پرونده تبعیض برایان فلورس علیه NFL ممکن است به دادگاه منتقل شود

قاضی فدرال روز چهارشنبه حکم داد برایان فلورس که در یک شکایت NFL و تیم های آن را به تبعیض علیه او و سایر مربیان رنگین پوست در شیوه های استخدام خود متهم کرده است، می تواند به پرونده خود ادامه دهد.

حکم صادره توسط قاضی والری ای. کاپرونی از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، به این معنی است که فلورس می تواند پرونده خود را از طریق سیستم قضایی تحت فشار قرار دهد نه اینکه به دنبال حل و فصل در داوری خصوصی باشد، فرآیندی که توسط NFL نظارت می شود. کمیسر راجر گودل

کاپرونی در حکمی 30 صفحه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، نوشت: «این پرونده، شیوه‌های استخدامی تیم‌های لیگ ملی فوتبال را در کانون توجه قرار می‌دهد. اگرچه اکثریت واضح بازیکنان حرفه ای فوتبال سیاه پوست هستند، اما تنها درصد کمی از مربیان سیاه پوست هستند.

فلورس که سیاه‌پوست و تبار هندوراسی است، در فوریه 2022 شکایتی را ارائه کرد. در آوریل همان سال، دو مربی سیاه‌پوست دیگر به این پرونده ملحق شدند، که آنها استدلال کردند که باید به عنوان یک دعوای دسته جمعی تأیید شود. قاضی ادعاهای مطرح شده توسط ری هورتون، کمک مربی قدیمی و هماهنگ کننده دفاعی، و استیو ویلکز، مربی موقت کارولینا پانترز در فصل گذشته، را در معرض داوری قرار داد. NFL استدلال کرد که ادعاهای هر سه مربی باید در داوری شنیده شود.

حکم روز چهارشنبه یک پیروزی قابل توجه برای فلورس بود، زیرا ادعاهای او علیه لیگ و جاینتز، دنور برونکوس و هیوستون تگزاس می تواند در دادگاه فدرال ادامه یابد، جایی که ممکن است شهادت و شواهد مربوط به شیوه های استخدام لیگ علنی شود.

کاپرونی حکم داد که بخش جداگانه ای از پرونده فلورس، علیه دلفین های میامی، بر اساس قرارداد استخدامی او با این تیم اداره می شود و بنابراین باید توسط یک داور رسیدگی شود. فلورس قبل از اخراج در سال 2022 در سه فصل به عنوان سرمربی دلفین ها رکورد 24-25 را به دست آورد.

داگ ویگدور، وکیل فلورس، در بیانیه‌ای گفت: «از اینکه کلاس مربی فلورس ادعا می‌کند تبعیض سیستماتیک علیه NFL و چندین تیم در دادگاه و در نهایت در مقابل هیئت منصفه همتایانش مطرح می‌شود، خوشحال است».

دو طرف در 24 مارس در یک کنفرانس پیش از محاکمه با یکدیگر ملاقات خواهند کرد تا برنامه ای برای دعوا از جمله پارامترهای کشف شواهد ارائه کنند.

برایان مک کارتی، سخنگوی NFL، در بیانیه‌ای گفت که لیگ تشخیص می‌دهد که باید کارهای بیشتری برای بهبود تنوع و شمول آن انجام شود و از تصمیم دادگاه برای ارسال چند مورد از ادعاها به داوری خرسند است. وی گفت: “ما قصد داریم به سرعت با داوری ها مطابق دستور دادگاه پیش برویم و به دنبال رد ادعاهای باقی مانده هستیم.”

فلورس ادعا کرد که جست‌وجوی سرمربی که توسط غول‌ها در سال 2022 و برونکوس در سال 2019 هدایت می‌شد، “شور” بود، زیرا مدیران تیم از قبل نامزدهایی را که می‌خواستند استخدام کنند – برایان دابول و ویک فنجیو، که دنور پس از سه فصل اخراج کرد – انتخاب کرده بودند و با فلورس صحبت کرد. فقط برای رعایت قوانین لیگ که تیم ها را ملزم به مصاحبه با نامزدهای رنگین پوست می کند.

فلورس در آوریل گذشته، تگزاسی‌ها را به شکایت خود اضافه کرد و مدعی شد که این تیم با حذف او از بررسی پست سرمربی آزادشان در سال گذشته، از او به خاطر طرح شکایت تلافی جویانه اقدام کرد. شغل تگزاسی ها توسط لووی اسمیت، مربی سیاه پوست، که هماهنگ کننده دفاعی تیم بود، پر شد. او پس از یک سال اخراج شد و تبدیل به دومین مربی متوالی سیاه پوست شد که تیم تنها برای یک فصل استخدام کرد.

غول‌ها از اظهار نظر درباره حکم قاضی در روز چهارشنبه خودداری کردند، اما تیم قبلاً ادعاهای فلورس را “ناراحت کننده و به سادگی نادرست” خوانده بود. Broncos و Texans به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

در فوریه 2022، فقط 18 روز پس از شکایت او علیه لیگ، فلورس به عنوان یک دستیار دفاعی ارشد توسط پیتسبورگ استیلرز استخدام شد. ماه گذشته، او به عنوان هماهنگ کننده دفاعی وایکینگ های مینه سوتا استخدام شد.

در حال حاضر شش سرمربی رنگین پوست در لیگ حضور دارند: مایک تاملین از فولاد؛ تاد بولز از تیم تامپا باکینرز; DeMeco Ryans از تگزاسی ها; مایک مک دانیل از دلفین ها; رابرت صالح از جت ها; و ران ریورا از فرماندهان واشنگتن. این تعداد نسبت به فصل گذشته افزایش نیافته است. رایانز که جایگزین اسمیت در هیوستون شد، تنها مربی سیاه پوستی بود که برای هر یک از پنج پست آزاد در این زمستان استخدام شد.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما