پرونده الیزابت هلمز قبل از صدور حکم درام بیشتری به خود می گیرد

سن خوزه، کالیفرنیا – هنگامی که الیزابت هولمز، موسس استارت آپ شکست خورده آزمایش خون Theranos، در ژانویه به تقلب محکوم شد، این حکم نشان دهنده پایان یک حماسه طولانی بود.

اما در ماه های بعد، همانطور که خانم. هولمز منتظر حکم او بوده است، درام پیرامون پرونده او فقط تشدید شده است.

اول خانم همدست هولمز، افسر ارشد عملیات سابق Theranos، در ماه ژوئیه به اتهام کلاهبرداری محکوم شد. سپس خانم هولمز از قاضی خواست تا محکومیت خود را با استناد به فقدان شواهد لغو کند و انبوهی از درخواست ها را برای محاکمه جدید بر اساس شواهد جدید ارائه کرد. در جلسات اخیر در مورد این پرونده، به نظر می رسید که او فرزند دوم خود را باردار است. و در ماه اوت، یک شاهد کلیدی در یک پرونده جنایی کاری بسیار غیرعادی انجام داد: او در خانه او حاضر شد.

آن حادثه اساس خانم شد. آخرین تلاش هولمز برای معکوس کردن ثروتش. روز دوشنبه، این زن 38 ساله، والدین و شریک زندگی‌اش، وکلا و گروهی از رسانه‌ها در یک دادگاه فدرال در سن خوزه، کالیفرنیا، گرد هم آمدند تا در جلسه‌ای که می‌تواند راه را برای محاکمه‌ی جدید او باز کند. ملاقات شاهد کلیدی، خانم. وکلای هولمز بحث کردند و سوالاتی در مورد اعتبار او و عادلانه بودن محاکمه مطرح کردند.

به گفته کارشناسان، این حرکت یک شات طولانی است.

آماندا کرامر، دادستان فدرال سابق که شریک شرکت حقوقی Covington & Burling است، گفت: «تقریباً قطعی است که قاضی از محاکمه جدید الیزابت هولمز بر اساس بازدید شاهد از خانه‌اش محروم خواهد شد». قاضی به احتمال زیاد اجازه داد جلسه را برای جلوگیری از خانم. هولمز از استفاده از این حادثه در درخواست اجتناب ناپذیر خود، خانم. کرامر افزود.

اما کمی در مورد خانم مورد هولمز، که نمادی از مشکلات فرهنگ استارت‌آپ مبتنی بر هیاهو در سیلیکون ولی بود، معمولی بوده است. خانم. هولمز و شریک زندگی او، بیلی ایوانز، از اظهار نظر در مورد این پرونده یا اینکه آیا منتظر هستند، خودداری کردند.

موضوع یک آگوست است. 8 بازدید از دکتر آدام روزندورف، که نقش کلیدی در ظهور ترانوس به عنوان مدیر آزمایشگاه آن داشت. او بعداً یک افشاگری شد که به افشای کلاهبرداری شرکت کمک کرد. ترانوس به بیماران و سرمایه گذاران گفته بود که فناوری انقلابی آن می تواند هزاران آزمایش خون را با یک قطره خون به دقت انجام دهد در حالی که نمی تواند.

در دوران خانم محاکمه هولمز در سال گذشته، که در آن او با نزدیک به ده ها مورد از بیماران و سرمایه گذاران گمراه کننده روبرو شد. روزندورف شش روز کبودی شهادت را تحمل کرد که طولانی‌ترین شاهد در بین شاهدان بود. پس از آن، هیئت منصفه گفتند که شهادت او را یکی از معتبرترین ها در دادگاه یافته اند.

سپس در ماه اوت، دکتر. روزندورف از دفتر سابق Theranos در پالو آلتو، کالیفرنیا و همچنین اولین فروشگاه Walgreens که شرکت با آن کار کرده بود، بازدید کرد. او متوجه شد که هر دو رفته اند.

وکلای او در پرونده ای گفتند که در نتیجه، او “ناگهان احساس کرد که گفتگو با متهم قطعه گم شده” برای ادامه زندگی اش است. دکتر. روزندورف به سمت خانم رانندگی کرد. اقامتگاه هلمز در نزدیکی وودساید، کالیفرنیا. آقای. ایوانز پاسخ داد و به او گفت که برود.

از آنجا، حساب ها متفاوت است. خانم. اردوگاه هلمز گفت که دکتر. روزندورف نسبت به نقش خود در این وضعیت ابراز گناه کرده بود و گفته بود که دادستان‌های دولتی “چیزها را بدتر از آنچه بودند به نظر می‌رسانند.” خانم. هولمز استدلال کرد که این حادثه به نام دکتر. شهادت روزندورف و کل پرونده دولت زیر سوال رفت، که به این معنی بود که او مستحق یک محاکمه جدید بود.

روز دوشنبه، دکتر. روزندورف به جایگاه بازگشت. قاضی ادوارد داویلا که بر خانم ناظر نظارت داشت. محاکمه هولمز، پرسید که آیا دکتر. شهادت روزندورف در دادگاه صادقانه بود و اینکه آیا دولت صادقانه حقایق را ارائه کرده است یا خیر. او شهادت مثبت داد.

سپس لنس وید، خانم. وکیل هولمز، او را کباب کرد. چرا دکتر روزندورف می‌خواهد خانم را ببیند. هلمز؟ داشت دکتر روزندورف یک فروپاشی روانی داشت که بر شهادت او تأثیر گذاشت؟ آیا دولت سعی داشت همه را بد جلوه دهد؟ دکتر بود روزندورف به دنبال کمک به خانم هلمز؟

دکتر. روزندورف در پاسخ با متهم کردن خانم. وکلای هولمز از تلاش برای ترسیم او به عنوان یک دروغگو. او گفت که برای کارمندان Theranos که تحت تأثیر این رسوایی قرار گرفته اند احساس همدردی می کند – اما نه برای خانم. هولمز و همدستش رامش بالوانی. وی افزود که احساس بدی دارد که خانم. اگر هولمز به زندان می رفت، فرزندان هولمز بدون مادر بزرگ می شدند.

خانم. هولمز در چهار فقره کلاهبرداری مجرم شناخته شد که هر کدام حداکثر 20 سال زندان داشتند.

دکتر. روزندورف شهادت داد که تماس او با خانم. انگیزه هولمز برای شفا یافتن بود.

“من نمی خواهم به خانم کمک کنم. هلمز گفت. “او کسی نیست که بتوان به او کمک کرد. در این مرحله او باید به خودش کمک کند. او باید بدهی خود را به جامعه بپردازد.»

خانم. هلمز به دکتر خیره شد. روزندورف در طول شهادت خود، گهگاه یادداشت برداری می کرد. همانطور که او رفت، دست در دست با آقای. ایوانز، او به خبرنگاران لبخند زد اما به سوالات پاسخ نداد.

بیرون از دادگاه، دکتر. روزندورف از گروهی از دوربین های خبری فرار کرد. وکیل دکتر روزندورف از اظهار نظر خودداری کرد.

قاضی داویلا گفت که پاسخ سوالات خود را در رابطه با این حادثه دریافت کرده است. او تصمیم خواهد گرفت که آیا خانم. هولمز سزاوار محاکمه جدیدی در هفته های آینده است.

خانم. قرار است هولمز در نوامبر محاکمه شود. 18. انتظار می رود که او درخواست تجدید نظر کند.

آقای. بالوانی که به ده ها فقره کلاهبرداری برای ترانوس محکوم شده بود، قرار است در نوامبر محکوم شود. 15. او سعی کرد در بازدید از دکتر. روزندورف به خانم هولمز به عنوان دلیلی برای محاکمه جدید خود. این درخواست رد شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم