پنج فیلم علمی تخیلی برای پخش در حال حاضر

آن را در Paramount+ پخش کنید. اجاره یا خرید در اکثر سیستم عامل های اصلی.

فیلم دن برک و رابرت اولسن با یک شعله قرمز مرموز شروع می‌شود که از آسمان به پایین می‌آید، بنابراین ما فوراً مشکوک می‌شویم که چه کسی (یا چه چیزی) طرح را آغاز خواهد کرد. و ممکن است دوستانه نباشد، زیرا شانس یک سفر کوله‌پشتی درست در یک فیلم علمی تخیلی بسیار کم است. در واقع، پس از اینکه هری (جیک لیسی، از فصل 1 “نیلوفر سفید”) و دوست دخترش، روث (مایکا مونرو، “It Follows”) در یک مسیر منزوی در اورگان حرکت می کنند، همه چیز به سرعت خراب می شود. اضطراب او را چنان فلج می کند که دارو مصرف می کند و به یک درمانگر مراجعه می کند، اما بازیگوشانه سعی می کند سفری را که جیک به دقت برنامه ریزی کرده است خراب نکند. و پس از آن، البته، همه چیز به پایان می رسد، با چند شاه ماهی قرمز زیبا و پیچش های داستانی که فیلمنامه را تندتر می کند. “Significant Other” (عنوان به طرز هوشمندانه‌ای چند معانی مختلف را به نمایش می‌گذارد) ترکیبی فشرده و مؤثر از داستان علمی تخیلی و ترسناک است، با ترس‌هایی که کمتر توسط تاکتیک‌های شوک ایجاد می‌شود تا ترس فزاینده. این ناراحتی تا حدی به واسطه فیلمسازی خوب در بیننده ایجاد می شود – فیلم با سرعتی تند، بازی خوب و با حال و هوای بد (فقط CGI کمی ارزان به نظر می رسد). و تا حدودی از «دیگری مهم» ناشی می‌شود که با مشغله‌های مشترک سروکار دارد: آیا تا به حال کاملاً می‌دانیم که در کنار چه کسی قرار داریم؟

آن را در Hulu پخش کنید.

پس از «مالک» (2020)، براندون کراننبرگ به تحقیقات خود درباره ماهیت هویت ادامه می‌دهد – موضوع مهمی در ستون این هفته است – با یک عنصر طنز وحشیانه: معلوم می‌شود، افراد ثروتمند می‌توانند و از توانایی‌هایشان برای خرید راهشان سوء استفاده خواهند کرد. از هر چیزی الکساندر اسکارسگارد نقش جیمز، نویسنده‌ای مسدود شده را بازی می‌کند که به لطف همسر ثروتمندش، ام (کلئوپاترا کلمن) از زندگی بلند پروازی لذت می‌برد. یک شب سرنوشت ساز، در حالی که این زوج در تعطیلات در کشور خیالی لی تولگا هستند، جیمز به طور تصادفی یک مرد محلی را می کشد. او با موافقت با ایجاد یک دوتایی از خود، از مجازات اعدام فرار می کند و سپس اجرای آن تکراری را تماشا می کند. این او را از بی‌نامی‌اش دور می‌کند و با گروهی از گردشگران ثروتمند و لذت‌گرا (از جمله میا گوت و جلیل لسپرت به عنوان یک زوج انحرافی خاص) که خلأ قانونی را برای افراط در لگدهای فاسد می‌بینند، درگیر می‌شود. «استخر بی‌نهایت» یک رفتار غیراخلاقی منحط را به تصویر می‌کشد که حتی آن‌قدرها هم دور از ذهن نیست – مصونیت از مجازات در زندگی واقعی بیداد می‌کند، و فناوری شبیه‌سازی فیلم ممکن است در این نقطه نزدیک باشد. این کابوس ممکن است در بروشورهای سفرهای شیک با لحن آفتاب‌بوسیده بیان شود، اما این باعث می‌شود که این کابوس بیش‌تر سرد شود.

همانطور که اولین ویژگی دوست داشتنی و کم کلام Mounia Akl شروع می شود، عنوانی به ما اطلاع می دهد که در “لبنان، در آینده نزدیک” هستیم. بیروت تقریباً به طور کامل ناکارآمد شده است و یک بحران زباله که از کنترل خارج شده است، درگیر شده است. این موضوع بر خانواده باکری که سرپرست آن ولید (صالح باکری) سرسخت است و در انزوای خودکفایی در یک محوطه روستایی زندگی می‌کند، تأثیری نمی‌گذارد. سپس یک روز، کارگران حاضر می شوند و به باکری ها اطلاع می دهند که محل دفن زباله همسایه است. خانواده ولید به اندازه او از این موضوع ناراحت نیستند. همسرش، ثریا (نادین لبکی، کارگردان فیلم‌هایی چون «کپرناحوم» و «کارامل»)، در گذشته خواننده مشهوری بود و حسرت بخش‌هایی از زندگی قدیمی‌اش را می‌خورد. بحران جدید می تواند راهی برای او باشد. دو دختر جوان آنها مجذوب تغییر روال زندگی خود شده اند. از آنجایی که کیسه های زباله آبی رنگ در منظره ای بکر و بکر ظاهر می شوند، سخت است که از این تصور از سیاره ای که به آرامی به سمت خود ویرانگری فرو می رود، دل شکسته نشویم. با این حال، در قلب خود، “کاستا براوا، لبنان” پرتره ای است که با ظرافت ساخته شده از خانواده ای است که به شدت در تلاش برای حفظ آن در مواجهه با دنیایی است که دیوانه شده است.

اجاره یا خرید در اکثر سیستم عامل های اصلی.

پیتر (متیو جفرز) به شدت به پول نیاز دارد، بنابراین وقتی همسایه‌اش وینونا (سارا هی) به او 1700 دلار پول نقد پیشنهاد می‌کند تا به کانادا برود، به اندازه کافی ناامید می‌شود، هرچند بسیار بدخلق. او علاوه بر پول دلیلی برای همراهی دارد، در حالی که وینونا مأموریتی کاملاً متفاوت دارد: او به پیتر اطلاع می دهد که در سن 15 سالگی توسط بیگانگان از آندرومدا ربوده شده است و پس از مدت ها غیبت آنها به او دستور داده اند که در زمان و مکان خاصی در کانادا فیلم‌های جاده‌ای یکی از زیرژانرهای مورد علاقه در قلمرو مستقل کم‌هزینه هستند، اما ویژگی خوان فیلیپه زولتا به‌راحتی از همه چیز متمایز می‌شود. کارگردان دست مطمئنی در ترکیب و تدوین تصویر دارد (که به نظر یک نیاز اساسی فیلمسازی است اما در واقع دور از انتظار است) و فیلم او با بازی‌های عالی جفرز و هی تثبیت شده است. مانند بسیاری از فیلم‌های مربوط به یک سفر، «اشیای ناشناس» حول محور برخوردهای متوالی ساخته شده است، برخی عجیب و غریب و برخی دیگر دلخراش، تا لحظه سرنوشت‌سازی که پیتر و وینونا به مقصد می‌رسند. بازده در واقع کار می کند.

هوش مصنوعی مدت‌هاست وسواس داستان‌های گمانه‌زنی داشته است، اما اکنون یک تغییر بزرگ وجود دارد: واقعیت در حال فراگیری است. در این فیلم کانادایی به کارگردانی آوریل مولن، «شبیه‌سازان» نسل هفتم از نظر فیزیکی از انسان قابل تشخیص نیستند. (در یک لمس خوب، آنها مانند برخی از محصولات فانتزی اپل شماره گذاری شده اند.) سوال بزرگ این است که آیا آنها از نظر فکری و عاطفی نیز به ما نزدیکتر شده اند یا خیر. ببین، دوباره دوست قدیمی ما “هویت مبهم” است!

شخصیت‌های اصلی شامل یک زوج (جوردانا بروستر و رابی آمل) هستند که در آن‌ها شوهر پس از تصادف با یک نسخه اندرویدی دقیق جایگزین شد. ماموری از سازمان اجرای انطباق هوش مصنوعی (سام ورتینگتون) که «سیم‌های» را که به‌طور غیرقانونی راه‌اندازی مجدد شده‌اند را ردیابی می‌کند. و یک متخصص (Simu Liu) با یک برنامه مرموز.

هر زمان که سعی می‌کند برای اکشن برود، «Simulant» کوتاه می‌آید، و امتیاز تپش‌آمیز Blitz//Berlin کمکی نمی‌کند – هیچ‌کس این را با «بلید رانر» اشتباه نمی‌گیرد. این فیلم به‌عنوان یک درام رابطه‌ای بسیار محکم‌تر است، شبیه به سریال بریتانیایی «انسان‌ها»، که در آن ساخته‌های مصنوعی «سینث» نامیده می‌شوند. موضوع غالب این است که مرز بین انسان و انسان ساخته شده است: آیا سیم‌ها می‌توانند روح داشته باشند؟ آیا آنها می توانند عاشق شوند؟ در این تالار آینه هرگز مطمئن نیستید که اصل کیست و بازتاب کیست و چه چیزی این دو را از هم جدا می کند.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما