کارشناسان ثبات مالی در فدرال رزرو روی املاک تجاری محتاطانه نگاه می کنند

کارشناسان ثبات مالی فدرال رزرو پس از یک سال افزایش نرخ بهره به دنبال نقاط ضعف هستند – و با بررسی خطرات احتمالی پیش روی سیستم، آنها به طور فزاینده وام های اداری و سایر وام های تجاری املاک و مستغلات را زیر نظر دارند.

مقامات فدرال رزرو در سال گذشته به سرعت هزینه های استقراض را افزایش داده اند – از نزدیک به صفر در اوایل سال 2022 به کمی بیش از 5 درصد – تا با کند کردن اقتصاد، تورم سریع را کاهش دهند. تاکنون، پیامدهای آن تغییر ناگهانی در بخش بانکی آشکارتر بوده است. یک سری از بانک‌های پرمخاطب در هفته‌های اخیر سقوط کرده یا با آشفتگی مواجه شده‌اند تا حدی به این دلیل که برای هزینه‌های وام سنگین‌تر آماده نبودند.

اما کارکنان فدرال رزرو و کارشناسان بازار که مورد بررسی قرار گرفتند، از املاک تجاری به عنوان یکی دیگر از حوزه‌هایی که ارزش مشاهده در گزارش ثبات مالی بانک مرکزی دو بار در سال را دارد، نام بردند که روز دوشنبه منتشر شد.

کارکنان فدرال رزرو در این گزارش نوشتند که جهش در نرخ بهره در سال گذشته “این خطر را افزایش می دهد” که وام گیرندگان تجاری نتوانند پس از پایان دوره وام های خود، وام های خود را مجدداً تامین مالی کنند، کارکنان فدرال رزرو با اشاره به ارزش املاک تجاری “بالا” باقی بماند.

در این گزارش آمده است: «میزان اصلاح ارزش دارایی‌ها می‌تواند بسیار زیاد باشد و بنابراین می‌تواند منجر به زیان اعتباری توسط دارندگان بدهی CRE شود.

در این گزارش آمده است: «فدرال رزرو نظارت بر عملکرد وام‌های CRE را افزایش داده و روش‌های بررسی را برای بانک‌هایی که ریسک تمرکز CRE قابل توجهی دارند، گسترش داده است.

نظرات فدرال رزرو در مورد املاک و مستغلات تجاری به جای اخطار کامل به منزله هشیاری خاموش بود – اما این اظهارات در زمانی است که بسیاری از سرمایه گذاران و اقتصاددانان به دقت این بخش را زیر نظر دارند. چشم انداز ساختمان های اداری در مناطق مرکزی شهر، جایی که کارگران به طور کامل پس از تغییر به کار از راه دور که در طول همه گیری ویروس کرونا آغاز شد، به آنجا بازنگشته اند، به عنوان یک نگرانی خاص در وال استریت ظاهر شده است.

این گزارش شامل نظرسنجی از 25 متخصص در کارگزاران، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سازمان‌های تحقیقاتی و مشاوره‌ای و دانشگاه‌ها بود و آن پاسخ‌دهندگان، املاک تجاری را به‌عنوان چهارمین نگرانی بزرگ خود در زمینه ثبات مالی رتبه‌بندی کردند – پس از خطرات ناشی از افزایش نرخ بهره، استرس بخش بانکی. و تنش های آمریکا و چین، اما قبل از جنگ روسیه در اوکراین و جنگ قریب الوقوع در کنگره در مورد افزایش سقف بدهی.

در این گزارش آمده است: «بسیاری از مخاطبین املاک و مستغلات را به عنوان محرک احتمالی برای ریسک سیستماتیک، به ویژه در بخش تجاری، جایی که پاسخ دهندگان نگرانی‌ها را در مورد نرخ‌های بهره بالاتر، ارزش‌گذاری‌ها و تغییرات در تقاضای کاربر نهایی برجسته کردند، می‌دانستند.

گزارش ثبات فدرال رزرو همچنین بر خطراتی که ممکن است ناشی از آشفتگی اخیر بخش بانکی باشد، برای اقتصاد متمرکز شده است، که بسیاری از مقامات نگران هستند که ممکن است بانک ها را وادار به عقب نشینی در هنگام اعطای وام کند. نظرسنجی فدرال رزرو از مقامات وام بانکی که روز دوشنبه منتشر شد نشان داد که تقاضا برای بسیاری از انواع وام ها در ماه های اخیر کاهش یافته است و به تدریج وام گرفتن سخت تر می شود.

در گزارش فدرال رزرو آمده است که نگرانی ها می تواند “بانک ها و سایر موسسات مالی را به انقباض بیشتر در تامین اعتبار به اقتصاد سوق دهد.” انقباض شدید در دسترس بودن اعتبار، هزینه تامین مالی برای مشاغل و خانوارها را افزایش می دهد و به طور بالقوه منجر به کاهش سرعت فعالیت اقتصادی می شود.

گزارش فدرال رزرو هشدار می دهد که اگر بانک ها به شیوه ای چشمگیر عقب نشینی کنند، می تواند اثرات ضربه ای داشته باشد.

در این گزارش آمده است: «با کاهش سود کسب‌وکارهای غیرمالی، استرس مالی و نکول در برخی شرکت‌ها ممکن است افزایش یابد، به‌ویژه به این دلیل که شرکت‌ها بسیار بدهکار هستند – که در صورت بد پیش رفتن کسب‌وکار، آنها را در وضعیت بدتری قرار می‌دهد.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما