نظر ناهار من با پرزیدنت بایدن

پرزیدنت بایدن دوشنبه گذشته مرا برای ناهار در کاخ سفید دعوت کرد. اما همه چیز غیرقابل ضبط بود – بنابراین نمی توانم چیزی به شما بگویم که او گفت.

با این حال، می توانم دو چیز را به شما بگویم – چه خوردم و چه احساسی داشتم بعد از آن. من یک ساندویچ سالاد تن ماهی با گوجه فرنگی روی نان سبوس دار، با یک کاسه میوه مخلوط و یک میلک شیک شکلاتی برای دسر خوردم که آنقدر خوب بود که باید خلاف قانون بود.

چیزی که من بعداً احساس کردم این بود: برای همه شما قلابی‌های فاکس که می‌گویید بایدن نمی‌تواند دو جمله را کنار هم بگذارد، در اینجا یک فلش خبری است: او فقط ناتو، اروپا و کل ائتلاف غربی را کنار هم قرار داد – از کانادا تا فنلاند و تا ژاپن – برای کمک به اوکراین برای محافظت از دموکراسی نوپای خود در برابر حمله فاشیستی ولادیمیر پوتین.

او با انجام این کار، به لطف استقرار سریع مربیان آمریکایی و ناتو و انتقال گسترده تسلیحات دقیق، اوکراین را قادر ساخت تا خسارات قابل توجهی به ارتش متجاوز روسیه وارد کند. و حتی یک سرباز آمریکایی هم گم نشد.

این بهترین عملکرد مدیریت و تحکیم اتحاد بعد از رئیس‌جمهور دیگری بوده است که من او را تحت پوشش و تحسین قرار می‌دادم – که گفته می‌شد او نیز قادر به کنار هم قرار دادن دو جمله نیست: جورج اچ دبلیو بوش. بوش به مدیریت فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و اتحاد مجدد آلمان، بدون شلیک گلوله یا از دست دادن حتی یک آمریکایی کمک کرد.

افسوس که ناهارمان را با شکم پر اما دلی سنگین ترک کردم.

بایدن آن را با کلمات زیادی نگفت، اما مجبور نبود. می‌توانستم آن را بین خطوط بشنوم: او نگران است که در حالی که غرب را دوباره متحد کرده است، ممکن است نتواند آمریکا را دوباره متحد کند.

واضح است که این اولویت اوست، بالاتر از هر شرط Build Back Better. و او می‌داند که به همین دلیل انتخاب شده است – اکثریت آمریکایی‌ها نگران بودند که کشور در حال از هم پاشیدن است و این اسب جنگی قدیمی به نام بایدن، با غرایز دو حزبی‌اش، بهترین کسی بود که ما را به هم پیوند داد. این دلیلی است که او در وهله اول تصمیم به کاندیداتوری گرفت، زیرا می داند که بدون یک وحدت اساسی هدف و تمایل به سازش، هیچ چیز دیگری ممکن نیست.

اما با هر روزی که می گذرد، هر تیراندازی دسته جمعی، هر سوت سگ نژادپرستانه، هر ابتکار عمل پلیس، هر حکم دادگاه عالی که ملت را زیر پا می گذارد، هر سخنران از دانشگاه فرار می کند، هر ادعای ساختگی مبنی بر تقلب در انتخابات، نمی دانم آیا او می تواند. ما را به هم برگردان من تعجب می کنم که آیا خیلی دیر شده است.

می ترسم به زودی چیز بسیار ارزشمندی را بشکنیم. و هنگامی که آن را بشکنیم، از بین خواهد رفت – و ممکن است هرگز نتوانیم آن را پس بگیریم.

من در مورد توانایی ما برای انتقال مسالمت آمیز و مشروع قدرت صحبت می کنم، توانایی ما از زمان تاسیس خود نشان داده ایم. انتقال مسالمت آمیز و مشروع قدرت، سنگ بنای دموکراسی آمریکایی است. آن را بشکنید و هیچ یک از نهادهای ما برای مدت طولانی کار نخواهند کرد و ما در هرج و مرج سیاسی و مالی رانده خواهیم شد.

ما در حال حاضر به آن ورطه خیره شده ایم. زیرا انتخاب دونالد ترامپ و نامزدهای طرفدار ترامپ که می خواهند مهاجرت را محدود کنند، سقط جنین را ممنوع کنند، مالیات شرکت ها را کاهش دهند، نفت بیشتری تولید کنند، آموزش جنسی در مدارس را محدود کنند و شهروندان را از اجبار ماسک در یک بیماری همه گیر رها کنند، یک چیز است. اینها سیاست هایی هستند که ممکن است در آن اختلاف نظرهای مشروع وجود داشته باشد، که موضوع سیاست است.

اما انتخابات مقدماتی اخیر و تحقیقات پیرامون ژانویه. 6 قیام در ساختمان کنگره، جنبشی از سوی ترامپ و حامیانش را آشکار می‌کند که توسط هیچ مجموعه‌ای از سیاست‌های منسجم به پیش نمی‌رود، بلکه یک دروغ بزرگ است – اینکه بایدن آزادانه و عادلانه اکثریت آرای کالج الکترال را به دست نیاورد و بنابراین یک رئیس جمهور غیرقانونی

بنابراین، اولویت اصلی آنها نصب نامزدهایی است که وفاداری اصلی آنها به ترامپ و دروغ بزرگ او است – نه به قانون اساسی. و آنها بیش از این اشاره دارند که در هر انتخابات نزدیک در سال 2024 – یا حتی آنهایی که چندان نزدیک نیستند – آنها مایلند از قوانین و هنجارهای تعیین شده قانون اساسی خارج شوند و آن انتخابات را به ترامپ یا دیگر نامزدهای جمهوری خواه که در واقع بیشترین رای را به دست نیاوردند، اعطا کنند. آنها در این سکو زمزمه نمی کنند. آنها در حال نامزدی در آن هستند.

به طور خلاصه، ما شاهد یک جنبش ملی هستیم که علناً و با صدای بلند به ما می گوید: ما به آنجا خواهیم رفت.

و این مرا می ترساند زیرا: من آنجا بوده ام.

تجربه شکل‌دهی من در روزنامه‌نگاری تماشای سیاستمداران لبنانی بود که در اواخر دهه 1970 به آنجا رفتند و دموکراسی ضعیف خود را در جنگ داخلی طولانی فرو بردند. پس به من نگویید که اینجا نمی تواند اتفاق بیفتد.

نه زمانی که افرادی مانند سناتور ایالت پنسیلوانیا داگ ماستریانو – یک منکر انتخابات که همراه با ژانویه راهپیمایی کرد. 6 نفر در کاپیتول – فقط در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه پیروز شد تا برای فرمانداری نامزد شود. شک نکنید: این افراد هرگز کاری را که ال گور در سال 2000 انجام داد را انجام نخواهند داد – در یک انتخابات بسیار نزدیک به تصمیم دادگاه ها تسلیم شوند و رقیب خود را به عنوان رئیس جمهور قانونی به رسمیت بشناسند. و آنها هرگز همان کاری را که جمهوری خواهان اصولگرا که پس از انتخابات 2020 برای ریاست جمهوری نامزد شده اند یا به عنوان مقامات انتخاباتی عمل می کنند انجام نخواهند داد – آراء را همانطور که در ایالت هایشان جدول بندی شده است، می پذیرند، احکام دادگاه را که تأیید می کند هیچ بی نظمی قابل توجهی وجود ندارد و به بایدن اجازه می دهد تا به طور مشروع عمل کند. قدرت گرفتن

تماشای تعداد جمهوری‌خواهان ترامپ که دروغ بزرگ او را تایید می‌کنند، مایه خرسندی است، وقتی می‌دانیم که آنها حتی یک کلمه از آنچه می‌گویند را باور نمی‌کنند. اون دکتر اوز و جی دی ونس و بسیاری دیگر. با این وجود، آنها آماده هستند تا برای کسب قدرت سوار قطار ترامپ شوند. و این کار را حتی بدون سرخ شدن انجام می دهند.

به نظر من زمانی اتفاق نادری رخ داد که کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس، که به هر قیمتی شده رئیس مجلس شود، در واقع در مورد گفتن حقیقت دروغ گفت.

مک کارتی علناً این واقعیت را رد کرد که بلافاصله پس از ژانویه. 6 او به صراحت (و روی نوار) ​​به همکاران جمهوریخواه خود گفت که انتظار دارد ترامپ به دلیل الهام بخشیدن به شورش استیضاح شود و مک کارتی قصد دارد به او بگوید که باید استعفا دهد.

تا به حال با چه کسی در زندگی خود روبرو شده اید؟ در مورد گفتن حقیقت دروغ گفت؟

و این مرا به ناهار با بایدن بازمی گرداند. این به وضوح بر او سنگینی می کند که ما یک اتحاد جهانی برای حمایت از اوکراین، برای معکوس کردن تهاجم روسیه و دفاع از اصول اصلی آمریکا در خارج از کشور – حق آزادی و تعیین سرنوشت همه مردم – ایجاد کرده ایم، در حالی که جمهوری خواهان در حال کنار گذاشتن ارزشمندترین اصول ما هستند. در خانه.

به همین دلیل است که بسیاری از رهبران متحدین به طور خصوصی به بایدن گفته‌اند، در حالی که او و تیمش اتحاد غربی را از تکه‌های پراکنده‌ای که ترامپ آن‌ها را به جای گذاشته احیا کرده‌اند، “خدا را شکر – آمریکا بازگشته است.” و سپس اضافه می کنند “اما تا کی؟”

بایدن نمی تواند به این سوال پاسخ دهد. زیرا ما نمی توانیم به این سوال پاسخ دهیم.

بایدن در این معضل بی تقصیر نیست، و همچنین حزب دموکرات – به ویژه جناح چپ افراطی آن، بی تقصیر نیست. بایدن تحت فشار برای احیای اقتصاد و مواجهه با تقاضاهای گزاف چپ افراطی، هزینه های گزاف را برای مدت طولانی دنبال کرد. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا همچنین یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دو حزبی بایدن – یک لایحه عظیم زیرساختی – را با گروگان گرفتن دیگر خواسته‌های هزینه‌های بیش از حد خدشه‌دار کردند. چپ افراطی همچنین بایدن و همه نامزدهای دموکرات را با مفاهیم رادیکالی مانند “کم کردن پول پلیس” – یک شعار دیوانه کننده که اگر اجرا می شد بیشترین آسیب را به پایگاه سیاه پوستان و اسپانیایی تبار حزب دموکرات وارد می کرد، سرزنش کرد.

برای شکست ترامپیسم، ما فقط به 10 درصد از جمهوریخواهان نیاز داریم که حزب خود را رها کرده و به یک بایدن چپ میانه بپیوندند، چیزی که او انتخاب شد و هنوز هم در قلبش است. اما اگر دموکرات های چپ افراطی به عنوان تعیین کننده آینده حزب در نظر گرفته شوند، ممکن است نتوانیم حتی یک درصد از جمهوری خواهان را به سمت تغییر سوق دهیم.

و به همین دلیل است که ناهار خود را با رئیس جمهور با شکم پر اما قلبی سنگین ترک کردم.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما