“نیاز غیرقابل انکار پاسخگویی” در اوکراین با افزایش تخلفات |

این شورا که توسط شورای حقوق بشر در ماه مارس تأسیس شد، یافته های اولیه خود را در پایان ماه گذشته در ژنو ارائه کرد.

این کمیسیون در مجمع عمومی گفت: با توجه به شدت تخلفات شناسایی شده، نیاز به پاسخگویی غیرقابل انکار وجود دارد.

ویرانی و از دست دادن

«تأثیر این تخلفات بر جمعیت غیرنظامی در اوکراین بسیار زیاد است. تلفات جانی به هزاران نفر می رسد. اریک موز، رئیس کمیسیون، گفت: تخریب زیرساخت‌ها ویرانگر است.

کمیسیون حملاتی را که در آن از سلاح های انفجاری به طور بی رویه در مناطق پرجمعیت مورد حمله نیروهای مسلح روسیه استفاده می شد، مستند کرد و دریافت که نیروهای روسی به غیرنظامیانی که قصد فرار داشتند حمله کردند.

همچنین نمونه هایی وجود دارد که هر دو طرف، به درجات مختلف، با قرار دادن اشیاء و نیروهای نظامی در داخل یا نزدیک مناطق پرجمعیت، از افراد غیرنظامی یا اشیاء غیرنظامی در برابر اثرات حملات محافظت نمی کنند.

نیروهای مسلح روسیه مسئول اکثریت قریب به اتفاق تخلفات شناسایی شده از جمله جنایات جنگی هستند. نیروهای اوکراینی همچنین در برخی موارد حقوق بشردوستانه بین‌المللی را نقض کرده‌اند، از جمله دو حادثه که به عنوان جنایات جنگی شناخته می‌شوند.

حقیقت “همانطور که مشاهده کردیم”

در مصاحبه ای با UN News روز سه شنبه، آقای … موز گفت که این مرحله اول از کار کمیسیون عمدتاً به جمع آوری شواهد اولیه، به ویژه شهادت شهود مربوط می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره واکنش وی به این واقعیت که بسیاری از روس‌ها نمی‌پذیرند که نیروهای آنها در طول جنگ هیچ گونه نقض حقوق بشر را انجام داده‌اند، به سادگی گفت که “آنچه در این گزارش وجود دارد، حقیقتی است که ما مشاهده کرده‌ایم.”

کمیسیون الگوهای اعدام های موقت، حبس غیرقانونی، شکنجه، بدرفتاری، تجاوز جنسی و سایر خشونت های جنسی را در مناطق تحت اشغال نیروهای مسلح روسیه در چهار منطقه ای که بر آن متمرکز شده بود، مستند کرد.

ناپدری که پسرش در بوچا کشته شد به کمیسیون گفت: «من قبلاً می خواستم کسانی را که مسئول بودند پیدا کنم و آنها را بکشم. اما اکنون می‌خواهم مجرمان محاکمه شوند و می‌خواهم حقیقت آشکار شود.»

اولین کشتی تجاری حامل غلات تحت ابتکار غلات دریای سیاه.

اولین کشتی تجاری حامل غلات تحت ابتکار غلات دریای سیاه.

صادرات مواد غذایی کاهش یافته است، اما ابتکار غلات رونق زیادی ایجاد می کند

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) روز سه‌شنبه 180.4 میلیون دلار برای تقویت ظرفیت اوکراین برای ذخیره‌سازی مواد غذایی، آزمایش‌ها و گواهینامه‌هایی که برای صادرات مواد غذایی از طریق مرز مورد نیاز است، درخواست کرد.

فائو تا به امروز 79.7 میلیون دلار را بسیج کرده است و شکافی 100.7 میلیون دلاری ایجاد کرده است که برای حمایت از خانوارها در مناطق روستایی در فصل زمستان ضروری است.

به گفته دولت، اوکراین در سال بازاریابی 2022-23 12.9 میلیون تن غلات، حبوبات و آرد صادر کرده است که این رقم در سال گذشته 20 میلیون تن بوده است.

بیش از 7.8 میلیون تن از این غلات و مواد غذایی از طریق ابتکار غلات دریای سیاه، که توسط سازمان ملل متحد و شرکا ایجاد شده است، صادر شد تا مواد غذایی و کودهای شیمیایی بتوانند به بازارهای خارج از کشور، به ویژه جایی که بیشترین نیاز در کشورهای در حال توسعه است، برسد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم