گزارش سنا می گوید که برنامه های مدیکر خصوصی، مشتریان را برای ثبت نام گمراه می کند

بر اساس تحقیقات جدید در مورد شیوه‌های بازاریابی فریبنده در سازمان‌های دولتی، شرکت‌هایی که طرح‌های مدیکر خصوصی را به افراد مسن می‌فروشند، به عنوان خدمات درآمد داخلی و سایر سازمان‌های دولتی ظاهر شده‌اند، مشتریان را در مورد اندازه شبکه‌های خود گمراه کرده‌اند و طعمه افراد آسیب‌پذیر مبتلا به زوال عقل و اختلالات شناختی می‌شوند. صنعت روز پنجشنبه توسط دموکرات ها در کمیته مالی سنا منتشر شد.

بسیاری از افراد می گویند که بدون اینکه متوجه باشند در برنامه ها ثبت نام کرده اند.

این گزارش شکایات 14 ایالت و بسیاری از مواد بازاریابی تولید شده توسط بیمه‌گران و شرکت‌هایی را که برای کمک به فروش طرح‌های خصوصی استخدام می‌کنند، فهرست می‌کند.

این طرح ها بخشی از برنامه ای به نام مزیت مدیکر است که اکنون تقریباً نیمی از تمام ذینفعان مدیکر را ثبت نام می کند. این کمیته می‌گوید افرادی که در مدیکر سنتی و کسانی که قبلاً در یک طرح خصوصی بودند، به‌طور نامناسبی جابجا شده‌اند.

ران وایدن، سناتور دموکرات از اورگان و اورگان، گفت: “غیرقابل اجرا بودن این حجم از کلاهبرداران و هنرمندان کلاهبردار در مدیکر غیرقابل قبول است و من از نزدیک با CMS کار خواهم کرد تا اطمینان حاصل کنم که به این افزایش چشمگیر شکایات بازاریابی رسیدگی خواهد شد.” رئیس کمیته، با اشاره به مراکز خدمات مدیکر و مدیکر، آژانسی که بر مدیکر نظارت دارد. Medicare Advantage گزینه‌های طرح ارزشمند و مزایای اضافی را برای بسیاری از سالمندان ارائه می‌دهد، اما بسیار مهم است که از هر گونه تاکتیک یا بازیگری که به سالمندان آسیب می‌رساند یا اعتماد آنها به برنامه را تضعیف می‌کند، متوقف شود.

Medicare Advantage به یک بازار بسیار پرسود برای بیمه‌گران سلامت تبدیل شده است. اما بسیاری از بیمه‌گرانی که چنین طرح‌هایی را می‌فروشند متهم به اغراق‌کردن میزان بیمار بودن مشتریانشان شده‌اند، طبق بررسی نیویورک تایمز در ماه گذشته که نشان داد، چهار نفر از پنج شرکت بزرگ بیمه با شکایت فدرال به اتهام کلاهبرداری مواجه شده‌اند.

Tricia Neuman، معاون ارشد در بنیاد خانواده Kaiser، که در حال کار بر روی بررسی تبلیغات تلویزیونی توسط این برنامه است، گفت: «از آنجایی که این یک خط کسب و کار سودآور است، آنها انگیزه ای برای بازاریابی بیشتر دارند. و آنها پول بیشتری برای انجام بازاریابی دارند که باعث افزایش درآمد می شود.»

بیشتر رفتارهای مستند شده در این گزارش از سوی کارگزاران بیمه یا شرکت های بازاریابی شخص ثالثی است که توسط شرکت ها استخدام شده اند، نه خود بیمه گذاران.

در گزارش سنا اشاره ای نشده است که کدام شرکت های بیمه از رفتارهای توصیف شده سود برده اند. اما رفتار گمراه‌کننده مشابهی را در چندین ایالت و تعداد فزاینده‌ای از شکایات شناسایی کرد که نشان می‌دهد این تاکتیک‌ها به گروه کوچکی از بازیگران بد محدود نمی‌شد.

گروه های بازرگانی صنعتی این شیوه ها را محکوم کردند.

کریستین گرو، سخنگوی AHIP، یک گروه تجاری صنعتی، در بیانیه‌ای گفت: «سالمندان و افراد دارای معلولیت آمریکا مستحق برنامه‌های Medicare Advantage (MA) هستند که به ارائه خدمات بهتر، دسترسی بهتر به مراقبت و ارزش بهتر ادامه می‌دهد. ارائه دهندگان بیمه سلامت واضح هستند: آمریکایی ها باید در برابر بازیگران بدی که در تبلیغات گمراه کننده و تاکتیک های بازاریابی شرکت می کنند محافظت شوند.

او بر نظارت دقیق دولت فدرال بر بازاریابی صنعت، از جمله قوانین جدیدی که کارگزاران را ملزم می‌کند تا تماس‌های خود را با مشتریان بالقوه ضبط کنند و نظارت بیشتری بر گروه‌های بازاریابی شخص ثالث که مشتریان جدید را ثبت نام می‌کنند، ارائه دهند، تأکید کرد.

گزارش سنا به چندین روش تهاجمی اشاره کرد که به گفته آن تقلب بوده است.

پنج ایالت گفتند که از کارگزارانی آگاه بودند که افراد دارای اختلال شناختی را هدف قرار داده بودند، و شش ایالت نیز نشان دادند که افراد بدون اینکه بدانند برای طرح مزیت مدیکر ثبت نام کرده اند.

در این گزارش آمده است که شرکت های بازاریابی در چندین ایالت نامه هایی را برای ذینفعان مدیکر ارسال کردند که شبیه به مکاتبات خدمات درآمد داخلی، اداره تامین اجتماعی یا خود مدیکر بود.

پست‌ها برای ایجاد سرنخ برای کارگزاران بیمه طراحی شده‌اند. قوانین فدرال از تماس سرد با ذینفعان مدیکر جلوگیری می کند. اما هنگامی که پاسخ دهندگان با یک فرم تماس بگیرند، کلیک کنند یا پست کنند، شرکت ها اجازه دارند به طور مکرر با آنها تماس بگیرند. این تحقیق فرم‌های مشابهی را از چندین ایالت پیدا کرد که شبیه اسناد مالیاتی بودند، با استفاده از فونت و طرح‌بندی یک فرم IRS. یکی از پست‌های یوتا اعلام کرد: «مهم-تکمیل و بازگرداندن کارت پستی-پرداخت شده ظرف 5 روز».

این گزارش همچنین می‌گوید که پرهیز مکرر در تبلیغات تلویزیونی و ارسال‌های پستی این ایده بود که تغییر به مزیت مدیکر مزایای تامین اجتماعی ذینفعان را افزایش می‌دهد. برخی از برنامه ها حق بیمه کمتری نسبت به Medicare سنتی دریافت می کنند، اما نه بیشتر. طبق تحقیقات کمیته مشاوره پرداخت مدیکر، امسال تنها 7 درصد از ذینفعان در طرحی ثبت نام کردند که چنین تخفیف حق بیمه ای را ارائه می کرد.

این گزارش مردی از اورگان را توصیف می‌کند که پس از شنیدن این موضوع که تعویض چک امنیت اجتماعی او را 135 دلار در ماه افزایش می‌دهد، در طرح مزیت مدیکر ثبت نام کرد. معلوم شد که طرح جدید او داروهای تجویزی را پوشش نمی‌دهد و درآمد تامین اجتماعی او تغییری نکرده است زیرا Medicaid قبلاً حق بیمه مدیکر خود را پرداخت کرده است. بر اساس شکایتی که در گزارش سنا ذکر شده است، “او زمانی که به داروخانه رفت شگفت زده شد و بسیار استرس داشت.” “او می گوید که هرگز به او گفته نشده بود و هرگز در طرحی ثبت نام نمی کرد” بدون پوشش دارو.

10 ایالت از 14 ایالت گفتند که مردم در مورد اینکه آیا پزشکانشان یا داروهایی که برایشان تجویز می شود تحت پوشش یک طرح قرار می گیرد یا خیر سردرگم هستند. در اورگان، یک بیمار از مدیکر سنتی و خط مشی مکمل مدیکر به طرح مزیت مدیکر توسط ماموری که به خانه او آمد، تغییر یافت. طرح جدید همه ارائه دهندگان سلامت روان را به عنوان بخشی از شبکه خود در بر نمی گرفت. همه ادعاهایی که قبلا پوشش داده شده بود، رد شد.

بر اساس شکایت دیگری، به یک زن 94 ساله مبتلا به زوال عقل در میسوری، طرحی فروخته شد که شامل بیمارستان یا پزشکانی که در منطقه روستایی خود دیده بود، نبود. او مجبور شد برای مراقبت های پزشکی خود بسیار بیشتر سفر کند.

برنامه های Medicare Advantage به طور فزاینده ای محبوب شده اند. آنها ملزم به ارائه مزایای مشابه با Medicare سنتی هستند، و بسیاری از آنها شامل مزایای اضافی مانند مزایای دندانپزشکی، عضویت در باشگاه یا حق بیمه کمتر است. اما این طرح‌ها معمولاً با شبکه‌های ارائه‌دهنده محدود ارائه می‌شوند، به این معنی که تغییر برنامه‌ها می‌تواند به معنای از دست دادن دسترسی به پزشکان یا پوشش نسخه‌های خاص باشد. اکثر ذینفعان مدیکر مجازند سالی یکبار برنامه های خود را تغییر دهند، در دوره ای که به نام ثبت نام آزاد شناخته می شود، که امسال از اکتبر آغاز شد. 15 و پایان دسامبر 7.

این زمانی از سال است که تبلیغات، پست‌ها و بازاریاب‌های تلفنی بسیار فراگیر هستند. Medicare اخیراً وعده داده است که نظارت خود را در سال جاری و سال آینده افزایش دهد، اما به نظر می رسد محبوبیت روزافزون این برنامه و مقررات ضعیف تر تحت دولت ترامپ منجر به افزایش شکایات به Medicare شده است.

این گزارش می گوید که شکایات به مراکز خدمات مدیکر و مدیکید بیش از دو برابر شده است، از 15,497 شکایت در سال 2020 به 39,617 شکایت در سال 2021. چندین تنظیم کننده بیمه ایالتی نیز افزایش یافته اند.

سیسی کانولی، مدیر اجرایی اتحاد برنامه‌های سلامت جامعه، که ماه گذشته به سناتور وایدن درباره نگرانی‌هایی که مردم گمراه می‌شوند، گفت: «در برخی مناطق کشور، سالمندان گیج و شرم‌زده قربانی شیوه‌های بازاریابی نامناسب شده‌اند. در تغییر برنامه ها

او در مصاحبه ای گفت: «از تجربه روی زمینی اعضای ما بسیار واضح است که رشد قابل توجهی داشته است. برنامه‌ها می‌گویند که اعضا بدون اطلاع آن‌ها به شرکت‌های بیمه رقیب منتقل می‌شوند، از جمله طرحی که در آن یک ذینفع چهار بار از عضویت خارج شد و در نهایت اجازه ماندن پیدا کرد.

دیوید لیپشوتز، معاون مرکز حمایت از مدیکر، که از مقررات قوی تر برنامه ها حمایت می کند، گفت که مدیکر می تواند به طور قابل توجهی در مورد اجرای قوانین علیه بازاریابی فریبکارانه تهاجمی تر باشد.

او گفت: «طرح‌ها ممکن است سعی کنند از این رفتار نادرست بازاریابی فاصله بگیرند و بگویند ما هیچ کنترلی بر این نمایندگان و کارگزاران یا شرکت‌های کارگزاری آنها نداریم، اما CMS کاملاً واضح است که برنامه‌ها مسئول رفتار این نهادهای پایین دستی هستند.

مدیکر به برنامه‌هایی گفته است که نظارت دقیق‌تر بر مواد بازاریابی را آغاز خواهد کرد. با شروع ثبت نام آزاد بعدی، Medicare تبلیغات تلویزیونی را قبل از پخش بررسی و تأیید می کند تا مطمئن شود که افراد مشهور به طور دقیق مزایای این برنامه ها را توصیف می کنند. (بر اساس این گزارش، یکی از آگهی‌های نمایش‌داده‌شده که جو نامات، ستاره سابق تیم فوتبال را نشان می‌داد، برای مطابقت با مقررات تغییر کرد.)

Chiquita Brooks-LaSure، مدیر CMS گفت: “CMS به هدف مشترک محافظت از افراد با Medicare در برابر بازاریابی گیج کننده و بالقوه گمراه کننده متعهد است و همچنین اطمینان می دهد که آنها اطلاعات دقیق و لازم را برای انتخاب پوشش مناسب با نیازهای خود دارند.” ، در بیانیه ای از کمیته برای گزارش تشکر کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم