یک بار رفتن، دو بار رفتن چگونه برای یک صندلی درجه یک مناقصه بدهیم

آماندا میکس که در ماه نوامبر برای ماه عسل با خطوط هوایی اتیوپی به تانزانیا پرواز کرد، آماده جشن گرفتن بود. بنابراین، وقتی ایمیلی دریافت کرد که از او دعوت می‌کرد تا برای سفر بین آدیس آبابا، اتیوپی، و کوه کلیمانجارو در تانزانیا، صندلی‌های کلاس تجاری را پیشنهاد دهد، او روی آن پرید و دو صندلی برای پرواز کمتر از سه ساعت دریافت کرد. به قیمت 590 دلار

خانم می‌گوید: «ما کاملاً احساس می‌کردیم که در حال ولخرجی هستیم. میکس، یک وبلاگ نویس سفر در سنت. لویی که برای بلیط رفت و برگشت اقتصادی خود از شیکاگو به هر نفر 910 دلار پرداخت کرد. کلاس تجاری در کل مسیر می تواند پنج برابر این مقدار باشد. “این ماه عسل ما است، ما فقط یک بار این کار را انجام می دهیم، چرا که نه؟” طرز فکر.»

چرایی‌ها در میان پروازهای اقتصادی اکنون چیزی را ایجاد می‌کنند که تحلیل‌گران معتقدند ممکن است میلیون‌ها دلار برای خطوط هوایی شرکت‌کننده که حراج‌های خودکار را برای صندلی‌های کلاس ممتاز در هواپیماها ارائه می‌دهند، باشد. این روش – که در میان شرکت‌های هواپیمایی خارجی با پیکاپ کمیاب در داخل کشور رشد می‌کند – به پروازهای اقتصادی این فرصت را می‌دهد که با نرخی تخفیف‌یافته ارتقا پیدا کنند و پروازی طولانی مدت که می‌تواند یک پرواز تنگ و بی‌خواب باشد را بهبود بخشد.

کن هریس، بنیانگذار و مدیر اجرایی Plusgrade، یک شرکت فناوری که در سال 2009 تأسیس شد و در حال حاضر با حدود 125 تجارت مسافرتی از جمله کانتاس، ژاپن کار می کند، گفت: «مسافران از پرداخت هزینه برای چیزهایی خوشحال می شوند، اگر تجربه ای باشد که در مورد آن هیجان زده باشند. خطوط هوایی و اتحاد ایرویز، برای اجرای مزایده ارتقاء.

به گفته این شرکت، کسب‌وکارهایی مانند Plusgrade که در سال گذشته 3.5 میلیارد دلار درآمد کسب کردند، در بازگشت پس از قرنطینه به سفر رونق گرفتند، زیرا پروازها به دنبال رفتار با خود هستند و خطوط هوایی صندلی‌های ممتاز بیشتری در دسترس دارند به دلیل تداوم کاهش سرعت سفرهای کاری. .

کوین استاملر، موسس و مدیر اجرایی SeatBoost، یک سرویس مزایده که در حال حاضر با سه شرکت هواپیمایی کار می کند، گفت: خطوط هوایی در تلاش هستند تا مشتریان اوقات فراغت را به مشتریان اوقات فراغت بالا تبدیل کنند. “این ارزان ترین راه برای ارتقاء است.”

در دو پرواز جداگانه در شرکت‌های خارجی در سال گذشته، فرصت‌های ارتقاء به من پیشنهاد شد و پیشنهادهای برنده و بازنده ارائه شد، که مرا تشویق کرد تا با دقت بیشتری به این عمل نگاه کنم. موارد زیر چیزی است که من یاد گرفتم و توضیح می دهد که چرا ممکن است در پرواز بعدی، قطار یا سفر دریایی خود حراجی های ارتقا پیدا کنید.

اگرچه خطوط هوایی شرکت‌کننده می‌توانند شرایط و زمان فروش را تعیین کنند، اما اکثر آنها به این صورت عمل می‌کنند: در عرض یک هفته پس از پرواز، مسافران ایمیلی دریافت می‌کنند که به آنها فرصتی برای پیشنهاد ارتقای پیشنهاد می‌دهد. (به‌روزرسانی‌ها اغلب به کلاس تجاری است، اما ممکن است اقتصاد ممتاز را نیز پوشش دهد، یک پله بالاتر از اقتصاد با فضای پا بیشتر و اغلب خدمات غذا و نوشیدنی بهبود یافته است.)

ایمیل معمولاً حداقل قیمت پیشنهادی را تعیین می کند، که آستانه شرکت است، و گاهی اوقات یک پیشنهاد پیشنهادی بالاتر از آن. پیشنهادها برای تعداد کل مسافران در یک رزرو اعمال می شود، بنابراین، برای مثال، پیشنهاد ارتقاء 300 دلاری برای زوجی که با هم در یک رزرو سفر می کنند، در مجموع 600 دلار خواهد بود. مسافران مناقصه‌گزار در صورت برنده شدن، یک کارت اعتباری برای پرداخت ارائه می‌کنند.

اکثر حراج ها کور هستند و پروازها از برد یا باخت خود ظرف چند روز یا چند ساعت پس از حرکت مطلع می شوند.

نحوه تعیین قیمت ها مبهم است. سال گذشته در خطوط هوایی اتریش، من حداقل 400 یورو (در آن زمان حدود 400 دلار) برای پرواز در کلاس تجاری از وین به شیکاگو پیشنهاد دادم. بلیط اصلی اقتصادی من حدود 1200 دلار رفت و برگشت هزینه دارد. کلاس تجاری نزدیک به چهار برابر بود.

پیشنهاد من پذیرفته شد و علاوه بر گرفتن یک صندلی صاف و غذای بهتر در طول پرواز، به سالن فرودگاه با غذا و نوشیدنی بیشتر، ایستگاه های کاری و غلاف خواب دسترسی پیدا کردم و کیفم جزو اولین کسانی بود که وارد شد. از چرخ و فلک بار. برای سفر 14 ساعته از شروع تا پایان که من را از کلاس مربی تنگی که در پرواز به وین تجربه کردم نجات داد، فکر کردم که این لذت ارزشش را داشت.

در یک پرواز کوتاه‌تر در ماه اکتبر، هنگام بازگشت از پونتا دلگادا در آزور به بوستون، حداقل 200 دلار را برای ارتقای خطوط هوایی آزور پیشنهاد دادم، اگرچه پیشنهاد اولیه پیشنهادی 250 دلار بود. من آن کمپین را از دست دادم.

هر دو Plusgrade و SeatBoost گفتند که هیچ فرمولی برای مناقصه موفق وجود ندارد و خاطرنشان کردند که پویایی پرواز، از جمله میزان پر بودن هواپیما، بر نتایج حراج تأثیر می گذارد.

با SeatBoost که با Lufthansa، Avianca و TAP Air Portugal کار می‌کند، مزایده‌ها ظرف سه ساعت پس از پرواز در اپلیکیشن این شرکت برگزار می‌شود که پیشنهادهای رقابتی و رتبه آنها را نشان می‌دهد. مانند یک حراج زنده، پیشنهاد دهندگان می توانند پیشنهادات خود را مطرح کنند. حراج ها معمولاً چند دقیقه قبل از سوار شدن به پایان می رسد.

آقای “ما در حال دموکراتیک کردن فرآیند ارتقاء هستیم.” استاملر گفت.

اینکه آیا ارتقا ارزش هزینه کردن را دارد یا خیر کاملا ذهنی است. خدمات حراج می گویند نتایج متفاوت است، اما تمایل دارند 20 تا 30 درصد صرفه جویی در قیمت ارتقاء داشته باشند.

در پروازهای پاییزی بین تورنتو و ورشو، جولیا گیفورد حدود 300 دلار، دقیقاً بالاتر از حداقل، برای یک سفر خروجی با قیمت ارزان قیمت در LOT Polish Airlines پیشنهاد داد. کرایه اولیه رفت و برگشت اقتصادی حدود 800 دلار بود.

خانم گفت: «من هر دو جهت را پس از اولین تجربه عالی ارتقا دادم. گیفورد، بومی تورنتو که در ریگا، لتونی زندگی می‌کند، جایی که یک آژانس بازاریابی محتوا و روابط عمومی را اداره می‌کند. او گزارش داد که غذا، فضا و خلق و خوی مهمانداران هواپیما بسیار بهبود یافته است. “خیلی ارزش داشت.”

در حالی که قیمت‌های خطوط هوایی به‌طور بدنامی پویا هستند، با نگاهی به مسیریابی یکسان در پروازهای فعلی، تفاوت بین قیمت‌های اقتصادی و پریمیوم اقتصادی برای کرایه‌های استاندارد قبل از هر حراجی معمولاً بیش از ۳۰۰ دلار است. با توجه به قیمت‌های اخیر، به نظر می‌رسد پیشنهاد ارتقای موفقیت‌آمیز 300 دلاری بین 7 تا 30 درصد نسبت به قیمت در زمان رزرو صرفه‌جویی می‌کند.

Shamarel OE Odusanya، روانشناس مستقر در دبی که تقریباً با هزینه ای که برای صندلی اکونومی خود پرداخت کرده بود، برنده ارتقاء کلاس تجاری شد، گفت: “من قطعا آن را به افرادی که مایل به پرواز تجاری هستند و مطمئن نیستند ارزشش را دارد توصیه می کنم.” (995 درهم امارات یا تقریباً 270 دلار) در پرواز هواپیمایی اتحاد از دبی به تل آویو و از پرداخت هزینه سنگین برای چمدان چک شده اضافی اجتناب کرد زیرا در بلیط ارتقاء گنجانده شده بود. من به خصوص از آرامش سالن لذت بردم، که تجربه‌ای که می‌تواند یک تجربه استرس‌زا باشد، لذت‌بخش می‌کرد.»

مسافران ممکن است مستقیماً از خطوط هوایی پیشنهادهای دیگری برای ارتقاء دریافت کنند، گاهی اوقات بلافاصله پس از رزرو پرواز و حتی در باجه ورود در فرودگاه.

مصرف کنندگان آستانه خود را برای شرکت در مزایده ها تعیین می کنند که درجه ای از کنترل را ارائه می دهد.

هنری هارتولد، تحلیلگر صنعت سفر که گروه تحقیقاتی اتمسفر را اداره می کند و اخیراً در یک پرواز از وین به ورشو برنده حراج ارتقاء به کلاس تجاری به قیمت 100 دلار شده است، گفت: “در نهایت، این یک برد-برد برای خطوط هوایی و مسافر است.” هزینه کل بلیط به 350 دلار، یک سوم کمتر از بلیط کلاس تجاری 525 دلاری موجود در هنگام رزرو اکونومی است. «شرکت‌های هواپیمایی در حال جمع‌آوری درآمد افزایشی هستند و برای یک محصول ممتاز پول دریافت می‌کنند. مسافر برنده می شود زیرا بهایی را می پردازد که احساس می کند منصفانه است و نیازهای بودجه خود را برآورده می کند.

خدمات ارتقاء با این فرض بانکی است که پروازها پس از اتمام سفر، با بودجه خود کمتر می شوند.

“وقتی مردم رزرو می کنند، به شدت به قیمت حساس هستند.” استاملر گفت. اما رفتار خرید شما در سفر تغییر می کند.

احتمال خرید ارتقاء با پول نقد یا امتیاز وفاداری در شرکت‌های مخابراتی مستقر در ایالات متحده وجود دارد، جایی که حراج‌ها نادر است. استثناها شامل خطوط هوایی هاوایی است که بسیاری از پروازهای طولانی مدت را از سرزمین اصلی به جزایر انجام می دهد.

از سال 2021، Spirit Airlines از Plusgrade برای حراج صندلی‌های بزرگ جلو (صندلی‌های بزرگ‌تر در ردیف‌های جلو) و خروج از صندلی‌های ردیف از طریق برنامه‌ای به نام SeatBid استفاده می‌کند. پروازها پیشنهادی را از طریق وب سایت ارسال می کنند و بین 48 تا دو ساعت قبل از حرکت از پذیرش آن مطلع می شوند. برخی از پروازها گزینه “سطح ارتقای فوری” را با تخفیف ارائه می دهند تا فوراً ارتقاء را تضمین کند، مشابه گزینه “اکنون خرید کنید” eBay.

اما سه شرکت هواپیمایی قدیمی – امریکن، دلتا و یونایتد – در مزایده‌های کلاس ممتاز شرکت نمی‌کنند. اغلب، صندلی‌های خالی در کابین جلوی هواپیما با پروازهای مکرر که توسط خطوط هوایی به‌عنوان امتیاز وفاداری ارتقا می‌یابند، پر می‌شوند.

او گفت: «شرکت‌های حمل‌ونقل آمریکایی نمی‌توانند تقاضای ارتقاهایی را که به اعضای نخبگان وفادار وعده داده بودند، برآورده کنند. هارتولد گفت و افزود که خطوط هوایی در قیمت گذاری کابین های پریمیوم و اقتصادی خود موفق بوده اند به گونه ای که مشتریان کافی در مرحله رزرو ارتقاء می یابند.

حراج های ارتقاء به سایر مشاغل مسافرتی، به ویژه کشتی های تفریحی سرایت کرده است.

Plusgrade در سال 2016 با خط کروز نروژی شروع به کار کرد. از آن زمان، چندین خط از جمله Carnival، Royal Caribbean و Virgin Voyages از این فناوری استفاده کردند. در ماه سپتامبر، Princess همکاری خود را با Plusgrade برای ارائه ارتقاء کابین اعلام کرد.

با توجه به تنوع کابین‌ها در یک کشتی کروز، مسافران گزینه‌هایی برای ارتقاء از کابین استاندارد به کابین بالکن و فراتر از آن، از جمله سوئیت‌های لوکس دارند. آقای. هریس، مدیر اجرایی Plusgrade، گفت که ارتقاء کروز به دلیل طول سفر بسیار محبوب بوده است.

دان تریس، یک آژانس مسافرتی مستقر در انتاریو که روند پیشنهاد ارتقای سفر دریایی را در یک ویدیوی یوتیوب تجزیه و تحلیل کرد، برنده مناقصه 1500 دلاری علاوه بر کرایه اولیه خود برای اقامت در یک سوئیت بزرگ در کشتی سلطنتی کارائیب شد که به گفته او باعث نجات بیشتر او شد. بیش از 5000 دلار برای رزرو کامل سوئیت.

در سال 2021، Amtrak شروع به حراج صندلی‌های ممتاز خود در قطارها با Plusgrade کرد، که قصد دارد حراج‌های آینده خدمات قطار را در اروپا راه‌اندازی کند.

وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که تخفیف‌های رزرو هتل را در سطح جهانی ارائه می‌دهند، اما تعداد کمی از آنها حراج ارتقاء را ارائه می‌دهند. تحلیلگران می گویند که اتاق های هتل سطح ابتدایی معادل صندلی های هواپیمایی کلاس اقتصادی نیستند.

او می‌گوید: «شرکت‌های هواپیمایی در ساخت جهنم پرواز در ارتفاع 30000 فوتی از زمین کار قابل توجهی انجام داده‌اند. هارتولت گفت. حراج ها کار می کنند زیرا با این واقعیت شروع می شوند که کلاس اکونومی بد است و مسافران همه گزینه های معقول را برای فرار از آن در نظر می گیرند.

الین گلوساک ستون مسافر مقتصد را می نویسد. او را در اینستاگرام دنبال کنید @eglusac.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما