PGA Tour LIV Golf را به دخالت در قراردادهایش متهم می کند

تور PGA روز چهارشنبه شکایت متقابلی علیه LIV Golf تنظیم کرد، این آخرین نوبت در یک نبرد حقوقی پیچیده بین تور و مدار مورد حمایت عربستان است که تعدادی از بازیکنان برتر را به خود جلب کرده است.

در دعوای متقابل خود، تور PGA که LIV از آن به دلیل نقض قوانین ضد انحصار شکایت می کند، گفت که این سری نوپا در قراردادهای تور با گلف بازانی که برای پیوستن به LIV خارج شده بودند، «تداخل شدید» داشته است. این سایت اضافه کرد که LIV به بازیکنان خود “به دروغ” اطلاع داده است که می توانند قرارداد خود را با این تور “به نفع LIV و به ضرر همه اعضای تور” قطع کنند.

“در واقع، یکی از اجزای کلیدی استراتژی LIV این بوده است که عمداً اعضای تور را وادار کند تا قراردادهای تور خود را نقض کنند و در رویدادهای LIV بازی کنند در حالی که به دنبال حفظ عضویت در تور و بازی در رویدادهای تور خیمه شب بازی مانند The Players Championship و FedEx Cup Playoffs هستند. PGA Tour در ادعای متقابل خود گفت: LIV می تواند تور و پلت فرم آن را آزاد کند.

تور PGA که از اظهار نظر در روز پنجشنبه خودداری کرد، خواستار محاکمه توسط هیئت منصفه شد، که برای ژانویه 2024 تعیین شده بود. این تور همچنین به دنبال خسارت برای هرگونه سود از دست رفته، “خسارت به اعتبار و آسیب برند” و سایر هزینه های قانونی است.

LIV در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه گفت که PGA Tour “این ادعاهای متقابل را در تلاشی شفاف برای منحرف کردن توجه از رفتار ضدرقابتی خود که LIV و بازیکنان در شکایت 104 صفحه‌ای خود به تفصیل توضیح می‌دهند، مطرح کرده است.”

در این بیانیه آمده است: «ما مطمئن هستیم که دادگاه ها و سیستم قضایی این اشتباهات را اصلاح خواهند کرد.

لباس متقابل آخرین چرخش در نبرد متخاصم بین PGA Tour و LIV Golf است که تعدادی از بازیکنان را با مبالغ سرسام آور پول فریب داده است. این طرح هفته‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که ستاره‌های تور PGA، از جمله تایگر وودز، به طور خصوصی برای بحث در مورد نحوه مبارزه با LIV و پس از حکم یک قاضی فدرال مبنی بر اینکه تور PGA می‌تواند گلف‌بازان LIV را از بازی‌های پلی‌آف FedEx Cup که در پایان آگوست به پایان رسید، منع کند، برگزار می‌شود.

در دعوای متقابل خود، تور PGA ادعا کرد که در حالی که LIV Golf می‌گوید قوانین تور قوانین ضد انحصار را نقض می‌کند، LIV قراردادهایی با بازیکنان با تعهدات «بسیار محدودتر» از آنچه قوانین تور دیکته می‌کند، امضا کرده است، «از جمله ممنوعیت شرکت در تضاد. رویدادهایی که بر خلاف قوانین متضاد رویداد تور، اجازه هیچ درخواستی برای انتشار را نمی دهند.

ادعای متقابل گفت: “با این حال LIV به بازیکنان گفت که رفتار تور ضدرقابتی است و قوانین را نقض می کند تا بازیکنان LIV را متقاعد کند که نقض توافقات خود با تور به نفع آنهاست.”

لباس LIV Golf ابتدا توسط 11 بازیکن سابق تور PGA آورده شد و LIV در اواخر آگوست به آن ملحق شد. چهار نفر از بازیکنان قبلاً خود را از کت و شلوار خارج کرده بودند و روز سه شنبه چهار بازیکن دیگر – فیل میکلسون، تالور گوچ، ایان پولتر و هادسون سوافورد – کنار رفتند. سه گلف باز فردی که در این لباس باقی می مانند برایسون دچمبو، مت جونز و پیتر اویلین هستند.

میکلسون در بیانیه‌ای گفت: «خوشحالم که بازیکنان تور بالاخره شنیده می‌شوند، مورد احترام و ارزش قرار می‌گیرند و از تغییراتی که اخیراً به اجرا گذاشته شده‌اند، سود می‌برند». با دخالت LIV در این مسائل، حقوق بازیکنان محفوظ خواهد بود و من دیگر احساس نمی‌کنم که لازم باشد بخشی از روند رسیدگی باشم.

در مسابقات قهرمانی لینک های آلفرد دانهیل در سنت. اندروز، اسکاتلند، روز چهارشنبه، روری مک ایلروی به خبرنگاران گفت که دو طرف باید در میانه با هم ملاقات کنند.

مک ایلروی گفت: “بازی گلف در حال حاضر خودش را از هم می پاشد و این برای هیچ کس خوب نیست.” “این برای بچه های این طرف یا سیستم سنتی خوب نیست، و برای بچه های طرف دیگر هم خوب نیست. برای کسی خوب نیست.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم