دارد.

پس از شکست دادن هموطن خود پی هاریکریشنا در دور پنجم، او به ترتیب در دور ششم و هشتم به عبدالوساتتوروف و نارودیتسکی باخت. در این بین، او گراندلیوس را در هفتم شکست داد. دیگر بازیکنان هندی حاضر در این مسابقه، گوجراتی، آدیتیا میتال و هاریکریشنا پس از هشت دور از مرحله مقدماتی 15 دور در جایگاه های دهم، یازدهم و پانزدهم قرار دارند.

گجراتی یک برد چشمگیر مقابل عبدالوساتوروف قهرمان سرعت جهان داشت، اما برابر گراندلیوس و نارودیتسکی به تساوی رسید و شکست از کارلسن او را به عقب انداخت.
کارلسن تاکنون در بهترین حالت خود نبوده است، زیرا دو شکست (از ممدیاروف و اریگایسی) متحمل شده و با تساوی مقابل جنرال موتورز هندی جوان میتال در دور چهارم فرار کرده است. او در دور نهم به مصاف گوکش می رود. مسابقات Aimchess Rapid بخشی از تور قهرمانان Meltwater است و 16 بازیکن از جمله پنج بازیکن از هند در آن شرکت می کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم