5 راه برای افزایش سلامت روده

سلامت جاده الگویی از سلامت خوب در بدن دارد. بر همین است است به تنمر سرائج های هیں کود سلام رودهای را کود.

به گزارش اسنا، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، وزارت بهداشت، راهکارهای سلامت روده به شرح زیر است:

– خوردن غذاهای تخمیر شده: غذاهای تخمیر شده مانند ماست، کفیر، برخی پنیرها و کیمچی به طور طبیعی سرشار از پروبیوتیک هستند که به حفظ میکروبیوم روده سالم کمک می کنند. بر این اساس، می توانید از اسموتی همراه با ماست، کفیر و انواع توت های یخ زده برای صبحانه یا میان وعده استفاده کنید.

– غذاهای کامل و کمتر فرآوری شده را در برنامه غذایی خود بگنجانید: بسیاری از غذاهای کم فرآوری شده و کامل مانند ماست، غلات کامل، میوه ها، سبزیجات، لوبیا، آجیل و ماهی های چرب قند کمتری نسبت به غذاهای فرآوری شده دارند که می تواند بیماری التهابی روده را کاهش دهد. بر این اساس، صبح یا بعد از ظهر، میوه و آجیل را به عنوان میان وعده به ماست اضافه کنید.

– سعی کنید در برنامه غذایی روزانه از تمام گروه های غذایی استفاده کنید: در یک روده سالم، طیف وسیعی از باکتری های مفید وجود دارد. خوردن انواع غذاها از همه گروه های غذایی، مواد مغذی لازم برای رشد باکتری های مفید را تامین می کند. همچنین منجر به ایجاد یک تنوع کلونال باکتری می شود که به حفظ سلامت روده کمک می کند.

بر این اساس، هنگام تهیه یک میان وعده، حداقل دو گروه غذایی مانند سیب با پنیر یا شیر را با غلات کامل ترکیب کنید.

– از غذاهایی استفاده کنید که فیبر بالایی دارند: فیبر موجود در غذا برای فعالیت میکروب های روده مفید است و به افزایش تنوع و تعداد باکتری های مفید روده کمک می کند. لوبیا، غلات کامل، میوه ها و سبزیجات منابع خوبی از فیبر هستند. بنابراین، استفاده از آنها را در برنامه غذایی روزانه خود فراموش نکنید. بر این اساس لوبیا و سبزیجات را به سوپ، سالاد یا برنج اضافه کنید.

– فعال باش: تحقیقات نشان می دهد که ورزش به افزایش تنوع باکتری های مفید در روده کمک می کند. به بزرگسالان توصیه می شود پنج روز در هفته به مدت 30 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشند. همچنین فعالیت های تقویت عضلات برای چند روز در هفته توصیه می شود. ورزش با خوردن انواع غذاهای غنی از مواد مغذی یک راه مفید برای بهبود سلامت روده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم